Intalnire nationala de vara 2009

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Unde mergem???

La mare
31
49%
La munte
22
35%
La Zilina
10
16%
 
Total votes: 63

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by chubby »

@ danny: fratzica io's roman :) daca nu beau o bere 80% apa de la dozator pe plaja nu ma simt bine sau daca nu manc un mic cu nisip romanesc ce atata bulgaria si'alte zapaceli? s-au ajuns romanii le pute de tara lor da' se duc la bulgari :D
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by crispisu »

Am facut si poll...deci, votati plssss!
Eu in Bulgaria as mege cu placere, am mai fost si am ramas placut impresionata :). Dar nu ma deranjeaza nici la noi la mare. Apa si nisip sa fie...si ceva conditii sa pot merge cu copilul :)

danny86

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by danny86 »

@chubby.....ma gandeam la Bulgari deoarece preturile sunt cat de cat mai ok si conditiile mai bune.....atat....in rest ai perfecta dreptate......deaceea sunt si eu tot pentru mare.....pt berea de pe plaja si nisipul nostru....ca in fond si la urma urmei......daca suntem gasca mare nu mai are importanta ca nu stiu ce muzica iti canta...sau mai stiu eu ce......insa nu dau statul cu burta la soare si berea pe plaja pe inca o plecare pe udeva la munte :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by Vincze Szilard »

la delta ar ok si pentru mine nu de alta dar nici acolo nu am fost inca si stiu ca acolo e de vazut mai multe decat la mare si pana la urma si acolo e apa :D :)
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by eugenflorinmanea »

Eu as zice bulgari pentru ca:
1. Cazarea la hotel costa cat la noi la pensiuni de 2 lei in care nu ai nici apa calda
2. Acolo cocnurenta e f mare... restaurantele se intrec intre ele sa te atraga..mancarea e mai ieftina si portiile muult mai mari.
3. E mai putin aglomerat (acum depinde si in ce perioada mergem...).
4.Dc e sa inchiriem camere, e mai bine sa le facem direct, nu prin agentii (hm..la agentii gasesti minim 30 EUR/ pers pe zi iar acolo am gasit camera 15 EUR pe noapte).

Putem alege si Ct...dar va rog eu NU MAMAIA!!! Ceva mai retras!!! Sa nu ne calcam in picioare cu aia care anunta pe plaja 'Nu uitati doamnelor si domnilor...spectacol de manele diseara...'

Intr-adevar in Varna nu mi-a placut nici mie!! Dar in Nisipurile de Aur...SUPER!!
SAAB 9-5

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by chubby »

eugen lasa k stim noi cum la varna ai fost atunci cand munceai din greu si n-ai venit la arieseni, plus ca la cat de des ne-ai onorat...
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by Brill »

Mai... care aveti neveste intrebati-le mai intai pe ele. Or sa spuna ca la mare. E bine si la mare ca daca am merge ma munte le-ar place si acolo, dar sa le auzi toata ziua dupa aia tatata... ca nu am fost la mare... tatata.... ca ce bine ar fi fost la mare... tatata... tatata....
Gratare putem face si la mare si stiti ce mai putem face? Sa ne jucam cu zmeeleeeeeeeeeeeeeeeeee
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by RLK »

In functie de cati suntem, am pus cateva optiuni de cazare alaturat.
Iata optiunile:
http://www.turistinfo.ro/costinesti/caz ... 42358.html
http://www.turistinfo.ro/costinesti/caz ... c1176.html
http://www.turistinfo.ro/eforie_nord/ca ... 31950.html
http://www.turistinfo.ro/eforie_nord/ca ... c1665.html

Mai caut oricum, asta e ce mi-am aruncat un ochi asa rapid!

Totusi ca sa ne putem orienta, ar trebui sa incepem si o lista. Incep eu:

1. RLK & danny86 - votam pentru MAREEEE [-o<
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by eugenflorinmanea »

chubby am mai explicat pe undeva...la bulgari am plecat vineri seara... Chiar nu am putut sa vin cu restul lumii iar singur pana la Arieseni...
Pana la Iasi am fost singur...ca m-am trezit ca merg numai eu din B..dar pana la Arieseni....
SAAB 9-5

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by Brill »

@RLK: oare preturile afisate de ei acuma or fi si alea din sezon? Daca da... atunci cred ca ar trebui sa facem rezervarea din timp sa nu ne trezim acolo ca nu avem locuri
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by chubby »

Bucureşti - Iaşi-402 km
bucuresti-arieseni-450 km
deci cu48 km la del la vale, n-i o scuza, oricum ma intereseaza spre deloc, doar ziceam cat de mult ne-ai onorat cu prezenta a intalniri nimic mai mult ;)
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by RLK »

Pai daca te uiti cu atentie, toate ofertele au intervalele de timp si preturile aferente respectivelor intervale. Personal propun sfarsitul lui iunie, cand preturile, dupa cum vedeti sunt super ok zic eu. Dupa 15 iulie explodeaza. Iar in toamna, facem o nationala in Moldova. Ce ziceti? :D

Am mai gasit si alte oferte, dar nu prea vad parcare la ele, asa ca nu le-am postat.
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

claK
Posts: 164
Joined: 07 Jan 2009, 16:38
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by claK »

Salutare!
Daca e sa fie la noi la mare, am si eu o propunere: http://www.corabia-piratilor.ro/index.html.
Apartamentele arata super, este in Mamaia Nord, avem acces atat la mare cat si la lac unde se poate pescui,se pot face gratare, iar daca va tenteaza incerc sa vad daca obtinem un pret special avand pe cineva acolo.

In primul rand sa-mi spuneti cum vi se pare, si apoi vedem ce facem mai departe.
B-84-HXE

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by crispisu »

Mie mi se pare super ok, dar ma intereseaza preturile si nu prea le-am vazut...sunt pe site si nu vad eu sau nu sunt?

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire nationala de vara 2009

Post by RLK »

Clau sunt super! :D Intereseaza-te de preturi si daca sunt ok, e chiar o alternativa fff misto. Verdeata, liniste, lac, mare! Abia astept deja sa plecam, desi n-am hotarat nimic! :lol: :lol: :lol:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”