Naveta Bucuresti- Ploiesti

De toate pentru toţi
alc2
Posts: 119
Joined: 29 May 2007, 19:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Naveta Bucuresti- Ploiesti

Post by alc2 »

La multi ani tuturor!

Ma intereseaza daca este cineva care face naveta Bucuresti - Ploiesti ? Cu masina desigur , trenul e ceva mai sigur dar are permanent intarzieri si apoi legaturile din grara sunt apropae inexistente .

Ma intereseaza cineva cu un program de lucru asemanator cu al meu: L-V plecare din zona Baneasa 07-08 , sosire 17-18 inapoi acasa.

P.S. daca stiti pe cineva astept raspuns...cu/ fara masina , eventual poate ne combinam, o saptamana cu masina lui, una cu masina mea.
Posibil posesor de Cee'd

B06DAN
Posts: 304
Joined: 13 Oct 2009, 16:30
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Naveta Bucuresti- Ploiesti

Post by B06DAN »

nu prea este posibila chestia asta!
Eu fac naveta asta singur de cativa ani dar nu m-as baga la o astfel de combinatie decat in cazul in care partenerul sa aiba exact acelasi program ca mine. Programul de lucru, insa, este flexibil, nu este batut in cuie, uneori trebuie sa vii mai devreme/tarziu alteori sa pleci mai devreme/tarziu, poate pleci in vacanta tu sau partenerul, ma rog, unul poate ramane pe bara cu chestia asta in cazul evenimentelor mai mult sau mai puntin neprevazute....
Este drept ca ma costa motorina vreo 700 ron/luna (deh, libertatea asta costa cam piperat).

alc2
Posts: 119
Joined: 29 May 2007, 19:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Naveta Bucuresti- Ploiesti

Post by alc2 »

E destul de posibila pentru ca eu am aplicat-o luni bune cu un coleg de servici care initial avea alt program ,( el pleca mai tarzu cu o ora decat mine ) dar ne-am decalat usor programul si asa am reusit un parteneriat benefic pt ambii . De ex cand plecam spre Pl lasam masina la Mac Otopeni ( el venind de pe centura ), iar in zilele cand unul nu vine evident mergi cu masina ta , dar asta nu se intmapla decat in concediu sau maxim 1zi pe luna.
Iar neprevazutul...nu-l poti lua in calcul. Cu toate ca te vad destul de sceptic, , ti-as recomanda sa incerci , mai ales ca ponderea celor care vin din Pl spre Buc e mare si ai de unde alege :lol:
Posibil posesor de Cee'd

Post Reply

Return to “Cafenea”