Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
User avatar
_devilson_
Posts: 469
Joined: 26 Mar 2012, 19:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by _devilson_ »

Cel mai simplu ar fi de facut pe autostrada buc - ploiesti. Trafic redus si nu vin masini din sens invers care vor sa depareasca.

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
Kia Ceed 1.4 - CITY
J.B. http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=3240
Hyundai Elantra 1.6 - highway +

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by quelloo »

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo

buna ideea cu A3 si putem intoarce la snagov asa pe 3 benzi, nu suparam pe nimeni, doar ca la plecare e mai greu ca tre sa plecam direct de pe autoastrada ceea ce nu e bine, doar daca putem pleca din zona aia unde se lucreaza in continuare. Ar mai fi in pe langa Brasov, zonele Tarlungeni sau Zizin, asa mai libere.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Brill »

Ma gindeam ca locatia sa fie undeva in centrul tarii ca sa fie comod pt toti membri din tara sa ajunga, asa ca va asteptam din TOATA TARA sa va inscrieti...
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by eugenflorinmanea »

[quote="quelloo"]1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea

Sincer eu ma indoiesc puternic ca o sa putem strange mai mult de 40 de masini...din simplu motiv ca marea familie clubKia de la inceput care se intalnea in fiecare weekend si in care toti erau prieteni s a destramat in 3 cluburi din care 2 mai activeaza. Si ma rog de la ce? De la orgolii...de la bani.. noi membri 'de rand' nu vom afla niciodata - nu ca m-ar interesa prea mult.
Culmea e ca toti 'orgoliosii' au cam disparut intre timp asa ca nu ar strica sa incercam sa reinnodam relatiile cu ceilalti daca chiar vreti sa facem ceva. Deci eu as zice sa propunem si pe celalalt club sa ne unim fortele- pana la urma nu avem nimic de impartit si ne leaga o singura pasiune...de fapt cred ca multi dintre noi activeaza cam pe toate cluburile ptr ca nu f multi au inteles de ce e nevoie de atatea cluburi pentru aceeasi masina.
SAAB 9-5

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by alpinad »

@eugenflorinmanea comentariul tau nu avea rost.
Nu avem de ce sa ne unim cu un alt forum pentru cele 5 masini disponibile,poate,pentru urmatoarea coloana.Deja multi s-au "trezit" la realitate si au renuntat la celelalte doua "forumuri" activind din nou pe acesta,bineinteles,sub alte nume.

Important e sa ne focusam pe cei 6ooo de membrii cu care suntem "colegi" pe acest forum-club.
Daca se strang doar jumatate din masinile kia care circula prin Bucuresti garantat se doboara recordul;asta si referitor la posibila locatie si la faptul ca nici nu ar trebui sa apelam la alte masini din restul tarii.
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by eugenflorinmanea »

De ce de fiecare data cand se aduc in discutie 'marile schisme' se gaseste cineva sa bage repede pumnul in gura 'comentariile nu au rost..sa o lasam balta...ceilalti sunt nimeni si sunt 5 de toti?'
Stii tu ceva si noi nu stim? Impartaseste ne si noua si atunci iti dau dreptate!
Pana atunci...eu ma salut in trafic si cu Arnold, si cu Scratch, - nu am nimic de impartit cu ei si nu e treaba mea de ce au plecat de aici.
SUnt 6,000 de membri ....dar vezi tu- la intalnirea nationala au fost cati? 20 parca?Sau mai putini? Pai atatia se strangeau duminica la gratar in vremurile bune...cand ploua! :))))))
Cati vin la intalnirile lunare? 5-6?
Cati activeaza cu adevarat pe aici?

Repet- daca tu stii ceva ce eu nu stiu- chiar te rog sa te exprimi chiar si pe PM- dar pana atunci eu doar am ramas cu ...un gust amar.(si acum imi aduc aminte cu drag cum ne dadeam flash uri cei cu Ceed ca ne cunosteam ori ba parca eram trabantisti, intalnirea de la Brasov, intalnirea de la Curtea de Arges, intalnirile de la fotbal, gratare...)
Acum noroc cu saracul Brill care face tot ce ii sta in putinta sa ne mai stranga la una alta.
SAAB 9-5

User avatar
balbo_x
Posts: 623
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by balbo_x »

