Nume gresit pe RCA

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Nume gresit pe RCA

Post by cristian »

Salut,

M-am grabit cand am luat masina, era si intuneric si nu am fost atent la RCA, mi-a gresit unul dintre prenume, putin, 2 litere dar totusi, acum as vrea sa vb sa imi corecteze dar nici daca apare mazgalit pe foaia aia nu cred ca e bine, oare e posibil sa schimbe hartia?

pogo
Posts: 122
Joined: 30 Jul 2007, 09:34
Auto:
Location: Timisoara

Post by pogo »

Nu esti singurul. Si eu am aflat ca sunt posesorul unei LIA Ceed.
cee'd EX+ 1.6 DSL

catalin eftime
born on 13th
Posts: 96
Joined: 19 Nov 2007, 13:27
Auto:
Location: bucuresti, chitila

Post by catalin eftime »

Nici o problema, totul se rezolva, mergeti cu polita eronata la firma (persoana) care v-a facut RCA/CASCO si solicitati refacerea politei, "ca cine nu CASCO ochii ...".
E valabil atat pentru CASCO cat si pentru RCA. La CASCO primiti un act aditional, iar la polita RCA primiti o noua polita cu valabilitatea de la data la care va duceti sa o corectati si pana la perioada de expirare inscris pe vechea polita.
Sper ca m-am facut inteles.
cee'd best 1.4 dakar yellow
B 73 WXX
consum mediu 6,7 % - 12.000 km

pogo
Posts: 122
Joined: 30 Jul 2007, 09:34
Auto:
Location: Timisoara

Post by pogo »

Te-ai facut inteles, insa eu n-am de gind sa retrimit actele inapoi la leasing, la Bucuresti. Asta e, ramin cu LIA Ceed.
cee'd EX+ 1.6 DSL

catalin eftime
born on 13th
Posts: 96
Joined: 19 Nov 2007, 13:27
Auto:
Location: bucuresti, chitila

Post by catalin eftime »

... si pentru ca trebuia sa poarte un nume i s-a spus LIA... asa sa-i ramana numele, macar o poti inmatricula cu LIA ??? :wink:
cee'd best 1.4 dakar yellow
B 73 WXX
consum mediu 6,7 % - 12.000 km

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Merci pt sfat, eu oricum tb sa ma duc sa iau CIV-ul si am sa insist sa modifice si RCA-ul, as vrea chiar sa il faca doar pt o luna si sa-l fac eu unde vreau, nu ma incanta Asiromul
Kia Ceed 1.4 Best, Pewter Beige

pogo
Posts: 122
Joined: 30 Jul 2007, 09:34
Auto:
Location: Timisoara

Post by pogo »

Da, am inmatriculat-o. In talon au reusit in sfirsit sa apese tasta K (e la stinga lui L). :)
cee'd EX+ 1.6 DSL

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”