Achizitionare Kia Cee`d prin leasing pe persoana fizica

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
Alexboss87
Posts: 122
Joined: 27 Mar 2008, 14:30
Auto:
Location: Bucuresti

Achizitionare Kia Cee`d prin leasing pe persoana fizica

Post by Alexboss87 »

Salutate tuturor!
Sunt nou pe acest forum...de fapt in general..e primul forum pe care il accesez..foarte bine gandit si ``pus la punct``>>de aceea imi cer scuze admin daca am postat :oops: unde nu trebuia ( nu vreau sa ma bag eu ca ``musca-n lapte``<<
As dori achizitionarea unui automobil Kia Cee`d prin leasing pe persoana fizica..stiu ca nu e o alegere tocmai ``stralucita`` dar momentan e singura varianta iar eu imi doresc foarte mult aceasta masina :roll: .
Modelul este o Kia Cee`d 1.4 GSL Start + aprox. toate optionalele (fara sistemul de monitorizare presiune anvelope - nu ii vad rostul).Masina costa in total 14157 Euro(TVA inclus).As dori achizitionarea ei prin leasing(persoana fizica-care este :lol: ) cu un avans de 6000 de euro pe o perioada de 36 de luni...din cate mi s-a explicat asigurarea Casco este inclusa in rate (300 euro/luna) ...ce as dori eu sa aflu inainte de a incheia orice fel de contract care mai mult m-a speriat decat incurajat :twisted: ...as vrea sa aflu ce anume (si cat anume) mai platesc eu in afara de aceste rate lunare..adica de la inceput:
1.taxa de prima inmatriculare
2.RCA(care am inteles ca e dublu dar ma rog..)
3.taxa de management dosar leasing
...+restul care as vrea sa le aflu si nu vrea nimeni sa mi se dezvaluie inainte de semnarea contractului(sau ceva de genul)...astea inainte de primele rate...eu as vrea si ce trebuie platit dupa terminarea contractului...taxa de incheiere dosar leasing,reinmatriculare...TOT TOT!
As fi foarte recunoscator daca ati putea sa ma ajutati cu orice sfat...cat de mic ar fi el.. :(
Va multumesc si va doresc toate cele bune,drumuri libere,gropi mai mici si mai putine,benzina/motorina cat mai ieftina(daca nu gratis :twisted: ),fericire si multi bani(chiar si castigati la LOTO). :)

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”