Schimbarea melodiei din flash?!?

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Schimbarea melodiei din flash?!?

Post by Stefan47 »

Salut, am sesizat de curand o chestie care mi s-a parut tare ciudata si anume: Ascultam muzica de pe stick USB si i-am dat flash unuia care mi-a taiat fata, nimic anormal pana aici, dar cand am dat flashul s-a schimbat melodia!!! wtf?? nu mi se intampla tot timpul, dar am mai incercat si tot asa face, dau flash si se schimba melodia la player.

-S-a mai intalnit cineva cu problema aceasta??? O sa dau un telefon la MIT, dar vroiam sa ma consult mai intai cu voi.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
that`s the funniest thing

nu sunt mare experta in circuite, dar cred ca e vorba de o chestie al carei nume stiintific nu stiu sa ti-l spun, insa popular i se zice "face atingere"
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

@Stefan47: Sigur nu ai atins nimic ?
Pot spune ca pozitionarea butoanelor nu e cea mai perfecta. Mi s-a intamplat si mie la o manevra mai rapida de evitare sau alte cele sa apas fara sa vreau pe butonul de schimbare piesa.

Este imposibil sa se schimbe piesa din cauza ca ai flash-uit. Chiar nu are nicio logica.

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Stiu ca n-are nicio logica dar am repetat figura pt ca si eu am crezut ca am atins butoanele de pe volan, dar nu este asa, nu face mereu, dar si cand face... e cam ciudat sper sa nu fi facut vreo boacana baietii cand mi-au montat alarma desi nu cred, pt ca nu au umblat la volan sau macar in partea de sus unde este maneta de lumini ca sa zic ca au vreo vina.

Deci sa inteleg ca nu s-a mai intalnit nimeni cu problema asta...off, o sa mai astept sa mai testez sa vad daca face in continuare si o sa dau telefon baietilor de la MIT.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

laurentiu_proto2000
Posts: 173
Joined: 24 May 2007, 11:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by laurentiu_proto2000 »

aceasta problema am observat si la mine de cand mi-am pus xenon.....trece la urmatoarea melodie cand imi aprind farurile sau dau flashuri.
problema apare numai la stick
KIa Ceed 1.4 GSL Best Machine Silver B-88-CLP >21000km

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Aha si eu mi-am pus xenon, e bine ca tu ai observat ca de la aia e, eu nu m-am gandit la xenon pana acum, mie mi se schimba doar la flash nu si cand aprind, inca n-am incercat pe un cd, n-am asa ceva in masina :D d-aia tin stickul.

Oare sa fie o eroare din cauza xenonului?? pt ca e cam aiurea ca mufa xenonului vine pe mufa originala a masinii, deci nici o alta modificare. Eu de la alarma ma gandeam ca ar putea fi.

Laurentiu tu ai alarma? si daca da ce marca e?

P.S: Ce facem? Ai de gand sa te duci la service? Tare mi-e frica ca daca ma duc la MIT o sa zica ca cei care au montat alarma sau xenonul sunt de vina si cine stie ce se alege de garantia mea :?
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

@Stefan47: Kit xenon am si eu montat dar nu am intalnit problema.
Oare sa fie din cauza combinatiei kit xenon + alarma ?
Eu unul nu am alarma pe masina, sunt total impotriva instalatiei de alarma.

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

In Bucuresti consider ca alarma este f necesara din pacate.

Chiar nu stiu ce sa fac cu problema asta...s-o las asa sau sa vb cu baietii de la service? Nu m-ar deranja asa tare chestia asta, sper macar sa nu mai descpoar si altele...Doamne Ajuta!
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Stefan47 wrote:In Bucuresti consider ca alarma este f necesara din pacate.

Chiar nu stiu ce sa fac cu problema asta...s-o las asa sau sa vb cu baietii de la service? Nu m-ar deranja asa tare chestia asta, sper macar sa nu mai descpoar si altele...Doamne Ajuta!
Daca esti convins ca e din cauza asta eu zic sa mergi neaparat la service.
Sa nu cumva sa apara si o problema mai grava pe partea electrica din cauza asta, e destul de riscant asa ca merita verificat si reparat din timp.

laurentiu_proto2000
Posts: 173
Joined: 24 May 2007, 11:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by laurentiu_proto2000 »

Aha si eu mi-am pus xenon, e bine ca tu ai observat ca de la aia e, eu nu m-am gandit la xenon pana acum, mie mi se schimba doar la flash nu si cand aprind, inca n-am incercat pe un cd, n-am asa ceva in masina d-aia tin stickul.

Oare sa fie o eroare din cauza xenonului?? pt ca e cam aiurea ca mufa xenonului vine pe mufa originala a masinii, deci nici o alta modificare. Eu de la alarma ma gandeam ca ar putea fi.

Laurentiu tu ai alarma? si daca da ce marca e?

P.S: Ce facem? Ai de gand sa te duci la service? Tare mi-e frica ca daca ma duc la MIT o sa zica ca cei care au montat alarma sau xenonul sunt de vina si cine stie ce se alege de garantia mea
In principiu nu ma deranjeaza aceasta problema.....eu mi-am montat alarma si xenonele la IMG.
Alarma este Maat 679 hands-free, la cd nu sare la urmatoarea melodie...testat :D
KIa Ceed 1.4 GSL Best Machine Silver B-88-CLP >21000km

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Eu am Maat 7500...hmm...nu stiu ce sa zic, deocamdata o las asa, daca se agraveaza si mai apare ceva o sa ma duc direct la MIT.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Si eu am xenon si mi se intampla cateodata acelasi fenomen cand ascult de pe stick.
Cred ca apare un consum instantaneu mare si din cauza asta trece la melodia urmatoare. Asta ar fi singura explicatie.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Ajax26 wrote:Si eu am xenon si mi se intampla cateodata acelasi fenomen cand ascult de pe stick.
Cred ca apare un consum instantaneu mare si din cauza asta trece la melodia urmatoare. Asta ar fi singura explicatie.
Consum instantaneu mare de energie??
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

poolshark
ancutz&ionutza
Posts: 103
Joined: 04 Jun 2008, 21:58
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by poolshark »

Ajax26 wrote:Si eu am xenon si mi se intampla cateodata acelasi fenomen cand ascult de pe stick.
Cred ca apare un consum instantaneu mare si din cauza asta trece la melodia urmatoare. Asta ar fi singura explicatie.
Mi se pare cel putin interesanta asocierea facuta de tine, dar sincer nu cred ca au nimic in comun datele pe care le expui tu. :lol:
KIA CEE'D, 1.4 BEST, OIL BLUE
BV 11 GUI

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Sincer nici eu nu prea cred treaba asta, pentru ca totusi becurile originale consumau 55W, balasturile de xenon consuma 35W, nu prea are cum....
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”