Pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
UnTip
F&F
Posts: 110
Joined: 08 Apr 2008, 22:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by UnTip »

mergem, eu tot bat apropouri de intalnire insa nimeni nu vorbeste ceva concret
~47000 Km

gandalf
Posts: 29
Joined: 07 Jun 2008, 12:39
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by gandalf »

daca o sa vezi unul alb cu numere rosii de vaslui....eu sunt...bucuresteanul cu ,, MOLDOVEANCA,, :lol:
pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX
http://picasaweb.google.com/gabimxg/kia02

mishu3113
furia alba turbo
Posts: 183
Joined: 07 Jun 2008, 19:53
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by mishu3113 »

gandalf tu o visezi care-ti vine saptamana viitoare, dar ce sa mai zic eu care joi o sa depun dosarul de leasing, saptamana viitoare dau avansul, pe 25 se face comanda si mi-a zis ca o sa vina in ultima saptamana din august sau prima din septembrie.....si eu am rezervat deja sticker negru la dragoskia si am luat si nr D-lui Gabi pt piele pe volan, m-am interesat de nuca pt schimbator ca aia de pe best e urata si deja incep sa pun bani deoparte pt alarma. ce ziceti de asta? ca de visat nu mai vb ca astept din iarna dar trebuia sa termin leasing-ul la alta masina.... :x

UnTip
F&F
Posts: 110
Joined: 08 Apr 2008, 22:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by UnTip »

care Dl gabi ... schimbator... suna interesant, da mai multe detalii te rog
~47000 Km

mishu3113
furia alba turbo
Posts: 183
Joined: 07 Jun 2008, 19:53
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by mishu3113 »

deci va rog sa-mi tineti pumnii sa iasa totul bine...daca se intarzie trebuie sa astept o luna in plus ca dealer-ul mi-a spus ca ei dau comenzi in fiecare luna pe 25 asa ca am emotii pt ca nu vreau sa-mi vina in octombrie in mijlocul ploilor
p.s.eu lucrez in domeniul bancar si fac plati si am vazut eu cum se mai intarzie din cauza lipsei anumitor date asa ca am si mai multe emotii

mishu3113
furia alba turbo
Posts: 183
Joined: 07 Jun 2008, 19:53
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by mishu3113 »

in sectiunea tuning interior e un topic cu "piele volan aftermarket" pentru posesorii de versiune best..e un domn din craiova care a facut niste lucrari de senzatie, sunt o gramada care si-au pus piele pe volan, si-au schimbat burduful de la schimbator si am inteles ca se poate inveli si cotiera. preturi super bune: volan 150 ron, Burduf 40 ron, cotiera 50 ron. volanul nu se scoate. intra acolo ca au si poze. in legatura cu nuca am inteles ca e 110 ron cu tva inclus la dealer si e aia de pe clasic cu piele.

gandalf
Posts: 29
Joined: 07 Jun 2008, 12:39
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by gandalf »

putina rabdare cu pielea pe volan,ca sigur gasim pe cineva in bucuresti.Am si eu o intrebare ...vorbiti numai de interior,dar nu am auzit pe nimeni de menerele usilor ...voua va plac negre?? :x cred ca asta e primul lucru care o sal fac..le vopsesc ,plus fascia centrala
:D
pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX
http://picasaweb.google.com/gabimxg/kia02

cRbL
pro_ceed ftw
Posts: 136
Joined: 24 Apr 2008, 01:39
Auto:
Location: Bucuresti

Post by cRbL »

te referi la manerele de pe exterior nu ?
e cam cu dus si intors treaba asta, uzura mare si e foarte posibil sa zboare vopseaua aia de acolo.
fascia da intradevar merge vopsita negru lucios sau orice alta culoare.

gandalf
Posts: 29
Joined: 07 Jun 2008, 12:39
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by gandalf »

