Pachet legislativ

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
nici

Pachet legislativ

Post by nici »

Salut. 2 intrebari am si eu: Cei care si-au cumparat pachetul legislativ (trusa, extinctor, vesta, triunghi), de unde l-ati luat si cat ati dat pe el? Evident ma intereseaza si cand expira termenul de valabilitate, can nu vreau sa il iau sa expire peste 1 an :)
Merci.

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Presteaza si tu din Carrefour/Cora/whatever. Le poti lua si separat.

Trusa medicala are valabilitate intre 2 si 5 ani. Extinctorul cam 2 ani. Triunghiul expira cand il spargi/pierzi/te plictisesti de el.

In Cora am vazut truse medicale la husa de panza, mai mici decat cele din plastic. Intra sigur langa roata de rezerva. Daca iei una din aia si nu iti place, fac eu schimb cu tine, cand ne vedem la birou. :P Eu am una valabila pana in 2011.

Preturi:
- trusa: de la 25Ron
- exticntor: cam 20 Ron minim
- triunghi: tot cam asa

Vesta verzulie nu iti trebuie, ca masina are sub 3.5 tone, dar o poti primi gratuit cand iei tringhiul.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

nici

Post by nici »

Bine Razvan. Merci de indicatii. Am cautat un pic pe forum, credeam ca o sa gasesc o sursa sigura de unde sa cumpar. Asa pe bajbaite oricum gaseam eu :P

Lol Lolovici
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 12:48
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Lol Lolovici »

Eu am luat acum 2 saptamani din Carrefour la preturile indicate mai sus. La triunghi era si vesta gratis. Erau 2 feluri de truse pe la acelasi pret, amandoua cutii de plastic oarecum voluminoase. Si doua feluri de stingatoare.
Pro_cee'd 1.6 DSL HP TX, Pewter Beige

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by florin-adrian »

Cumpar astazi pachet legislativ din Auchan, Bucuresti.
1. Extinctor 1000 g - 25 lei
2. Trusa medicala - 31 lei
3. Triunghi reflectorizant - 17 lei
Total 73 lei. Prima cheltuiala pentru masina, vor urma si altele :)), doar masina o iei sa faci cheltuiala, nu sa stea bibelou.

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”