Procedura de recuperare a talonului de la politie

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
catalin1984

Procedura de recuperare a talonului de la politie

Post by catalin1984 »

Mi-a fost oprit talonul de curand de un cap de creta pentru ca aveam geamuri colorate pe fata.

Dreptate nedreptate ideea e ca trebuie sa ma duc fara geamuri la noua udriste din pipera.

Ce formalitati se fac acolo pentru ca sincer nu as vrea sa bat jumatate de oras ca sa ma intorc din nou si sa aflu ca mai imi trebuie de fapt o sumedenie de acte ca sa imi pot ridica talonul.

Mersi anticipat.

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

geamuri colorate de fabrica ?? sau colorate de tine cu folie ??? :D este o diferenta ...??? sau ionizate ???..
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Probabil ai avut folie pusa si n-ai avut autorizatie, asa e?
Oricum ar fi, atunci cand te duci la politie, trebuie sa faci dovada ca nu mai exista motivul pentru care ti-au retinut talonul, respectiv nu mai ai folie pe geamurile fata.
Politistul ti-a dat ceva, vreo dovada, atunci cand ti-a retinut talonul? Daca da, e bine s-o ai cu tine, daca nu, te duci asa...Multa bafta!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

catalin1984

Post by catalin1984 »

Da am folie pe fata, care se v-a demonta cu siguranta, insa nu stiu unde sa ma duc sa imi recuperez talonul si daca imi trebuiesc eu stiu ce acte?

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Incearca la politia municipala sau la IGP, daca esti din Bucuresti. S-ar putea ca acolo sa se centralizeze astfel de cazuri. Presupun ca n-ai retinut de la ce sectie era acel politist, nu? Du-te asa, fara nimic, le spui celor d-acolo care e situatia si te indruma ei.
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

catalin1984

Post by catalin1984 »

S-a rezolvat se pare ca talonul il voi ridica de la udriste fara nici un feld e problema.

Dar numai dupa ce imi voi da jos folia de pe geamurile fata.

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”