La mare pe 9 august, o caravana mica de Kia :D

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

Daca o iei prin Bucuresti ca sa faci autostrada... nu cred. Fiind vineri e nenorocire pe A2, pe legatura Cernavoda-Constanta si pe drumul dintre statiuni. Poaaaate 7 ore cu ingaduinta. Spre 8 chiar :D. Pe alt traseu, nu ma pronunt, ca nu stiu
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

cmg_george

Post by cmg_george »

:( eu as fi vrut sa ajuns la Folk You... care incepe se pare la 19 :(

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@cmg_george
Pe ce traseu vii? Depinde si de Brasov cat de repede scapi... Zi pe unde vii spre CT, poate te redirectionez pe rute mai rapide
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

cmg_george

Post by cmg_george »

Pai: Brasov-Bucuresti-Celebra autostrada a Soarelui-Constanta-Mangalia Vama.... asta ar fi fost planul... ar mai fi mers Ploiesti-Urziceni... dar este mai scurt cu 25km :(

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

Slobozia - Harsova - M. Kogalniceanu - Ovidiu - Constanta - etc , eviti cat de cat aglomeratia de vineri dupa-amiaza de pe autostrada, dar te vei lovi de cea din constanta catre statiuni
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

cmg_george

Post by cmg_george »

Si drumul este bunicel? ca daca merg pe aici cu 60 decat cu 80 pe autostrada... nu cred ca am rezolvat ceva :)

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

se merge si cu 100+
dar mare grija la localitati. incercati pe cat posibil sa respectati limitarea de viteza deoarece sunt radare
pe alocuri se mai lucreaza la drum dar insesizabile intarzierile din punctul meu de vedere
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

cmg_george wrote::( eu as fi vrut sa ajuns la Folk You...
Daca ajungi, ne vedem pe acolo... din pacate eu n-o sa fiu cu Kiutza

L.E. - Ba nu, ca eu plec maine si vineri ma intorc...
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@cmg_george, daca nu reusesti sa ajungi la orele diminetii, sigur prinzi aglomeratie de la Cernavoda si pana in statiuni.
Eu, in locul tau, as merge pe o ruta ocolitoare. Drumurile nu sunt ca'n palma (drumuri judetene - LE: am impresia ca's totusi DN'uri), dar nu sunt gropi si sigur nu e aglomerat (mi'a zis cineva care a facut miscarea asta week'end'ul trecut si a scapat cu cateva ore mai repede)

Imediat dupa ce iesi de pe A2, pe la sensul giratoriu urmareste indicatorul spre Rasova (se face dreapta, cumva, din sens). Un amic de'al meu care are bunicii in Rasova mi'a garantat ca pana in Ion Corvin se poate merge si cu 120km/h lejer, calitatea drumului permite. Din Negru Voda pana in Mangalia drumul este iarasi bun. Din Rasova as recomanda sa mergi prin Cobadin -> cobori spre Plopeni -> Chirnogeni -> Negru Voda. In zona Pestera stiu ca's drumul bun (am mai completat si 2 sate prin care vei trece, pentru orientare) - am atasat si o poza cu traseul indicat de mine, marcat cu linia albastra
E posibil ca si ca nr de km sa fie mai scurt decat Cernavoda - Basarabi - CT - Mangalia, insa cu siguranta este liber si il vei parcurge mult mai usor

Sper sa'ti fie de folos indicatiile, in cazul in care vei alege sa nu ramai in turma :P

Image
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

cmg_george

Post by cmg_george »

Merci mult de tot pentru informatii cred ca asta o sa fie traseul, mai ales daca vad aglomeratie pe A2.

cmg_george

Post by cmg_george »

misuspita wrote:
cmg_george wrote::( eu as fi vrut sa ajuns la Folk You...
Daca ajungi, ne vedem pe acolo... din pacate eu n-o sa fiu cu Kiutza

L.E. - Ba nu, ca eu plec maine si vineri ma intorc...
Daca vezi BV-33-CMG nu ezita sa vi sa ne cunoastem :)

Bolanu Marius
Posts: 3
Joined: 07 Aug 2008, 12:51
Auto:
Location: Constanta

Cateva informatii legate de masinutza asta superba!

Post by Bolanu Marius »

Salutare baieti,
Ma numesc Bolanu Marius(doar ce m-am inscris pe forumul vostru) si intentionez sa imi cumpar in septembrie A.C. o bijuterie C'eed 1.6 diesel
Locuiesc in Constanta de ceva timp si sunt destul de confuz in ceea ce priveste reprezentante KIA, pret revizii, durata de livrare, etc.
Daca cineva isi poate face timp si pt. intrebarile mele il rog sa imi raspunda aici!
Multumesc anticipat!
Bolanu Marius

cmg_george

Re: Cateva informatii legate de masinutza asta superba!

Post by cmg_george »

Bolanu Marius wrote:Salutare baieti,
Ma numesc Bolanu Marius(doar ce m-am inscris pe forumul vostru) si intentionez sa imi cumpar in septembrie A.C. o bijuterie C'eed 1.6 diesel
Locuiesc in Constanta de ceva timp si sunt destul de confuz in ceea ce priveste reprezentante KIA, pret revizii, durata de livrare, etc.
Daca cineva isi poate face timp si pt. intrebarile mele il rog sa imi raspunda aici!
Multumesc anticipat!
ai gresit rau de tot threadul dar te iertam ca esti nou. :) Gasesti pe forum raspunsuri la toate intrebarile pune (exista o functie de Cautare).
Revizii:
viewtopic.php?t=745&postdays=0&postorder=asc&start=0
Gasesti thread-uri cu comenzile lunare. In general termenul de asteptare 2-3 luni. Pentru alte intrebari... incearca sa cauti sa da PM ca stricam topicul :)

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Post by iulian2007 »

cmg_george wrote:Si drumul este bunicel? ca daca merg pe aici cu 60 decat cu 80 pe autostrada... nu cred ca am rezolvat ceva :)
aviz bucurestenilor: va recomand ruta slobozia-harsova-m.kogalniceanu-constanta. mult mai liber drumul, se merge f. bine, dar atentie mare la veioze(radare). sper sa ne gasim cat mai multi la mare.
@petry: daca am inteles bine la costinesti se face plaja?
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

User avatar
vally
Posts: 101
Joined: 14 Jul 2008, 21:48
Auto:
Location: Londra
Contact:

Post by vally »

Vineri noaptea pe la 1.00 plec si eu din Buftea, in jur de 1.30 intru pe A2, merg usurel ca am bagaj si masina are abia 1.000 km, cu nevasta si copil, si cu cort :wink: , si la cat o sa ajung asta e, nu ma grabesc, ca pana la Neptun e cale lunga.... anul trecut am facut 4 ore pe acelasi traseu... cu alta masina :D ... mai inceata... eu trag in camping Zodiac...
conditii de hotel da mult mai ieftin... pe 10 zile ma costa cazarea aprox. 500 ron-cort, 3 persoane+masina... seara de seara gratare la greu... ceata totala acolo... concedii placute tuturor si ''succesuri'' :D
sorry...s-a vandut... :(

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”