DACA SE VOPSEC CUM TREBUIE ..NU SARE VOPSEAUA CU SIGURANTA
pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX
http://picasaweb.google.com/gabimxg/kia02

andrei_pga85
Posts: 29
Joined: 16 Jun 2008, 22:38
Auto:
Location: Bucuresti

Post by andrei_pga85 »

am citit aici, ca cineva mai are 15 zile, altcineva 7, probabil ca de la momentul postului sunteti deja pe drumuri...eu unu ce sa zic, saptamana trecuta pe 13 am fost la dealer si am dat comanda. azi m-a sunat de la unicredit leasing si mi-a spus ca maine poimaine ma cheama sa semnez contractul. deci eu unu mai am de inghitit in sec cam pana la sf lunii august...
dar merita : am comandat 1.6 gsl base cu optionale printre care si pachetu acela de piele pt volan schimbator si frana de mana..91 de euro eu zic ca merita(bine dc nu ii dai pe toti odata:). am uitat sa spun despre culoare, black pearl , iar folia pt geamuri o am deja acasa :P...
in rest sa ma tina nervii si sa am rabdare + plus bani deoparte pt rodaj..
sa aveti drum lin si rezervorul plin
Kia Pro Cee'd 1.6 GSL BLACK Pearl
<<B-49-NIG>>

mishu3113
furia alba turbo
Posts: 183
Joined: 07 Jun 2008, 19:53
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by mishu3113 »

andrei_pga85 esti omul meu, cred ca o sa ne intalnim la showroom in august pt ca atunci va veni si a mea
Pro-cee'd Cassa White, 1,4 GSL Best (08/2008) - B-91-FHV - ODO 15000 KM
- PACHET COMPLET PIELE DL.GABI STYLE :)
- NUCA SCHIMBATOR CROMATA
- LEDURI DE POZITIE + KIT XENON FAZA SCURTA H7 6000K
- TSW JARAMA BLACK 17" + NANKANG NS2 SPORT 205/45/R17
- ...VA URMA...

ALBUM FOTO:http://picasaweb.google.com/mishu3113/B ... Pc17Sm4wE#
JB:viewtopic.php?f=5&t=5264

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

Eh, perioada de asteptare in sine nu mi s-a parut asa de grea. Am incercat sa evit sa ma visez in masina si alte nebunii de-astea :D , si totul a fost OK.

In schimb, ultima saptamana a fost mai grea. Bine, poate sunt eu un tip mai rational, si am incercat sa ma stapanesc si sa nu imi mananc unghiile de stress sau de batzaiala pana a venit masina. Cu ocazia asta nu l-am mai stresat nici pe dealer cu telefoane, si toata lumea a fost fericita in final.

Si, dupa cum au zis majoritatea de pe aici, cand iti vine uiti tot ce s-a intamplat.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

andrei_pga85
Posts: 29
Joined: 16 Jun 2008, 22:38
Auto:
Location: Bucuresti

Post by andrei_pga85 »

cred ca ne vom intalni in showroom, pt ca astia le aduc pe toate odata, bine orele si zilele livrarilor difer...dar mi-ar placea sa ne cunastem asa before...
in rest sper sa fie o var linistita. paradoxal dar imi doresc sa treaca foarte repede vara asta...:P
Kia Pro Cee'd 1.6 GSL BLACK Pearl
<<B-49-NIG>>

gandalf
Posts: 29
Joined: 07 Jun 2008, 12:39
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by gandalf »

AM LUAT MASINAAAAAAAAAAAAAAAAA
pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX
http://picasaweb.google.com/gabimxg/kia02

gandalf
Posts: 29
Joined: 07 Jun 2008, 12:39
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by gandalf »

de fapt am luat masina de joi ...dar nu am avut timp sa mai intru pe net :D ..am facut deja 700km .. :wink: ..o sa revin cu detalii si foto. asteptare usoara pt cei care dabia au comandato...merita
pro_cee'd 1.4 best Casa White B 99 XGX
http://picasaweb.google.com/gabimxg/kia02

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”