Sa-i dam cezarului ce-i al cezarului

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
Locked
User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Sa-i dam cezarului ce-i al cezarului

Post by alpinad »

Dedicatie pt domnul admin tipitip.

Ce pot sa spun aici decat sa va evidentiez calitatile pe care le are al nostru mult iubit admin.
Sa o luam cu inceputul. Am avut un alt cont pe situl asta, si pt ca anumiti membrii au dat-o in posturi de-a dreptul nesimtite (salut guvernatoare ^^ ) mi-am luat libertatea sa le spun acest lucru. Pe admin l-a durut in basca. Dupa cateva incidente in genu mi s-a dat un avertisemnt iar o persoana care doar a batut obrazul unuia dintre nesimtiti a primit ban fara nici un motiv. In acel moment mi-am pus in semnatura comentariul nesimtit si adminul mi-a zis ca am 24 de ore sa scot aia altfel iau ban. L-am intrebat simplu de ce sa scot ? ca persoana care a spus acel lucru nici macar un avertisemnt nu a luat... in fine, dupa nici macar o ora contul figura ca BANAT. Lucru hilar deoarece eu inca mai puteam sa intru pe cont si sa postez. Iar la profil imi zicea banat.
Pai bine mai domnule admin, cum banezi tu pe cineva si contul sa ramana activ ???? Nici atata lucru nu esti in stare ? Raspunsul simplu: NU. :lol:
Peste cateva zile, dupa un alt comment la adresa frustrarilor adminului mi s-a banat pana la urma contul permanent. Nici o problema, trecem la partea amuzanta, facem multi-accounting (adica un al doilea cont, al treilea, etc).
Si asa s-a nascut contul ALPIMAD.
Am facut si eu cu el 2 posturi si primesc de la admin un pm. Prima oara m-am speriat deoarece postul era cat se poate de tamp si nesimtit:
alpimad wrote: bai tarane, cine plm te crezi ???? ti-ai luat si tu pro_ceed sa impresionezi tarancile cand vin de la cules porumbul ? mai bine te-ai baga pe un forum de "fermieri" ca sa inveti acolo cum sa-ti irigi recoltele sa nu te mai plangi la autoritati cand e seceta. utilizatorii astia ca tine ma fac sa-mi doresc sa te intalnesc in trafic.
si cu dedicatie speciala
da da ,.... de ziua ta....
topicul este aici:

viewtopic.php?t=2405

Pana sa citesc pm-ul credeam ca domne s-a prins el adminu, dar nimic mai adevarat. se pare ca el tolereaza perfect astfel de tonalitati si exprimari. Ceea ce mi-a scris insa era mai mult decat hilar:

De la: tipitip
C?tre: alpimad
Trimis: Vin Iun 20, 2008 10:07 pm
Subiect: ce...?
Ce f?cu?i nea? ?i ?ie ?i s-a destabilizat psihicu'?
Urmez? alpilad, alpikad, alpijad s.a.m.d.
Dac? ai pierdut parola spui, nu faci a?a )))))

Asa ca i-am zis frumos ca aveam parola salvata si ca cineva mi-a sters temp internet files si sa-mi puna o alta parola la cont. In nici 30 de minute parola la acest cont era schimbata si o aveam.

Deci inca o buba domnului admin.

Cred ca in 3 zile a facut vre-o 3-4 asa de mari ca inca mai rad postez.


Si ca sa inchei aceasta poveste, am facut acest topic de "lauda" a domnului tipitip. Ca sa vaza si lumea de ce e in stare adminu si ce mentalitate este pe acest forum, unde s-au adunat ei domne o sleahta de prieteni cu ceeduri si fac ei legea pe forum, oricine altcineva care indrazneste sa comenteze isi ia ban (nu ca ar fi cine stie ce impediment acest lucru).

Sa mai comentez de ce s-a mutat sectia de pro_ceed in categoria alte modele ???
Il lasam pe tipitip sa raspunda, poate va face si o sectie de Ceed SW...

SI daca vreti un cont gratis:

user: Alpinad
pass: matrix

Distractie placuta.
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

tip4tip

Post by tip4tip »

salut
mi-am uitat si eu parola la contul original , ma poate ajuta cineva ??? ^^


edit: imi cer scuze daca username-ul suna un pic cam gay :oops:

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

hai ca asta e tare :D....
nasoala treaba ai patit .... dar sunt sigur ca poate s-a facut o confuzie ceva ... nu cred ca nici unul din voi nu a fost rau intentionat :( nu trebuie sa ne certam ... si nu trebuie sa le dam altora de pe alte cluburi motive .. sa rada de noi..... pana la urma astia suntem tot oameni ne numim .. nu conteaza ca eu am, 21 si ca locuiesc in oras am acces la internet si etc.. etc... ca asa si nenea baciu de sus de la noi de 47 de ani are bani .. ca vinde branza si are ceed ... deci hai sa ne intelegem int-run fel ... ca tarani, sau gay ... sau cum mai vreti voi sa-i spuneti.... ne facem de ras .. hai sa tinem unit acest forum ....
puii mei ... cred ca m-am facut inteles .. in ceea ce vreau sa spun si ce gandesc ... :arrow: so ... :!:
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Pai e super tare daca Cee'd e masina de ciobani,inseamna ca avem niste ciobani evoluati :)
Ciobani europeni :D

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

Dap tipic romaneasc ....ce e pe privat din cate stiu se rezolva pe privat
tipitip nu e admin ci administrator ...admin te referi la moderator, supermoderator
-administratorul plateste facturile si are grija ca tu sau eu sa avem ce accesa.
-poate in momentul respectiv a intrat el si ti-a aplicat pedeapsa cuvenita.
-dar tot la fel putea sa fie un moderator sau supermoderator care sa aplice pedepsele.
-regula este sa ceri lamuriri in particular unde ti s-a dat si mesajul...
-desigur libertatea de exprimare are si ea cateva reguli ...sa nu iasa haos...
-sunt sigur ca daca erai si tu mai matur se rezolva problema pe cale amiabila.
-Hai Romania! unde?!? ...

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

:roll: [-(
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Ogy wrote: -sunt sigur ca daca erai si tu mai matur se rezolva problema pe cale amiabila.
-Hai Romania! unde?!? ...
At?t timp c?t el creeaz? o problema, crezi c? va dori rezolvarea ei? M? ?ndoiesc!

Mda, mi-am cam furat-o, e rost de comunicat de pres?! Pot s? ?nchid aici?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Locked

Return to “Despre membri”