Baza de date membri clubKia

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Teddy »

@Ogy:
Hai ca m-ai facut curios ...da-mi poza pe mess sa vad daca am fost acolo :)
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

gti
Posts: 147
Joined: 23 Aug 2008, 22:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by gti »

@Teddy
Ogy spune adevarul :D , are chiar si martori !
KIA Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic + optionale, Pewter Beige
De cand ne-am intalnit, mi-a aparut un mare zambet pe fata :)
***Berea fara alcool e primul pas spre femeia gonflabila.
http://picasaweb.google.com/gtiv77

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Ogy »

Cum i-au legatura cu rethymno m-a prezint cu poza la domnia dumneavoastra si cu scuzele de rigoare de pe acum. Oricum de apreciat faptul ca s-a gandit cineva si la tine.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by tipitip »

Aştept decizia Domniilor voastre, va exista această bază de date?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

vdp
vedepeu'
Posts: 135
Joined: 17 Jan 2009, 13:08
Auto:
Location: bucuresti

Re: Baza de date membri clubKia

Post by vdp »

supunem la vot?
Pro Cee'd 1.4 GSL Best, 109 CP Black Pearl
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by crispisu »

Radoo wrote:Oricine isi poate face cont chiar daca nu are nimik in comun cu comunitatea clubkia, si sa aiba acces la datele noastre personale. Sunt destui rau intentionati.
Eu ma gandeam in felul urmator, tocmai ca sa evitam acest tip de probleme: accesul la aceasta baza de data va fi permis numai persoanelor care in prealabil au trimis adminilor (mie in principiu) un mail cu poza...deci cine nu are poza, nu va putea vedea topicul respectiv...
si acum imi mai trece prin cap o netrebnicie (dar trebuie sa imi confirme tipitip daca este posibil): acces numai membrilor care detin card de membru ClubKIA. Ce zici tipitip, este realizabil?
In alta ordine de idei, nu este obligatoriu sa va inscrieti in acea baza de date. Cine vrea, se inscrie, cine nu este de acord nu se inscrie...

Daniel27
Posts: 46
Joined: 11 Aug 2008, 11:09
Auto:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Daniel27 »

crispisu wrote:
Radoo wrote:Oricine isi poate face cont chiar daca nu are nimik in comun cu comunitatea clubkia, si sa aiba acces la datele noastre personale. Sunt destui rau intentionati.
Eu ma gandeam in felul urmator, tocmai ca sa evitam acest tip de probleme: accesul la aceasta baza de data va fi permis numai persoanelor care in prealabil au trimis adminilor (mie in principiu) un mail cu poza...deci cine nu are poza, nu va putea vedea topicul respectiv...
si acum imi mai trece prin cap o netrebnicie (dar trebuie sa imi confirme tipitip daca este posibil): acces numai membrilor care detin card de membru ClubKIA. Ce zici tipitip, este realizabil?
In alta ordine de idei, nu este obligatoriu sa va inscrieti in acea baza de date. Cine vrea, se inscrie, cine nu este de acord nu se inscrie...

Eu unu sunt de acord cu poza / nume / nickname

Crispisu' pe mine ma dezavantajezi :( , la bran nu am primit cardul de membru, sau poate pui o pila sa intru in posesia lui :D

o zi buna si propun sa se realizeze un vot
Cee'd 1.4 GSL 109CP Machine Silver === OT 27 DNL ===

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by crispisu »

Pai din cate stiu eu, ai trimis datele prea tarziu si nu s-a mai putut face nimic...cu siguranta il vei primi cu al doilea lot :)

Daniel27
Posts: 46
Joined: 11 Aug 2008, 11:09
Auto:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Daniel27 »

crispisu wrote:Pai din cate stiu eu, ai trimis datele prea tarziu si nu s-a mai putut face nimic...cu siguranta il vei primi cu al doilea lot :)
Date le dadusem din timp, dar le-am trimis lui bamboocha. E asta e, raman pentru turul 2

