REVELION 2010

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Locked

Unde mergem?

Poll ended at 16 Oct 2009, 13:44

Bucovina
15
50%
Sibiu
5
17%
Bulgaria
7
23%
Sighisoara
3
10%
 
Total votes: 30

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

REVELION 2010

Post by crispisu »

:oops: nu dati cu pietreeee....dar avand in vedere numerosii doritori de un revelion ClubKIA, am zis sa deschid un topic sa vedem cam cati ar fi si cam pe unde ne-am putea destrabala :mrgreen: Propunerea mea este undeva prin Moldova, avand in vedere ca prin alte zone am tot fost. Moldova este frumoasa si sunt atat de multe de vizitat, ca parca vad ca nu o sa avem timp sa vizitam si o sa vrem si Pastele tot acolo :lol:
Ma rog...astept idei, propuneri, doritori etc =D> =D> =D>

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: REVELION 2009

Post by Brill »

@crispisu: revelion inseamna si zapada.... in Maramures incepe deja sa ninga, plus de asta e un orasel linga Baia Mare (Cavnic) unde sint si vreo 5 partii de schi sanius alea alea. Preturile stiu ca sint acceptabile, dar ma pot interesa pina saptamina viitoare sa vad exact cum stau lucrurile.

In principiu as propune Maramures

Cred ca e cazul de un poll aici :D
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2009

Post by crispisu »

Mie mi se pare ok, dar gandeste-te ca este fff departe...dar sa auzim si alte pareri. eu chiar nu am fost in Maramu, deci as merge cu pacere :wink:

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: REVELION 2009

Post by scubli »

Cavnicul chiar ca e foarte frumos si chiar ieftin. Recomand cu placere.
Pe cat de ciudat pare, propun si eu Maramures :lol:

E drept ca e foarte departe, cel putin pt. bucuresteni. O solutie undeva la mijlocul distantei cred ca e perfecta pt. toti. Ce ziceti de Sighisoara ? :}

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2009

Post by crispisu »

Cati km ar fi pana acolo unde zici tu din Buc?
in principiu sunt de acord cu orice locatie...avand in vedere ca am vazut prea putin tara asta minunata, as merge oriunde

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Re: REVELION 2009

Post by adimot »

Am fost anul trecut si a fost OK.
http://www.casapiratilor.ro/rev2010.html
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2009

Post by crispisu »

:lol: cu ocazia asta mi-ai deschis ochii...e REVELION 2010 si scrisesem in titlu 2009

LE: suna bine oferta, imi place. de servicii ai fost multumit? s-au ridicat la inaltimea asteptarilor?

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by scubli »

@crispisu: Cred ca sunt vreo 300km din Bucuresti pana in Sighisoara.

Cat tine de Casa Piratilor(pensiunea din zona propusa de @adimot), restaurante sunt in mai multe orase, mancarea este excelenta. Adica buna, multa si ieftina :D
De pensiune nu stiu nimic, dar banuiesc ca este frumos.

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by crispisu »

300 de km e super ok...eu intrebam cat e pana in locul de care ziceai tu prima oara: Cavnicul ?
acum m-am uitat mai atent la oferta...1.200 roni de pers e cam mult, cel putin pt puterea mea de cumparare...eu zic ca ceva mai ieftinut ar fi mai potrivit ca sa vina lumea...sau astea sunt preturile cam peste tot? daca e asa, deschide-ti-mi si mie ochii ca pana acum am dormit rau :lol:

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by RLK »

Din nefericire, cam astea sunt preturile in Romania.
Noi ne-am luat deja bilete in Bulgaria la 4 stele - all inclusive, la Nisipurile de Aur. 164 euro / pers - adica cam 700 ron de pers 3 nopti/4 zile, sauna, masaj, piscina, mancare si bautura la discretie si cina festiva inclusa in pret.
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by crispisu »

da...am vorbit si cu Clak de Bulgaria...ofertele sunt minunate, problema e ca noi vrem sa ne stangem cat mai multi din tara, ori in Bulagria e cam greu de ajuns din anumite zone...

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by scubli »

@crispisu: Pana in Cavnic sunt vreo 600km din Bucuresti, probabil mai mult. E un punct destul de nordic, cam la 50km de Sighetu Marmatiei.

La Casa Piratilor chiar ca e destul de mare pretul. Cat tine de Bulgaria, multe oferte sunt foarte bune, doar ca este o locatie superba pt. cei ce stau in sud.

shatena20
Posts: 138
Joined: 03 Sep 2008, 18:36
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by shatena20 »

Buna am si eu o propunere ... :D
Propun Sibiul zona montana Paltinis ... peisaje de vis :D partii de schi , sanie ,pensiuni fff frumoase ... aer proaspat de munte ... manacare foarte foarte buna ... vizitata de multi turisti anual ... merita vazuta ... :D :D :D

Eu mi-am expus parerea ... astept comentarii ...

Puteti cauta si pe net ... Toate cele bune ... :D 8) :P

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by andreea »

Ma inscriu si eu cu gasca pentru revelion... indeferent de locatie (in Romania sa fie), la bulgari nu pot merge "compotzel" lucreaza pe 1 sau 2 si tre sa aiba cu ce sa ajunga in Bucuresti....
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: REVELION 2010

Post by crispisu »

Pai da, Romania sa fie...dar nu preturile alea ca din pacate nu imi permit :(
So...haideti cu oferte, propuneri...poate gasim ceva sa ne permitem cat mai multi

@andreea: nici nu ma gandesc sa fac Revelionul fara "composel" :lol:
@shatena20: ai idee de preturi in zona propusa de tine? Sibiul ar fi o locatie excelenta avand in vedere ca este in centrul tarii :)

Locked

Return to “Întâlniri şi activităţi”