@alpinad, uniunea asta ar trebui sa se faca definitiv, nu pentru o coloana. In fond, suntem aceeasi oameni pe ambele forumuri (cu acelasi nume), dar "condusi" de alti oameni, in principiu cu aceleasi reguli. Nu inteleg de ce asa o mare problema, din moment ce userii o cer.
Lasand discutia asta la o parte, tare sunt curios cum o sa reusiti sa strangeti jumate din masinile kia din Bucuresti, tinand cont ca la intalnirile lunare nu se strang mai mult de 10 oameni si asta in conditii ideale. Si in cazul asta, noi provinciali, am putea foarte bine sa ne stergem de pe lista?
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by eugenflorinmanea »

Am uitat sa precizez de intalnirea de la Iasi cu Anka, colegii din Brasov, Bacau, Piatra Neamt, ce frumos a fost... o petrecere pe cinste! Niste oameni cu adevarat deosebiti!
Dc chiar vrem sa facem ceva trebuie sa ne unim cu totii- toti din tara si toti din cluburi si cu toate resursele- din cate stiu eu trebuie vreo 300 de masini ca sa fie record mondial; trebuie aprobari de la politie, sprijin de la Kia ROmania ....e mult de munca nu se bate din palme!
Altfel... va participa doar 'conducerea clubului' si va fi record de 4 masini.
SAAB 9-5

User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Caralumba »

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba

- daca data aleasa va fi OK, vin si eu cu siguranta
- :smt077 cam are dreptate : cel mai simplu/sigur este pe autostrada Buc-Ploiesti
- In cazul in care voi participa as dori sa "rezerv" de pe acum numarul 1000 din coloana [-o<
Fair day, be well !
Image

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by alpinad »

Aveti perfecta dreptate amandoi(eugenflorinmanea si balbo_x)!

Tinand cont ca sunteti foarte activi la toate intalnirile lunare,saptamanale,trimestriale....nationale si internationale...de ce nu incercati voi sa uniti toate cluburile(am uitat ca clubkia s-au dizolvat de foarte mult timp ! :shock: )?

Icercati sa luati legatura cu cei care detin celalalt forum si propuneti-le sa ne unim.Dupa asta mai discutam.
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by eugenflorinmanea »

Nu zic sa ne unim 'de tot' ptr ca orgoliile sunt prea mari ptr asa ceva plus ca si dincolo s-a creat o anumita comunitate care nu ar accepta ca pur si simplu sa se inchida.
Dar ptr coloana nu vad vreo problema.
O sa fac un thread acolo diseara si o sa incerc sa iau legatura si cu membrii clubului 'dizolvat'.
SAAB 9-5

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by spdblue »

No, in sfarsit am gasit o rezonanta pozitiva pentru a intra in Cartea Recordurilor.
Eu, am ramas un membru simplu si asa voi ramane.
Cateva precizari:
1. Va propun sa lasam orgoliile. Meritul pentru ceea ce facem este al tuturor. Desigur, va exista o doza de implicare mai mare din partea celor care vor face parte din grupul de organizare.
2. Creati un grup de organizare care sa aibe in componenta oameni dispusi sa refaca unitatea de suflet a celor care au condus sau conduc Kia, indiferent de forumurile pe care "bantuie".
3. Faceti un poll cu locatia. Inainte de a alege locatiile, va rog sa aveti in vedere ce inseamna restrictionarea circulatiei pe un drum national sau deschis circulatiei publice.
4. Tineti cont de ce propuneti pentru a realiza in conditii placute si fara prea mare stres. Tineti cont de perioada, sa nu fie destinata concediilor la munte la mare etc.
5. Pentru a bloca, restrictiona chiar si temporar un drum, avem nevoie de sustinerea unui dealer care sa-si doreasca acest aspect. In plus mai avem nevoie de aprobarea Politiei, CNADR. Locatia trebuie sa permita marsul masinilor astfel incat sa nu fie intrerupt de alte vehicule.
6. Haideti sa vedem ce inseamna cu adevarat sa intri in Cartea Recordurilor si sa facem demersurile necesare dupa ce vom fi convinsi ca reusim sa strangem un numar suficient pentru a omologa acest record.
7. Rascoliti-va agendele si cautati oamenii care au Kia.
8. Reveniti la intalnirile periodice si bucurati-va de lucrurile marunte sau mari pe care le-ati realizat.
9. Haideti sa gandim sa face, alaturi de a 3-a coloana si o CAMPANIE destinata sigurantei rutiere, verificarii ITP a masinilor etc. Orice alta idee este buna. In momentul in care facem campania trebuie sa vedem pe cine atragem alaturi de noi pentru a avea o prezenta in media placuta, premergatoare si asociata evenimentului. Cine gaseste parteneri?
10. Va multumesc! Indiferent de raspunsurile voastre sunt decis sa nu intru in polemica cu nimeni. Fiind ardelean, cand am facut scoala de parasutism, inainte de primul salt si de actionarea parghiei pentru deschiderea parasutei, tuturor le-a spus sa numere pana la 1.000, mie pana la 3!

spdblue participa la A3-a coloana KIA

Drum bun si numai bine!

