Top Gear da verdictul despre cee`d

De toate pentru toţi
singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by singlecrys »

http://www.topgear.ro/masini/verdict/kia-ceed acesta este site-ul unde cei de la top gear dau verdictul despre cee`d!

"Nu fi snob! Cumpar-o. Vei economisi o caruta de bani"
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by scubli »

Interesante pareri, cam exact de la ce ma asteptam de la ei. E de bine.

Totusi, banner-ul este mortal: "Kia Picanto este echivalentul camerei foto de unica folosinta" :lol: :lol: :lol:

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by spdblue »

@singlecrys multumesc pentru link. Draguta chestia de notare si apreciere. Chiar daca masina noastra nu exceleaza la note spre cifra 20, totusi baietii acestia i-au gasit suficiente motive de apreciat. Si uite asa am mai gasit cateva motive pentru care trebuie sa fiu bucuros de achizitia facuta.
Cel putin expresia de la sfarsit este mortala.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by Radoo »

Eu nu inteleg ce au cu pro_cee'd? De ce nu-i asa buna?

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by LeCCa »

la cum arata avea nevoie de vreo 200 de cai, cel putin cand o vezi cam atata te astepti sa aiba :lol: fiind o kia, chiar daca arata bine, nu poti sa o compari cu un opel/vauxhall astra gtc de 1.4 sau 1.6 aspirat, desi e mai buna, dar gtc beneficiaza si de motorizari turbo si-atunci altfel sta treaba cu perceptia marcii...
cei de la top gear judeca si ei ca niste oameni, obiectiv de cele mai multe ori, dar subiectiv mai ales pe sectiunea model/marca low cost.
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by Radoo »

LeCCa wrote:lcei de la top gear judeca si ei ca niste oameni, obiectiv de cele mai multe ori, dar subiectiv mai ales pe sectiunea model/marca low cost.
Am crezut ca-s singurul care are impresia asta, Top Gear fiind dupa multi un fel de guru in ale masinilor ...

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by lnvisible »

Inteleg ca nu e la fel de practica precum un 5 usi ... dar "nu este suficient de sexy"???? daca avea sigla de opel/vw/audi si motor de 102 de cai era? :lol: :lol: :lol: App pro ceed e facuta de designerul de la A3 ...
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by LeCCa »

neah, se stie ca abereaza cateodata :lol: sunt poate cei mai buni, dar asta nu-i face zei...
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by Radoo »

Top Gear wrote:Pro_ceed arata mai bine si este mai joasa, insa este mai putin practica si, sincer, nimeni nu vrea un hot-hatch Kia - pur si simplu, nu este suficient de sexy
Dic aia. Eu am vrut si multi altii vor mai vrea. Sau au inceput sa scada vanzarile la GTC???

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by lnvisible »

In banii cu care am luat eu masina asta si cu toate reducerile de la opel luam un GTC cu interior Cosmo, fara multe dotari care sunt pe city si cu motor de logan ... si care mai mananca si un 12% in oras. Alt minus e ca e mai putin spatios inauntru decat un proceed, inclusiv la sofer ... adica o caroserie dragutza si cam atat. De A3 nici nu mai vorbesc :lol:
Singura pe care as fi dat banii fara sa clipesc daca i-as fi avut era un VW Scirocco nou, modelul vechi e masina mea de suflet :P
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by Radoo »

Deci Scirocco cel nou chiar prezinta, numai ca platesti zic eu 30% brand. Poate am zis mult dar oricum platesti brand destul.

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by zombi »

Am vazut acum Top Gear si nu le-a placut Kia CEED ca design. Au zis ca nu e suficient de sexi. Britanici nepriceputi.
KIA CEED 1,4 Best-2008, kompass blue. ODO +170.000 Km
GPL Tomasetto

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by scubli »

@zombi: Nu e neaparat asa. Sunt convins ca daca avea un motor de 3-400cp sub capota era foarte sexy :lol: Stii cum sunt cei de la Top Gear, nimic nu e destul de bun pt. ei. Oricum e doar o emisiune de divertisment in care prezinta si masini.

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by bogdan-alin »

cand zice ca o Kia nu e suficient de sexy...le dau dreptate....chiar daca aufacut progrese coreenii...pentru ei Kia este un fel de Logan pentru noi....deci clar nu poate sa fie sexy....mai ales la ce masini conduce Clarkson...nu ai cum sa te astepti vreodata sa zica ca o Kia este sexy! una peste alta...mie imi place masina mea cum arata...din acest motiv am si luat o. nici nu am facut test drive cu ea....doar am vazut una pe strada...cateva pe net si mi a placut.
A ti observat ca notele de la Ceed sunt cu mult peste celelalte modele Kia...deci e clar ca ei au facut pe "dracu in patru" sa pot scoate o masina care sa se poate bata cu renumitele marci germane. ce avea Kia inainte si restul modelelor sunt pfuuuuu.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Top Gear da verdictul despre cee`d

Post by MihaiM »

TopGear egal maimutzareala. Nu te poti lua dupa ei nici cand zic de bine nici cand zic de rau. D-a lungul timpului am vazut destule emisiuni ca sa-mi dau seama ca TopGear nu-si propune sa dea verdicte ci sa faca spectacol, laudand sau ironizand diverse chestii legate de masini. Atata doar ca uneori, parerile lor concid cu ale mele. Iar astia din Romania se chinuie si ei sa pastreze linia data de la Londra chiar daca Giurgea spunea acum cativa ani ca ei, spre deosebire de alte reviste nu se vor feri sa dea verdicte. O scalda asa intre 2 ape si nu spun niciodata clar "masina X e mai buna decat Y".
Si oricum cine este TopGear sa spuna daca o masina e cool sau nu. Ei trei speriati din redacite considera ca nu e cool in timp ce cateva mii de posesori considera ca este.

Post Reply

Return to “Cafenea”