Planuri de concediu

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Planuri de concediu

Post by quelloo »

treci cu bacul la venetia? sau o iei prin nord prin slovenia?
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Planuri de concediu

Post by Vincze Szilard »

momentan trec prin slovenia
daca as stii cat costa si bacu atunci as mai pune in balanta
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Planuri de concediu

Post by quelloo »

io am fost in croatia cu vreo 3 ani in urma si vroiam sa trecem cu masinile spre venetia. auzisem de un pret de 73 euro pentru masina si 53 de euro de persoana. cred ca e mult mai ieftin sa mergi prin slovenia.
cica ar face 4,5 ore de la Pula la Venetia :p
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Planuri de concediu

Post by Vincze Szilard »

da doar ca acuma a intervenit si pesterea acea in slovacia si castelul care sunt aproape langaolalta, asa ca probabil ca o sa fie cu masina prin slovacia.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Planuri de concediu

Post by Vincze Szilard »

m-am intors

idea e ca din croatia am luat-o la pestera si la castelu ala din slovenia, si slovenia e la fel cam ca si croatia (curata, drumuri faine,...) dar extrem de scumpa, taxa de drum cel mai eftin pe 7 zile 15euro, la pestera taxa de parcare 3.5 euro pe o zi dar binenteles ca nu stai o zi intreaga ci cam 2-3 ore, intrarea la pestera si castel pt 2 persoane cam 54 euro, un magnet de pus pe frigider cu pstera si castel 5 euro/bucata.
dar benzina cea mai eftina 1.2 si cema euro/litru
din slovenia catre mestre in italia pe autostrada am platit la bariera 8 euro (cam 130 km de autostrada la italieni care era cu plata), cazare in mestre la hotel de 3 stele 45 euro /pers/noapte (scump), in venetia acuma am fost a 2-a oara, e cam tot asa scumpa si plina de lume chiar arhiplina de oameni mai ales dupa ora 10 dimineata, de la mestre pana in venetia am luat trenul 1 euro bilet/pers.
din italia am mers spre pasul stelvio dar nu pe autostrada ci pe drumuri normale, panala pasul stelvio am trecut in bormio printr-un alt pas (nu-mi amintesc numele trebuie sa ma uit pe poze) care mi sa parut mai frumos si mai palpitant decat stelvio, seara tarziu am trecut si de bormio si si de stelvio si am ajuns in partea cealalta, aproape de granita cu austria, unde am primit un sms deacasa si a trebuit sa vin cat mai repede acasa, asa ca de lini dimineata de la 8.00 am condus pana seara la 21.00 pana in apropierea de austira, si pe urma m-am suit pe autostrada si am venit pana in debrecen doar pe autostrada si am ajuns inapoi in cluj mart seara la ora 9-10.00, si am dormit doar 4 ore, undeva inainte de viena intr-o parcare pe autostrada.
in austira taxa de drum 8 euro pe o saptamana dar ATENTIE ca in momentul cand iesi din italia si intrii in austria pana in Innsbruck este privata si trebuie platita o taxa suplimentare de 8 euro.
benzina in austria si italia pe autostrazi e cam la acela-si pret 1.6 si ceva de ieuro/l
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Planuri de concediu

Post by Brill »

O idee de concediu 2015???

concediu + frumusetea condusului = STELVIO

detalii aici: viewtopic.php?f=44&t=23208
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”