Am testat noua Dacia Sandero TCe 0,9 litri

De toate pentru toţi
User avatar
adrian05ro
Posts: 165
Joined: 11 Apr 2011, 13:23
Auto: B77BKU
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Am testat noua Dacia Sandero TCe 0,9 litri

Post by adrian05ro »

Mai bine faceati o paralela intre Dacia 1310 ( zambetul lui Iliescu ) si Noul Logan , si atunci Loganul iesea campion :D
lasand gluma de-o parte , Dacia asta a noastra este o masina deloc ieftina , cu priza la public , cu piese care le gasesti la orice colt de strada la preturi modeste pentru unele consumabile in comparatie cu preturile pieselor de Kia ( ca tot suntem la Club Kia , nu?)
am avut un Logan , versiunea Prestige 1.6 16v , de care am fost multumit pana la un moment dat ; daca nu ai mari pretentii sau asteptari de la o masina Loganul ( indiferent de versiune) este multumitor
[-X NU trebuie comparat in nici un caz cu Audi , VW, Mercedes , BMW , Ford , sau alte marci pentru ca aia "joaca in alta liga"
si la modelele astea noi de Dacia se schimba distributia ( si tot asa , cu pompa , fulii , intinzatoare , etc...) iar pretul nu este chiar de neglijat ca la placute , bujii , filtre , stopuri , faruri , etc....

in concluzie : cine vrea Kia sa isi ia Kia , cine vrea Logan sa-si ia Logan ; fiecare dintre marci are plusurile si minusurile ei , iar in pe de alta parte fiecare isi cunoaste mai mult sau mai putin pretentiile pentru o masina si nu in ultimul rand bugetul alocat pentru achizitie si intretinere
aici suntem "la o cafea" si ne exprimam parerile ( bune sau rele , cine stie ?) iar in continuare fiecare face cum il taie capul ; discutiile fie ele chiar contradictorii trebuie sa ramana la nivelul asta , fara sa ne ambalam prea tare

Bafta ! si o saptamana cat mai buna
[b][color=#0000BF]Drumuri bune si fara evenimente ![/color]
[color=#008040]ADRIAN Vatamaniuc[/b]

0727.88.34.38[/color]

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Am testat noua Dacia Sandero TCe 0,9 litri

Post by eugenflorinmanea »

Pai nici nu trebuie comparata cu Audi Mert BMW Ford pentru ca nu are aceeasi tinta.
La fel cum nici Kia nu trebuie comparata cu Audi Mert BMW Ford pentru ca ne place sau nu, tot un low cost e si Kia.
OK e mult mai sus ca Logan dar si cu un pret mult mai sus, dar e tot in liga low cost.

La f multe masini trebuie sa ii faci distributia si nu e chiar ieftin.
La modelul 0.9 TCE distributia e pe lant.
SAAB 9-5

Post Reply

Return to “Cafenea”