Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by bondalicir »

recomand img. si eu am facut prima la mit, si a doua la img. mai multumt parca la img... decontare cu groupama au amandoua daca nu ma insel. am intrebat eu mai demult ca am avut si eu tot acolo casco...
bafta
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Aham .. merci. Inainte era Alen la MIT si era o diferenta.. acum nush... cred k merg la IMG pana la urma.. sunt curios la cat o sa ma ajunga toata afacerea.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Mama de cateva zile max 2 -3 saptamani aud un troncanit care ma scoate din minti in spate dreapta. Nu inteleg de la ce e.. Cine e mai cu experienta aici are idei? Se aude indiferent daca iau gropi denivelari etc... dak nu e drumu snur aud din cand in cand troncanitu asta, extrem de enervant.. La revizie acum sper sa gaseasca ce are..
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

A dreq bieleta. Ea era de vina! In 2 sapt ar veni piesa... Pffff ink 2 sapt cu zgomotu asta infernal!! :(
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

N-am mai scris de mult in jurnalul de bord si nici n-am mai intrat pe forum. Din pacate se datoreaza in mare parte din cauza lipsei timpului. Masinutza merge brici nu am probleme de ordin tehnic cu ea, de fapt singura problema este la geamul din partea soferului. se pare ca s-a stricat chederul si nu se mai inchide bine geamu, ba se blocheaza, ba se redeschide, in orice caz se inchide fff greu.. Maine bag masina in service la IMG pt reparare bara spate, zgarieturi aripa dreapta si stanga, plus un prag dreapta infundat asta iarna pe niste damburi cred.. de abia acum am observat + niste zgarieturi pe plafon in partea usii soferului (in total vreo 3-4 dosare de casco) ...

in continuare atasez cateva poze in care se observa problema cea mai grava la SO RED... vopsea absolut de kkkkooooo... (chiar mega kkooo)
IMG_1828.JPG
IMG_1826.JPG
IMG_1825.JPG
IMG_1816.JPG
Am sectiuni din capota fara lac, eleronul o treime s-a curatzat + un inceput de decojire pe haion... .
Am intocmit un dosar de garantie (dl Furnica IMG) trimis catre importator si bineinteles ca raspunsul a fost nu se poate vopsi pe garantie cf caietului de garantii si atasat urmatorul fisier .. :))
doc20120504165520.pdf
Raspuns care pe mine ma nemultumeste complet.. nush care dintre noi ar accepta asa ceva. Reprezentantii IMG m-au trimis catre asigurator sa vopsesc pe CASCO, am zis sa incerc. Bineinteles cei de la casco au spus ca nu acopera asa ceva... deci in concluzie dupa cele 2 entitati ar trebui sa ori vopsesc pe banii mei ori sa o las asa si sa ma duc in fatza la showroom-urile lor si sa fac reclama :)) garantie 7ani (5 ani pt vopsea) dar degeaba...k nu se poate revopsii ...

Nu stiu acum cati dintre voi aveti probleme cu vopseaua, dar oricum sunt curios de opinia voastra. Cel putin ce cred eu ca trebuie sa fac este sa trimis o reclamatie catre importator (doar IMG-ul nu poate alege sa vopseasca din bugetul lor nu? ) + OPC sau stiu eu ce organizatie pt protectia consumatorului mai avem.

Are cineva detalii de contact pt KIA ROMAUTO sau niste reprezentanti mai de top.. pe site din ce vad eu apare doar office@....

SO drumuri line!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by quelloo »

pacat de culoarea asta... mie mi-a placut cel mai mult ... masina care o comandasem era so red...
oricum nasol ca nu vor sa revopseasca
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

culoarea e beton.. una dintre cele mai frumoase nuante de rosu de la oricare producator auto.. problema este calitatea vopselii, cred k si masiniile low cost au vopsea mai buna (nu ca asta ar fi premium ) :)))
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by Stefan47 »

pffff, mie mi-au revopsit bara fata pe garantie, avand aceeasi problema! anul trecut....

scandal ca altfel nu se poate, nu e posibil sa nu iti rezolve problema, fiind clar stiut ca e un defect de fabricatie!! nu esti nici primul nici ultimul cu problema asta la So Red!

nu-mi dau seama f bine din poze, dar daca exista vreo mica lovitura/zgarietura in zona unde s-a exfoliat lacul, e posibil sa-ti zica ca e din cauza ta....altfel nu te lasa, incearca si la MIT Motors din Baneasa, vezi ce au de zis si ei, daca te refuza, OPC!

P.S. S-a reintors Furnica la garantii?! Am pus-o...mai bulangiu ca asta nu exista!!! cu mana pe inima zic...
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by kTL »

pfft... si eu care credeam ca e de la mine de la pietricele sau de la spalatorie.. dar aceeasi problema o am si eu cu vopseaua.. screw it.. problema o sa fie atunci cand o sa o vand.. pentru ca in 2 3 ani o sa arate jalnic.. casco nu am.. deci ori o vand unui orb ori bag de la mine mia de coco pentru revopsire :)
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

stiam ca mai sunt colegi cu problema asta.. momentan rabdare am, o sa incerc si la mit motors, momentan am dat si un mail catre KIA ROMAUTO . so keep in touch.. daca mai aveti si alte ideii nu ezitati sa le postati. daca nu merge si nu merge , imi croiesc drum si catre OPC, nu e problema. Din punctul meu de vedere asa ar trebui sa faca toti colegii nostri cu probleme. kTL de ce nu faci un dosar de garantie?
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by kTL »

pentru ca nu prea am timp de stat prin serviceuri.. si la cat am observat ca se rezolva problemele astea de garantie, si mai ales cu cat chef si cat de repede.. prefer sa nu apelez la asa ceva decat daca e grav.. de ex la cutie am problema cu sunetul acela dubios in marsarier.. pe care am sa il reclam in toamna la revizie (doar n-o cadea pana atunci) pentru ca am inteles ca schimba placa, disc ambreiaj etc .. asa se decojeste si autocolantul de langa casetofon.. si cel exterior dintre usi pe partea dreapta..

ce sa-i faci.. stiti vorba cu.. masina nelovita si femeie ne... nu ai sa gasesti :)
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Gata am lasat masina in service pt reparatii, in privinta vopselei am dat un mail la importator la care am primit si raspuns. Se pare ca la ei nu a ajuns dosarul, IMG-ul a oferit direct raspunsul negativ ca nu se vopseste pe garantie, deci dl Furnica a mintit cand a spus ca face dosar si dosarul merge la importator si furnizeaza raspunsul.. bine ca m-am lamurit ..

Cei de la Kia Romauto m-au chemat sa vada si ei masina la MIT. (dar nici eu nu sunt ff pozitivi, in sensul ca factorii externi, ex pietricele pa capota, au dus la decojirea lacului).. va tin la curent cu ce se va intampla..
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

N-am mai completat de mult in jurnal. Masinuta merge brici si m-am hotarat sa o vand. principalul motiv este pt ca nu mai am nevoie de ea.

Pt cei seriosi lasati PM sau contactati-ma pe tel: 0755093905, pt neseriosi ignorati post-ul.

Kia Proceed - 1.6 DSL; primul si unicul proprietar; pachet Style; cumparata in 2009, KM aproximativi 55.000. Eu am fost foarte multumit de masina, dar din pacate nu mai am nevoie de ea. In concluzie pt mai multe detalii va rog sa ma contactati.

Pretul 8100 euro usor negociabil.

Respect si drumuri line.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”