Pe cati ani se poate face leasingul ? Cat % avans?

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
Dreamer
Posts: 1
Joined: 18 May 2008, 22:25
Auto:

Pe cati ani se poate face leasingul ? Cat % avans?

Post by Dreamer »

Salutare tuturor, imi cer scuze ca va deranjez insa cateva intrebari pentru cei care au facut leasing.
M-ar interesa si pe mine sa-mi iau un cee'd 1.6 base in leasing.
Pe cati ani se poate face leasingul ? Cat % avans trebuie sa platesti ?


Imi cer scuze pentru deranj si deasemenea imi cer scuze daca n-am postat unde trebuie.

O seara buna !

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Post by moguai »

avans 10% minim cand dai comanda.
recomand credit auto la alphabank sau volksbank - eu la una din ele ma hotarasem dar am facut rost de cash pana la urma, cred ca iesi mai bine decat leasing...nu fac reclama...eu la astia am fost si im iconvenea oferta
poti face pe 10 ani maxim.
mult succes !
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

alex_0722876565
Posts: 77
Joined: 25 Feb 2008, 09:40
Auto:
Location: Craiova , Dolj
Contact:

Re: O intrebare

Post by alex_0722876565 »

@Dreamer

Avans 10 % cred ca pe maxim 7 ani .. nu stiu daca merge si pe mai mult ... eu am ales Unicredit (sint din Craiova) .... acum fiecare decide unde vrea sa faca leasingul sau daca ia credit auto sau alte variante ... la leasing ai obligativitatea sa faci casco la masina pe perioada leasingului .. dupa mine oricum merita sa ai casco la o masina noua ... cel putin cei 4/5 ani cit este inca noua ...
Kia ceed 1,4 Best,culoarea pewter beige, ridicata pe 23.05.2008 Oz Maraton Craiova ,contact:0722876565 ,mail yahoo alex_0722876565@yahoo.com

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”