Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Locked
gaby s.
Posts: 26
Joined: 03 Mar 2008, 23:15
Auto:
Location: BACAU

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by gaby s. »

Hotel Maridor e super dupa cum am vazut.Ramane pretul unei camere de 150 Ron(1.500.000 lei vechi) sau mai sunt si alte adaosuri.Incolonarea pt Cartea... ramne pe sambata sau pe duminica?Pretul "mesei festive" cat ajunge?In cazul in care suntem decisi cum facem cu avansul?Cuvantul felicitari pt cei care se zbat pt aceata intalnire(cazare,organizare,etc.)cred ca este prea necuprinzator.
C'D SW 1,4 BEST OIL B LUE

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by Bogdan »

MosNicolae wrote:Poti dona daca:
Ai varsta cuprinsa intre 18 si 62 ani;
Ai o greutate corporala minima de 50 kg;
Ai tensiunea arteriala maxima de 20 mmHg iar minima 10 mmHg;
Nu ai afectiuni de genul: boli de piele, sechele pulmonare, operatie de ulcer;
Au trecut 72 zile de la ultima donare. Detalii mai jos:

http://www.doneazasange.ro/cine_poate_dona.html

Am sunat la Brasov. Sambata nu lucreaza. Iar vineri au program pana la 13.30. Asta nu inseamna ca nu pot face ore suplimentare.
Cred ca am "corupe" un oficial sa ne faca hatarul sa ne curete de sange sambata. Ca doar sunt in plina campanie de promovare ! Le-am scris un e-mail. Deocamdata sa vedem daca includem propunerea in program.

PS. Bogdan, avand in vedere ca suntem un grup de automobilisti responsabili, nu vom spune niciodata ca ne intalnim sa bem. Hai doar sa ne distram !
Dar vineri seara sau sambata seara, cand nu merge nimeni cu nicio masina, ce treaba are responsabilitatea, condusul cu un vin bun sau o palinca ceva? :lol: :lol: Erau multi care mentionau ca aduc "d-ale gurii" :P

mihay
Posts: 291
Joined: 04 Jul 2008, 13:24
Auto:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by mihay »

o denaturati rau de tot cu sangele asta ..sincer acum in jumatate din posturi toti isi freaca palmele ptr noptile alea luuungi si ametitoare care urmeaza, toti se antreneaza in secret acasa :mrgreen: asa e romanul asa sunt toti oamenii astia ...fara ceva "ulei" nu iese treaba ca la carte, nu poti sa vorbesti aceeasi limba cu restul. Eu va sugerez sa va distrati cat puteti de mult...fazele memorabile la baute ies si sa organizati donarea asta alta data

cmg_george

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by cmg_george »

Initiativa cu donatul sangelui este chiar de aplaudat.... de multe ori nu ne gandim decat cum sa umplem burta de gratar...
Ca activitate separata ar merge... insa imi este greu ca o sa se strang 30-40 de membri (sau ca o sa bata 200km) ca sa doneze sange....

PS. Eu insa am o problema ... de fiecare data cand mi se iau sange lesin (nu cand mi se ia ci dupa... 10-20 minute).

MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by MosNicolae »

Lasa ca a picat bine subiectul... ca nu s-au mai incis spiritele cu cazarea ! :D :D :D :D :D :D :D

Gata ! Retrag propunerea ! Asteptam idei concrete privind programul comun.

P.S. Pentru cmg_george - Deja se stabilise. Ne taraste Miki la masini. :D
membru al clubului SpiteColorate.ro

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by Miki »

Vedem noi pana la urma daca va tarasc de la bautura sau de la donare =D>
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by mykep »

si eu sunt de parere ca o ciorba si un gratar ceva cu garnitura si o salata e suficient pentru o cina, si pentru cine mai poate un desert. ciorba recomand de fasole cu ciolan afumat, grataru de porc ofc :D damn that made me hungry :lol:
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by ady85btz »

ciorba de perisoare sau de vacuta :P ...yuuuuummmmiiiii
cat costa masa festiva? :?
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

alcatraz

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by alcatraz »

de obicei, seara se maninca mai usor
citeva idei de meniu:
1. tochitura cu mamaliguta si ou
clatite

2. mamaliguta cu branza si smantana
papanasi

3. carnaciori cu cartofi prajiti/piure
salata
fructe

gabikia
Posts: 145
Joined: 14 Jul 2008, 23:34
Auto:
Location: Otopeni-ilfov
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by gabikia »

Dragilor Eu unul nu votez pt ca am cazare in Bran.
Dar vin cu toata familia,le fac cazarea si un gratar iar subsemnatul vine sa participe la activitatii,eu am sa vin in Bran de sambata,la ora 12 as vrea sa fiu deja cazat.
Sar putea nu stiu sigur,ca in vila in care voi fi cazat sa se mai gaseasca doua camere libere,ar fi cineva interesat?
daca DA vorbim pe mes(gabitraveltour) sau pe PM
Kia Sportage 2005/mai/albastru/full option
http://cutiacupoze.ro/album/?a=1246

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by tipitip »

alcatraz wrote:de obicei, seara se maninca mai usor
citeva idei de meniu:
1. tochitura cu mamaliguta si ou
clatite