Deci cum merge cu votarea?
Cee'd 1.4 GSL 109CP Machine Silver === OT 27 DNL ===

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by LeCCa »

eu sunt de acord, mi se pare o idee f buna,
cred ca e suficient poza/nume/nick, fara alte secrete si date personale, nu vad ce rau ar putea sa faca cineva cu pozele noastre #-o
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Joco »

La pregatirea intalnirii eu am propus, ca la sosire fiecare sa aiba un ecuson pe care sa treaca nick-ul din forum. Astfel fiecare se putea identifica mult mai usor. Noi, fostii studenti din Iasi ne mai intalnim, si dupa atatia ani asa de mult ne-am schimbat incat fara aceste ecusoane nu ne-am fi recunoscut :)
Dupa parerea mea ecusoanele au lipsit mult la Bran. Asta ca sa mentionez una dintre deficientele intalnirii :) bineanteles fara a umbri stralucirea evenimentului.

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by RLK »

Si eu sunt de acord cu poza/nume/nick! :)
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

unciu
Posts: 186
Joined: 09 Jun 2008, 09:21
Auto:
Location: Arad
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by unciu »

de acord cu poza/nume/nick/.

pe deasupra eu si nevasta-mea (matusha) ne-am imprimat pe tricourile de la Bran, nick-ul si nr. masinii (cu toate ca nevasta-mea nu e activa pe acest forum, dar mi-am permis sa-i fac si ei), ca la urmatoarea intilnire macar sa putem fi mai "prietenosi" din prima. problema acolo, zic eu, a fost ca nu am avut careva dintre noi ideea, de a ne veni fiecare cu un ecuson cu nick-ul, poate atunci eram mai comunicativi din prima. maybe next time (Arieseni)!
Cee'd SW 1,4 Best Piston Grey 2008 - AR-09-ETP // Matiz E AC 2004 - AR-07-DUO -"matusha"
http://ro.fotoalbum.eu/unciu - sunt citeva poze si de la Bran
viewtopic.php?f=5&t=2750 - jurnal de bord

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by Radoo »

crispisu wrote:Eu ma gandeam in felul urmator, tocmai ca sa evitam acest tip de probleme: accesul la aceasta baza de data va fi permis numai persoanelor care in prealabil au trimis adminilor (mie in principiu) un mail cu poza...deci cine nu are poza, nu va putea vedea topicul respectiv...
si acum imi mai trece prin cap o netrebnicie (dar trebuie sa imi confirme tipitip daca este posibil): acces numai membrilor care detin card de membru ClubKIA. Ce zici tipitip, este realizabil?
In alta ordine de idei, nu este obligatoriu sa va inscrieti in acea baza de date. Cine vrea, se inscrie, cine nu este de acord nu se inscrie...
Este ok ce ai ai zis mai putin treaba cu crdul de membru pe care nici eu nu-l detin, si un sticker am obtinut prin amabilitatea colegului Scubli ca de nu nici ala nu-l aveam. Probleme de organizare. In fine. Eu ma gandesc ca daca ar fi tehnic posibil, acea baza de date sa poata fi accesata de membrii cu o parola de exemplu. Fiecaruia sa i se atribuie o parola, pe care sa o poata schimba ulterior. Zic si eu, in functie de posibilitatile tehnice, si atunci am putea pune si datele personale. O parte din ele.

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Baza de date membri clubKia

Post by crispisu »

Radoo wrote:Este ok ce ai ai zis mai putin treaba cu crdul de membru pe care nici eu nu-l detin, si un sticker am obtinut prin amabilitatea colegului Scubli ca de nu nici ala nu-l aveam. Probleme de organizare. In fine.
Nu este vorba de nici un fel de problema de organizare! Carduri va avea toata lumea in curand dar nu se pot face pt toti o data!!! Se fac pe loturi, ceea ce inseamna ca dureza pana cand isi va primi fiecare cardul! Cat despre stickere, asa se si impart, cine are si poate da mai departe. Daca ai fi venit la intalniri ai fi primit unu' de la cineva. Deci este normal sa primesti un sticker de la un coleg amabil (multumim pe aceasta cale lui scubli)!

Post Reply

Return to “Despre membri”