REGULARIZARE AVANS

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
pepsicola
Posts: 1
Joined: 14 Apr 2008, 18:20
Auto:

REGULARIZARE AVANS

Post by pepsicola »

salut,
am si eu o problema si nu stiu cum sa o abordez.
am platit avansul la un curs mai mare decat cursul din ziua platii integrale.
in mod normal nu trebuie recalculat avansul, la cursul din ziua platii ?

PS: asta se intampla la OZ MARATON din CRAIOVA!

eu am avut numai probleme cu ei.

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

Sal!

nu se recalculeaza nimic!totul se achita la cursul din ziua respectiva...de exemplu la mine a fost astfel:am dat un avans de 15 mil(euro era 3,25 Ron cam asa) si restul de bani l-am achitat la cursul de 3,55 Ron! nu o sa se recalculeze nimic!


si eu tot la nepriceputii de la Oz Maraton am luat masina...lipsa totala de profesionalism....ai mare grija la cum lucreaza...daca ei sunt nesimtit cu u...fii si u la fel cu ei!!

Sanatate!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

Azi am fost la MIT Baneasa si am facut comanda. Nicu Costica, dealerul cu care am vorbit (si pe care-l recomand, mersi DaDiRo) mi-a zis ca nu exista regularizare. Suma pe care am platit-o avans (5000RON, in cazul meu) a fost transformata in euro la cursul zilei UniCredit-Tiriac, urmand sa platesc restul sumei pana la 11.565 euro la cursul datei la care voi face plata efectiva, sau datelor, daca platesc in mai mute transe.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

crisan ionut
Posts: 41
Joined: 19 Nov 2007, 21:39
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crisan ionut »

Asa mi-au zis si mie si dupa 2 luni Unicredit mi-a trimis o factura cu regularizare pe care daca nu o plateam nu respectam contractul(au zis ei) si a trebuit sa platesc asta dupa ce m-am sfatuit cu un avocat.
Citeste bine contractul inainte.
Kia cee'd 1.6CRDI Classic

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”