Hai să intrăm în Cartea Recordurilor!!!

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Locked
crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Hai să intrăm în Cartea Recordurilor!!!

Post by crispisu »

Bogdan wrote: Asta ar trebui sa fie starea morala de acum inainte, si cu totii speram sa ramana cel putin la acest nivel in ciuda diverselor provocari venite de "nicaieri".
Mare pacat ca nu ajung sa vad si eu 50 de "Kii" la un loc :P
La Seat spre ex, in Germania se face o chestie misto rau de tot, pentru Guiness Book. Si anume cea mai lunga coloana de seaturi, masurata in m/km :D
Pai si noi de ce nu? Nu credeti ca avem sanse sa fim cea mai mare coloana de masini kia din lume? eu zic ca putem incerca! o sa incercam sa facem demersurile necesare la cartea recordurilor sa vedem ce si cum. pana atunci fratilor, sa ne strangem cat mai muuuulti!!!!!

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by Bogdan »

Pai de ce nu...ce mai asteptati?! :lol:

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by Bogdan »

bamb0ocha wrote:Cap de coloana C4 :D Nu se poate fara
Nu nu, ca altfel nu mai intra in cartea recordurilor. Trebuie doar Kia! Vin cu un sorento e bine? :P

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by tipitip »

O facem fraţilor? Adică sîmbătă atunci, pe 21,să facem o mare coloană, dăm un tur, ne măsurăm, ne numărăm...maşinile. Zic sîmbătă ora 14, ca să vină şi alţii din ţară, chiar dacă nu participă la întîlnire. Vin...coloană, salut, salut şi gata!

Deci, o faaaaceeeeemmmm?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by spdblue »

Pai de ce nu? Eu tot incerc sa-i determin si pe alti oameni care au Kia sa vina, poate reusesc intr-un final. Ora 14.00 este numai buna.
Chestia haioasa este ca in aceiasi perioada este foarte probabil sa se intalneasca si cei de la Opel prin Brasov.
Este februarie, este Valentine's Day (eu nu o sarbatoresc :lol: ) asa ca avem parte de intalniri.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

cmg_george

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by cmg_george »

Eu zic sa stabilim locatia, sa facem flururase si asa avem sanse mult mai mari. Cine se ocupa de GuinesBook??

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by crispisu »

M-am documentat si eu un pic asa...problema e ca daca facem demersurile normale dureaza f mult (cam 6 sapt). La urgenta costa cam mult (vreo 400GBP). sa vedem cum ne miscam :wink:

cmg_george

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by cmg_george »

Daca suntem 100 de masini suntem chiar buni:
http://www.guinnessworldrecords.com/rec ... port/cars/

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by crispisu »

si noi vom fi Largest Parade of KIA Cars =D>

cmg_george

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by cmg_george »

O problema ar mia fi locul unde ne plimbam... 100 de masini in coloana pe drumurile noastre cam este o problema... bunul simt lipsind si putini fiind cei care or sa suporte sa intarzie o ora ca sa ne plimbam noi... ne trebuie un drum cu 2 benzi nu?Centura Brasovului?

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by spdblue »

Pentru Guiness Book probabil ca trebuia sa stim ca vin sigur "N" masini, sa-i anuntam pe oameni pentru a fi prezenti si a ne omologa locul. Cred ca avem totusi o sansa daca cineva filmeaza coloana, pozeaza nr. etc. din care sa reiasa ca am fost prezenti... cati am fost.
Interesant @cmg_george link-ul, am la ce ma uita ceva vreme. Partea cu centura Bv. este o idee super, numai sa nu blocam circulatia [-X , ca ne "pasc" dosarele...de la circulatie.

Asa cum mentiona si @crispisu, de ce nu am fi "Largest Parade of KIA Cars"? Draguta ideea.
Poate aveti timp si cautati pe net cum au procedat cei din Bucuresti de sarbatori de au intrat in cartea recordurilor. Sau poate stiti mai bine care este procedura de urmat pentru a fi autentificat un record.
Iata inca un obiectiv sau daca doriti un scop nobil pentru care merita sa ne intalnim.
Ma bucur sa constat ca posesorii de Kia au o gamdire libera. =D> Sa vedem ce idei mai au forumistii nostri dragi. :lol:
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by RLK »

Haii fratilorrr!!! Pe ei pe mama lorrrrrrrrr!!!!!!!!! PDT_Armataz_02_52 PDT_Armataz_02_52 PDT_Armataz_02_52
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

cmg_george

Re: Hai să intrăm în Cartea Recordurilor!!!

Post by cmg_george »

Solutii cred ca se gasesc. Trebuie doar sa stabilim unde, ce si cum si sunt convins ca gasim intelegere undeva (primarie, politie) pentru putina sustinere o ora nu?

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Hai să intrăm în Cartea Recordurilor!!!

Post by spdblue »

L-am contactat telefonic pe @bamb0ocha. Pentru a evita orice conflict care ar putea crea disconfort participantilor la trafic si noua, ma voi documenta cu demersurile ce trebuie facute pentru a intra cu aceasta manifestare in categoria celor declarate si supuse aprobarii de lege.
Aici ma refer strict la partea cu acea coloana de masini pe care dorim sa o facem.
Sunt cateva probleme legislative, conditii ce trebuiesc intrunite cumulativ pentru ca manifestarea noastra sa fie cunoscuta si aprobata si de autoritatile locale. Un motiv in plus sa avem certificare si din partea autoritatilor cu ajutorul careia putem demonstra ca ceea ce am facut s-a desfasurat in limitele legii si cu aprobare.
Maine ne vedem si punem tara la cale. Vom revenii cu date. Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai să intrăm în Cartea Recordurilor!!!

Post by crispisu »

=D> chiar ca nu mai am rabdare!!!

Locked

Return to “Întâlniri şi activităţi”