Coltul animalutelor

De toate pentru toţi
Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by Skyppy »

ultimul model de glob
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Coltul animalutelor

Post by Minu »

Aseara am stat pana la 6.30 sa termin cotetul,si intr-un final am mutat si porumbeii.Eu spun ca a iesit ok cotetul,avand in vedere ca m-am chinuit sa il fac singur,si a fost foarte greu,uneori imi venea sa arunc toate alea si sa il las balta,dar intr-un final l-am terminat.Urmeaza ca dupa anul nou sa ii fac si boxele,momentan le-am facut 3 odihnitori sa aibe si ei unde sa stea.Puisorii s-au facut destul de mari,nu prea mai mananca de la parinti,se hranesc singuri,si au inceput sa dea din aripi si sa sara in sus,se antreneaza si ei. :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

Cum ziceam, sunt noua pe aici, am citit tot topicul dar nu am gasit nimic legat de cum va transportati cainii in masina.

Ea e Fedra, tervueren de 4 ani. Unul dintre motivele pentru care am luat ceed SW este sa o punem pe ea in portbagaj, acum insa suntem in cautarea celei mai bune solutii, pentru confortul si siguranta ei. Voi cum va transportatii cainii?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by bondalicir »

eu am un labrador negru... si am tot ceed sw. am o husa speciala pentru animale si o paturica si merge foarte comod in portbagaj. s-a plimbat prin toata romania...
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

Multumesc pentru raspuns. Nu se agita? Nu se loveste de pereti la curbe?

Pana acum nu a facut nici o plimbare cu masina cea noua, vineri o sa ii aratam noul mijloc de transport si nu stiam daca sa ii luam ham ori un fel de pat gen lighean, dar daca zici ca al tau sta si ii place, incercam si nou cu husa si patura prima data :)

Si inca ceva, asiguri bagajele cumva sa nu cada este el?

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by bondalicir »

nu se agita de loc. este foarte cuminte. de obicei doarme. cand il pun pe el in portbagaj pun bagajele in masina ca sa fie suficent loc, asta daca se poate, daca nu aranjez bagajele mai aproape de bancheta ca oricum nu prea sta acolo fiind putin inclinata nu ii place. el sta mereu mai in spate. inainte am avut logan si puneam husa pe bancheta ca e husa de aia de se prinde de tetierele din fata si cele din spate si se potriveste perfect si in portbagaj o prind de tetiere si apoi de carligele din spate...
fara a se considera ca fac reclama eu am modelul asta http://www.shopmania.ro/produse-pentru- ... ge-7794871
o am de doi ani si se potriveste de minune in portbagaj la ceed sw... este impermeabila, acum s-a cam tocit probabil o sa trebuiasca sa cumpar alta.

cand am foarte multe bagaje pun husa in masina ca sa stea Ares si bag bagajele in portbagaj.
si cateva poze cu Ares
https://picasaweb.google.com/100537396522837376325/Ares
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

aha, am inteles, husa am luat si noi de la norauto dar nu prea ne-a folosit, fedra inainte, in cielo, statea pe podea in spatele soferului, nu am convins-o sa stea pe bancheta nicicum, acolo probabil se simtea in siguranta. Acum o sa o punem si noi husa in portbagaj. Multumesc mult pentru detalii, o sa iti zic cum a fost dupa prima tura :)
Frumos Ares, n-am vazut prea des labradori negrii

PS grilaj despartitor ai sau nu e nevoie?

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by Dannyboy »

Ferice de voi! Eu am un chow-chow crem care are rau de masina. Nu-l pot transporta decat cu geamurile spate deschise. Fuge de la un geam la celalalt si scoate capul. La stop e mai nasol, mai trece lume pe langa el si cand dau cu ochii de limba lui vanata...
Si eu folosesc husa pe bancheta spate, insa a lui Bondalicir e mult mai buna decat a mea pentru ca se prinde si de scaunele fata.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

Si Fedra scotea capul pe geam cand viteza nu era prea mare sau se oprea masina, initial nu stiam de ce ne claxoneaza lumea in trafic dar ei o claxonau pe ea sa se uite la ei :)
Si husa noastra se prinde de tetierele din fata dar asta oricum gasea o solutie sa se bage sub ea si sa ajunga pe podea la locul preferat :)

Eu nu mai fumez de 780 zile :) Iti tin pumnii :)

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by Dannyboy »

Multumesc frumos pentru sustinere.
Pentru cine e curios sa vada cum arata un chow-chow fricos si cu rau de masina atasez 2 poze. Altfel nu am de ce sa ma plang, e un caine foarte putin activ, stii ca exista doar cand se face timpul sa-i dau mancarea si cand il scot afara. Nu roade, nu latra, in schimb doarme. Dar e atat de incapatanat incat daca nu vrea sa faca ceva atunci nu face.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by Skyppy »

heheh sa iti traiasca blanosul

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

ieri am dus-o pana la maxpet, s-a comportat nesperat de bine, sta si se uita prin luneta.

o frumusete chow-chow-ul, intotdeauna mi-au placut
Daca nu il scoti la alergat nu devine obez?

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by Dannyboy »

Nu-i dau atata mancare incat sa se ingrase. Din nefericire e fricos, asa ca atunci cand e afara e in permanenta alerta, deci trage ca un disperat, nu-l mai tempereaza nici zgarda de forta. Asa ca afara face destul efort.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Bogdana
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2012, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by Bogdana »

dupa 800km facuti belgianca s-a comportat exemplar in portbagaj, cu ocazia asta ne-am lamurit ca nu e nevoie de grilaj despartitor, va multumesc pentru economia pe care o fac :)

Post Reply

Return to “Cafenea”