Societati de asigurare CASCO

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Societati de asigurare CASCO

Post by MihaiM »

Si mie mi s-a cojit tot ce am vopsit la AUGSBURG. La fel, e vorba de acum cativa ani cand Augsburg lucra cu unii din Tunari, neavand vopsitorie proprie. Nu stiu acum cum mai stau lucrurile.

catalin1984

Re: Societati de asigurare CASCO

Post by catalin1984 »

pot sa va spun ca am fost la augsburg aici pe colentina si lucrarea a iesit foarte frumos, au chiar si cabina de vopsit din cate stiu.

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Societati de asigurare CASCO

Post by florin-adrian »

Pai eu am masina de servici la Augsburg. Am de schimbat niste chestii si de vopsit, va spun dupa ce o iau cum se prezinta .
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Societati de asigurare CASCO

Post by Orlando_LR »

Eu am avut probleme la service-ul de langa Carrefour militari...
Asta se intampla acum 2-3 ani...
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

razvanick
Posts: 66
Joined: 21 Aug 2007, 14:50
Auto: B-655-NRM
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by razvanick »

Salut, ca si criteriu am luat contractul de decontare directa cu service-ul IMG, apoi pretul si lipsa unei fransize si/sau prime de reintregire dupa o eventuala dauna(asa cum am avut surpriza neplacuta la Fata asigurari membra a grupului Generali).
Eu am optat anul asta pentru Credit Europe, pentru kia cee'd 1,4 benzina din 2007 versiunea lx best, cu tot cu sotia trecuta ca utilizator si cu reducerea lor, am ajuns la o prima de 477 euro cu plata integral sau daca e un singur utilizator si se plateste integral prima ajunge la 436 euro. Fiind la a 3-a polita casco pot doar sa va zic din experienta ca toti sunt scartari cnad vine corba sa plateasca o reparatie costisitoare, depinde de noroc, de ce iti trece politistul constator si depinde si de agentul firmei casco cat e de serios, si de atent la eventualele reparatii pe care trebuie sa le treaca in acel proces verbal cu care mergi sa repari masina.
Despre cei de la Unita, actualmente Uniqa, pot intari parea de mai sus, atunci cand reparatia costa mult se lungesc si analizeaza ca nu cumva sa ii fi pacalit, si la mine cand am avut o reparatie de 400ron si-au dat acceptul de pe o zi pe alta, cand insa am avut o reparatie de 5400ron a durat o saptamana,nu mai pun la socoteala ca ii sunam zilnic sa ii rog sa mearga sa constate la service daunele si valoarea reparatiei, masina mea a stat 3 zile dezmembrata pentru ca un inspector nu a putut ajunge sa o vada ca sa isi dea acordul sa imi fie reparata...
Asa ca dragi proprietari de Kia, intai verificati ca firma de casco sa aibe decontare directa cu service-ul acreditat de Kia si agreat de voi, apoi verificati fransiza si prima de reintregire(cere-ti contractul in prealabil pentru o lecturare relaxata acasa) si nu in ultimul rand pretul. Va urez multi km fara evenimente, si mult noroc atunci cand aveti probleme sa gasiti un inspector cumsecade!
Sa nu credeti ca laud sau critic pe cineva, doar mi-am exprimat opinia pe baza pataniilor personale! Scuze pentru acest post mare si pentru eventualele greseli.
KIA Sportage 2l crdi 184cp Planet Blue
B655NRM
Since 11.09.2015
ODO:111413

Image
--------------------------------------
KIA CEE'D 1.4 gsl LX BEST - Piston Gray
Between 21.11.2007-3.07.2019

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”