bogdan4ceed

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Post by lus »

superba, s-o stapanesti sanatos!
pe mine ma termina jantele astea, fac si eu o comanda...

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Arata demential !
Pe spate ai geamuri fumurii?
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

radu84 wrote:Arata demential !
Pe spate ai geamuri fumurii?
da...dar cred ca o sa mi le fac si mai fumurii. si o sa0i pun si pe fata.
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

m-am intors de la drive test :) (f fericit)!

intr-un cuvant e super ok masina. se infige f frumos, motorul nu se aude deloc,. ce nu-mi place este zgomotul produs de cauciuri care se aude prea tare totusi. si volanul mi se pare putin greoi fata de cel de la solenza. eh..."e cu parole" :D

in rest toate bine si frumoase; am aproape 100 km pe bord, consumul mediu cam de 11-12 litri la suta.
muzica e ok...dar se poate si mai bine.

concluzie: imi place f tare ceedu meu :P

ps: nu mi s-a oprit motorul deloc. cred ca ma place :lol:
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

oare cum i'o sta pe spate cu folie Llumar, transparenta 5% :roll:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Felicitari pentru masinuta,drum bun si multi km fara incidente.
Frumoase poze!!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

@radu84 nu stiu...cum timpul vom afla :D

@Teddy multumesc la fel. sper sa am timp sa realizez si o sedinta foto mai reusita. atunci a fost in graba...
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

cine mi-a dat aparatu foto la intalnirea de ieri, sa-mi fac poza la bord cand aveam 100 km? vreau si eu poza...
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

02-02-2008: RODAJ BUCURESTI-CERNAVODA-BUCURESTI...


Despre masina: superba...este f stabila chiar si la 160 km/h. ma deranjeaza totusi vajaitul din habitaclu,dar cred ca e normal si se intampla la orice masina. imi place ca se intareste volanul pe masura ce creste viteza; daca aveam autostrada dreapta si fara gropi puteam sa trag un pui de somn :)

Consum: 10,4 l/100 la dus (aveam cam 130 km pe ODO); 8,4 l/100 la intors. Am mers constant cu 100-110 km/h. Am comutat la un moment dat pe consum instant si am calcat acceleratia la maxim.... 17 l/100 :D

Autostrada: PRAF; e plina de gropite si uneori mai dai si de gropi ceva mai mari care pot produce daune serioase jantelor.

Mancare: La Drajna, e un restaurant ieftin si cu mancare chiar buna.

Am vazut doua ceeduri la rodaj (cu numere rosii), unul argintiu SW si unul alb.

Il salut pe B - 77 ( 88 ) - KUJ - un ceed argintiu, care a alimentat ieri pe la 10.30 la MOLul de la intrarea dinspre Bucuresti pe autostrada A2. Avea sticker cu clubkia.ro :) Dupa cum s-a uitat la masina mea i-a placut frumusica :P :)
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

Mi-am adus aminte.... La iesirea de pe A2 si intrarea pe autostrada veche, era un filtru. M-au oprit...aparent pentru un control de rutina. Prima intrebare a fost "cat a costa masina?" apoi "ohh...multt....este spatioasa,frumoasa. s-o stapaniti sanatos, fara evenimente" ... :))
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

hahaha....f tare frate !
Pai normal ca este mult...de banii astia luai un Passat 1,9 TDI (SH) :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Sau un logan jumate care e cea mai fiabila masina din Franta. :P

NU trageti ca asa au spus la TV. :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

ieri am depus dosarul pentru inmatriculare. o sa deschid un topic cu pasii care i-am parcurs...

o problema descoperita...am intrebat si la intalnire si nu i s-a mai intamplat nimanui. inchiderea portbagajului se face greoi. adica: inchid normal, martorul de pe bord ramane aprins, si portbagajul are un joc. daca trantesc mai tare se inchide ok.

daca mai are cineva aceasta problema deschidem un topic separat...si ne consultam acolo :(
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

cmg_george

Post by cmg_george »

multa lume cred ca are problema cu usa porbagajului... eu am mai strans suruburile de reglaj (sunt 2 tanburi de plastic) si s-a mai rezolvat...

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

eu cand am ridicat-o, am mai deschis portbagaju la 2 masini de pe acolo. si la fel facea....probabil o fi vreo problema la seriile mai noi?
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”