Scrisoare oficiala catre KIA.COM legata de exfoliere bord.

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply
danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Scrisoare oficiala catre KIA.COM legata de exfoliere bord.

Post by danycxxx »

Se pare ca aceste subiect e destul de sensibil. Cand am incercat sa deschid un subiect nou, am primit un warning: "Pe viitor foloseste functia "cautare". Subiectul nu este nou."

Ce am gasit folosind functia "cautare", mi s-a parut irelevant. Eu nu am folosit nici un odorizant la aerisiri. Este adevarat, subiectul nu este nou, dar nefiind rezolvat si intalnit la mai multe persoane, ar trebui pus ca Announcement. Sper doar sa mi se para, dar este se simte un iz de acoperire a subiectului.

Sa revenim. As dori ca toti care au aceasta problema sa imi trimita macar o poza cu bordul exfoliat, nume, prenume, adresa, tel ca sa pot face o adresa catre KIA.COM. Sa avem si noi un raspuns oficial.



Ogy:Le: si o sa mai primesti un warning imediat!
Ce descrii tu in acest topic, nu este o problema legata de masina ci initiativa membrilor in scopul rezolvarii acelei probleme expuse pe jde mii de pagini adunate de mine si puse intr-un singur topic. Pe scurt: nu va mai las sa va cacati pe munca mea! Scuze limbajul.
Topicul o sa fie mutat in aria corespunzatoare.
LE: daca o sa vad implicare si din partea altor membrii, topicul va deveni sticky, announce sau global.
Last edited by Ogy on 23 Nov 2012, 10:30, edited 3 times in total.
Reason: Ogy: si o sa mai primesti un warning imediat! Ce descrii tu in acest topic, nu este o problema legata de masina ci initiativa membrilor in scopul rezolvarii acelei probleme expuse pe jde mii de pagini adunate de mine si puse intr-un singur topic. Pe scur

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: Scrisoare oficiala catre KIA.COM legata de exfoliere bor

Post by ionutz »

Eu iti sustin demersul si pot sa iti trimit poze cu consola facute la momentul acela(intre timp am vopsit consola...sper sa mai gasesc pozele care le aveam pe un HDD extern)
Personal am avut si o plangere la OPC Bucuresti, dar nu am rezolvat nimic..s-au invocat niste teste facute de KIA MOtors din care reiese ca in testele de laborator exfolierea provine din cauza odorizantelor foarte agresive cu materialele bordului...
Pe acest forum pe topicul dedicat acestei probleme, am cerut colegilor de forum date si poze de la cei care au mai intampinat aceasta problema, pt a face o reclamatie colectiva la OPC, insa din pacate m-a contactat doar un singur user...dar si acesta nu mi-a pus la dispozitie poze, date despre masina...dar a zis ca are si el aceasi problema...
Asa e romanul in general, vrea sa-i fie rezolvate probleme , dar daca se poate el sa nu miste un deget...
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Scrisoare oficiala catre KIA.COM legata de exfoliere bor

Post by danycxxx »

Asa e. Eu oricum voi trimite adresa catre kia.com. Sa vad parerea lor oficiala. Am sa astept pana Miercuri, poate mai trimite cineva. Daca nu, trimit cu ce este.

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: Scrisoare oficiala catre KIA.COM legata de exfoliere bor

Post by ionutz »

Am atasat pozele cu consola...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”