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. ......
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Brill »

Deci ma repet: locatia trebuie sa fie in centrul tarii ca sa poata ajunge toti membri din tara cit mai comod.

Va sfatuiesc sa apelati la intilnirile zonale sa va intilniti si sa dezbateti si sa va oragnizati.
Deci va rog incepeti sa va intilniti si sa promovati evenimentul. Aveti toate mijloacele disponibile: tel mail facebook forum etc...

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. ......
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Brill »

Am scris acuma la cei de la Guinness World Records si am intrebat de conditiile pe care trebuie sa le indeplinim ca sa intram in Cartea Recordurilor.
In functie de conditiile lor vom stabili si locatia.

Pina atunci haideti sa continuam cu inscrierile: faceti si voi lobby pe facebook, puneti-va in status, dati share la eveniment... Trebuie sa adunam cit mai multi membri.

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. ......
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Ogy »

spdblue wrote:No, in sfarsit am gasit o rezonanta pozitiva pentru a intra in Cartea Recordurilor.
Eu, am ramas un membru simplu si asa voi ramane.
Cateva precizari:
1. Va propun sa lasam orgoliile. Meritul pentru ceea ce facem este al tuturor. Desigur, va exista o doza de implicare mai mare din partea celor care vor face parte din grupul de organizare.
2. Creati un grup de organizare care sa aibe in componenta oameni dispusi sa refaca unitatea de suflet a celor care au condus sau conduc Kia, indiferent de forumurile pe care "bantuie".
3. Faceti un poll cu locatia. Inainte de a alege locatiile, va rog sa aveti in vedere ce inseamna restrictionarea circulatiei pe un drum national sau deschis circulatiei publice.
4. Tineti cont de ce propuneti pentru a realiza in conditii placute si fara prea mare stres. Tineti cont de perioada, sa nu fie destinata concediilor la munte la mare etc.
5. Pentru a bloca, restrictiona chiar si temporar un drum, avem nevoie de sustinerea unui dealer care sa-si doreasca acest aspect. In plus mai avem nevoie de aprobarea Politiei, CNADR. Locatia trebuie sa permita marsul masinilor astfel incat sa nu fie intrerupt de alte vehicule.
6. Haideti sa vedem ce inseamna cu adevarat sa intri in Cartea Recordurilor si sa facem demersurile necesare dupa ce vom fi convinsi ca reusim sa strangem un numar suficient pentru a omologa acest record.
7. Rascoliti-va agendele si cautati oamenii care au Kia.
8. Reveniti la intalnirile periodice si bucurati-va de lucrurile marunte sau mari pe care le-ati realizat.
9. Haideti sa gandim sa face, alaturi de a 3-a coloana si o CAMPANIE destinata sigurantei rutiere, verificarii ITP a masinilor etc. Orice alta idee este buna. In momentul in care facem campania trebuie sa vedem pe cine atragem alaturi de noi pentru a avea o prezenta in media placuta, premergatoare si asociata evenimentului. Cine gaseste parteneri?
10. Va multumesc! Indiferent de raspunsurile voastre sunt decis sa nu intru in polemica cu nimeni. Fiind ardelean, cand am facut scoala de parasutism, inainte de primul salt si de actionarea parghiei pentru deschiderea parasutei, tuturor le-a spus sa numere pana la 1.000, mie pana la 3!

spdblue participa la A3-a coloana KIA

Drum bun si numai bine!
De acord cu tot ce a scris spd-ul!
Poate participa orice posesor de autovehicul kia. Organizatorul isi poate pune semnatura, dar coloana e a posesorilor. Trebuie inteles din start ca nu clubkia sau alta comunitate organizeaza evenimentul. Chiar daca oficial se va utiliza numele unei comunitati in folosul coloanei.

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. Ogy
17. .....

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”