Alegere firma leasing

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
jax8214
Posts: 37
Joined: 02 Mar 2008, 20:33
Auto:
Location: Bucuresti

Alegere firma leasing

Post by jax8214 »

Salutare la toata lumea. M-am hotarat sa imi iau si eu un Kia Cee'd si urmeaza sa dau comanda saptamana viitoare. Am si eu nevoie de un sfat la cine poate sa ma ajute. Nu sunt sigur la ce firma sa imi fac leasing-ul. Rugamintea mea este, pentru cei care vor si pot sa imi dea un sfat in legatura cu aceasta alegere si sa imi impartasiti din experienta voastra. Astept orice sfat sau recomandare. Va multumesc.

iulitab
Posts: 28
Joined: 08 Jan 2008, 22:00
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by iulitab »

Eu am ales BCR Leasing. Veniti la noi, in 2 ore aveti raspunsul.... Trec zile, vin la intelectuali.... mda, se aproba.
Vine si masina, merg sa platesc casco, stati, nu va dam OK-ul pentru masina decat maine.
In fine, termin cu toate actele, le duc de vreo 3 saptamani, nici acum nu am numere negre. Cele rosii au expirat si acum sunt pieton.

Eu am cautat sa obtin rata cea mai mica. Depinde mult si ce firma de asigurari poti sa alegi.
Ceed Best 1.4 Machine Silver

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Si eu tot BCR leasing am ales dintre Volksbank, OTP sau Unicredit. Dar va spun o chestie: depinde cu cine stai de vb, cat de profesionist e cel care se prezinta, iti prezinta leasingul. In ceea ce ma priveste, ii recommand, au intr-adevar preturi/ comisioane ceva mai mici decat pe piata si nu umbla cu costuri ascunse. Eu am depus pe 23 dosarul, in dupa-masa aceea m-au sunat si mi-au aprobat dosarul, a doua zi am platit 10% din totalul de 30% avans pe care l-am stabilit cu ei. Pe 24, cu copii de pe OP-uri am dat comanda. Pe 18 dec am facut plata finala, eu restul de 20% avans, ei total catre dealer. Am facut asigurari (RCA si Casco) unde am vrut dintr-o lista agreata de BCR Leasing.
Pana acum, n-am ce sa le reprosez, numerele definitive mi le-au dat cu cateva zile inainte sa-mi expire cele rosii.

Succes!!!
PS: Daca esti din Bucuresti da un PM si ti-i recomand.

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Multumesc etienne!

Topic closed!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”