2. mamaliguta cu branza si smantana
papanasi

3. carnaciori cu cartofi prajiti/piure
salata
fructe
Sper că e vorba de 1+2+3, nu 1 sau 2 sau 3!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

mariannistorfinete
Posts: 44
Joined: 02 Jul 2008, 18:51
Auto:
Location: BUZAU

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by mariannistorfinete »

hei hei hei aici e de scris ceva ......nu?? avem pentru o cina deosebita o varianta de la mine .........a la finete !!!!!!!(seara nu se consuma ciorbe sa fie clar da? )deci :
-aperitiv rece (babic,branza de oaie,ceapa rosie,cas de vaca,kaiser,sunca taraneasca,muschi afumat,rosii,masline)
-pastrav prajit cu mujdei si mamaliguta
-mixes grilles(ceafa porc,pastrama oaie,carnatiafumati,piept de pui)
-garnituri de ciuperci sote cu marar,amestec de legume(mexicane)
-salata de muraturi asortate(gogonele,pepene,castraveti,gogosari)sau salata din miezuri de varza murata cu boia
-cafea
-sucuri si apa minerala
-vin la carafa 1l/pers
-desert papanasisau platouri cu clatite cu dulceata sau cu branza proaspata si smantana

Total de plata =70 ron/pers


ok.ASTA E VARIANTA MEA SI PRETUL L-AM ESTIMAT EU ........ASTAPT NOI PROVOCARI!!!!!!!
KIA CEE"D SPORT WAGON 1.6 CRDI 115 CP BASE CULOARE PEWTER BEIGE METAL 25.07.2008 IN RODAJ

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by LeCCa »

mariannistorfinete wrote:hei hei hei aici e de scris ceva ......nu?? avem pentru o cina deosebita o varianta de la mine .........a la finete !!!!!!!(seara nu se consuma ciorbe sa fie clar da? )deci :
-aperitiv rece (babic,branza de oaie,ceapa rosie,cas de vaca,kaiser,sunca taraneasca,muschi afumat,rosii,masline)
-pastrav prajit cu mujdei si mamaliguta
-mixes grilles(ceafa porc,pastrama oaie,carnatiafumati,piept de pui)
-garnituri de ciuperci sote cu marar,amestec de legume(mexicane)
-salata de muraturi asortate(gogonele,pepene,castraveti,gogosari)sau salata din miezuri de varza murata cu boia
-cafea
-sucuri si apa minerala
-vin la carafa 1l/pers
-desert papanasisau platouri cu clatite cu dulceata sau cu branza proaspata si smantana

Total de plata =70 ron/per


ok.ASTA E VARIANTA MEA SI PRETUL L-AM ESTIMAT EU ........ASTAPT NOI PROVOCARI!!!!!!!

ooo da!!!
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

seby
Posts: 199
Joined: 21 Nov 2008, 22:23
Auto:
Location: Brasov - Lugoj
Contact:

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by seby »

salutare , in primul rand eu nu am nevoie de cazare , sunt din BV , iar legat de mancare eu nu am pretenti , si daca ma hotarasc sa raman in zona peste noapte poate gasesc o camera sa ma odihnesc
centura siguranta = 80% , airbag = 20%
PURTATI CENTURA
ceed sporty wagon
NEW SPORTAGE 1.6 GDI
AUDI A4

mariannistorfinete
Posts: 44
Joined: 02 Jul 2008, 18:51
Auto:
Location: BUZAU

Re: Intalnirea Naţională Club KIA pe 20-22 februarie, BV

Post by mariannistorfinete »

meniul postat de bambOocha este unul care e frumos sa-l citesti dar e inferior mult celui recomandat de mine. ARGUMENTEZ:
-in primul rand ruladele alea sant denumite ellegant dar nu mai sant demult folosite in componenta unei mese tovarasesti,mai ales aceea ,,a la russe,,
-nu este un meniu care se serveste la farfurie ci unul de bufet suedez care nu cred ca merge la o cina comuna
-la gustarile alea care in componenta au maioneza,aspicuri(geletine),almette(branza cu smantana si marar) nu merge nici un fel de bautura aperitiv (whiskhy,tuica ,palinca etc)
-crochetele nu se mai recomanda de vreo 3-4 ani mai ales seara pentru ca au in compozitie patrunjel verde , usturoi creeaza discomfort gastric pe timp de noapte(gaze)
Daca mai vrea cineva sfaturi o sa il ajut cu cea mai mare placere dar eu nu ma duc acolo sa admir decorurile din diferite fructe sau aranjamente florale. Sant satul de ,,mese de societate,,unde se pune accentul pe discutii si mesele colorate dar goale.Sant sigur ca meniul tau este ceea ce ofera carciuma de acolo,de aceea mi-am permis sa fiu un pic critic.Nu te supara pe mine dar sant slabuti.Oricum eu o sa ma supun majoritatii fara nici un pic de retinere fata de tine mai ales care iti dai silinta sa iasa o treaba buna.
KIA CEE"D SPORT WAGON 1.6 CRDI 115 CP BASE CULOARE PEWTER BEIGE METAL 25.07.2008 IN RODAJ

Locked

Return to “Întâlniri şi activităţi”