Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

De toate pentru toţi
User avatar
RaiMaN
Moderator
Posts: 1080
Joined: 17 Jun 2010, 12:27
Auto: Sportage 1.7 CRDI
Location: Bucuresti

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Post by RaiMaN »

Deci eu nu pot sa cred ca s'a ajuns ca in tara asta sa faci accident si... puteti uita:



Nu mai exista niciun pic de respect in trafic. Merg zilnic cu masina si zilnic ma crucesc de ceea ce vad. Nu se mai poate conduce din placere pentru ca trebuie sa te feresti de toti dobitocii. Si din pacate sunt din ce in ce mai multi...
Tot Bucurestiul conduce cu telefonul la ureche. Toti astia cu masini scumpe au impresia ca odata cu masina si'au cumparat si strazile...
Peugeot 5008 GT 2019, 2.0 Diesel EAT8, 177CP

EX: Kia Sportage MY2017, 1.7 CRDI 7DCT, Style, New InfraRed

Kia Cee`d Facelift 2010 1.6 CRDI , Best, Black Pearl

micosus
Posts: 125
Joined: 27 Oct 2017, 12:24
Auto: Sportage 1.6 TGDI AWD 7DCT
Location: Bucuresti

Re: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Post by micosus »

Violenta nu exista doar in trafic, exista incepand de la nivelul celular al natiei, de la familie. In trafic este mai vizibila dar gibonii sunt printre noi si nu exista niciun tratament fara implicarea absoluta a societatii. Politia este depasita si de multe ori partizana, justitia este o gluma asa incat singura solutie este respingere/educarea la nivel national a necerebratelor acestea, dar cum nu ne implicam in nimic nu ne ramane decat sa incercam sa supravietuim.
PS. Omul pe primul loc intotadeauna, nu masina si nu bunurile. Poate erau mai apropiate de firea noastra legile rutiere in care erai de vina orice s-ar fi intamplat.
1.6 TGDI 7DCT AWD Sportage 2017

crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Post by crismcl313 »

banuiesc ca bmw-istul a uitat ca nu doar a lui e strada....
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Post by Flavyus »

Totul incepe sau se repara de la baza. Spiritul de familie e varza, un sofer dement ar trebui in primul rand admonestat din timp de rude si eventual prieteni. Nimeni nu mai spune varului, unchiului, fiului, nepotului ca nu e ok sa: bei si conduci, dormi si conduci, vorbesti pe telefon si conduci etc Eu sunt mai nepopular in familie pe tema asta, desi nu am specimene extreme.
Din contra, toate neamurile sunt in stare sa-ti dea de baut cand pleci la drum. Sau stii ca omul urmeaza sa plece in Spania, dar nimeni nu-i zice sa doarma bine cu 2 zile inainte etc

User avatar
Flavius18
Posts: 354
Joined: 30 Mar 2018, 21:31
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI
Location: Bucuresti, Dristor

Re: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Post by Flavius18 »

Romania 2019. :)

Post Reply

Return to “Cafenea”