Service-uri de evitat

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
Post Reply
iftode
Posts: 1
Joined: 28 Sep 2015, 09:38
Auto: kia ceed 2008

Service-uri de evitat

Post by iftode »

De curand am avut un incident , am fost lovit de catre un posesor de polita RCA de la Carpatica . M-am programat la Centrul de Daune din interiorul minunatului service Cars Tuning pe bvd Timisoara(mutat din Preciziei), am facut constatarea , verdict inlocuit bara. La recomandarea inspectorului am mers sa o repar la acest service cu niste profesionisti desavarsiti Cars Tuning care are decontare directa.
Au comandat bara care a venit dupa o saptamana , toate bune si frumoase, au dat-o in lucru , cand sa o monteze surpriza masina albastra bara vopsita cu o tenta de verde, lasat masina sa revopseasca bara, sunt sunat a doua zi sa o recuperez cand ajung acolo stupoare bara plina de impuritati(din cauza faptului ca nu fusese slefuita cum trebuie) au incercat sa ma abureasca ca sa revin dupa o saptamana sa o ia la polish ceea ce am refuzat si le-am spus sa o revopseasca.
Si ce credeti ma suna a doua zi ca este gata, cand ajung, supriza bara era gata dar vopseaua pe laterale toata ridata au inceput sa-mi spuna tot felul de "scuze" ca nu a fost lasat fullerul sa se usuce cum trebuie, ca a fost vopsita prea repede, ca a facut o reactie chimica.
IN CONCLUZIE PRIETENI FERITI-VA DE ACEST SERVICE, TOTAL NEPROFESIONISTI SI MINCINOSI.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Service-uri de evitat

Post by BAU »

Sarmanii , nu este vina lor . Sau mai degraba este vina lor ca lucreaza cu nepriceputi.
Service-urile ce se respecta au laboratoare proprii ce reproduc identic absolut toate tipurile si culorile de vopsea.
Ei probabil inca amesteca vopseaua in cutii de conserva si apoi nu stiu ca exista o tehnologie ce trebuie strict respectata , mai ales la vopsirea pe plastic .

Sunt interese financiare intre compania de asigurare si ei tinand cont ca se lucreaza si cu decontare directa .

Asa cum s-a specificat mai sus, tinand cont ca nu au remediat de prima data , de evitat.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service-uri de evitat

Post by Ogy »

Fara poze/dovezi, e zero acest topic!

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service-uri de evitat

Post by eugenflorinmanea »

Lasati lasati ca se intampla si la case care se dau foooarte mari care percep niste preturi cel putin la fel ca in Germania! Capota inlocuita si ruginita dp 3 ani va spune ceva? Bara revopsita de 4 ori ca sa iasa nuanta va spune ceva? Capota inlocuita a doua oara dupa ce ruginise prima.. aparute urme de rugina dupa 6 luni ?!!
Rabdare si tutun tovarasi..
Ps daca nici eu nu am furnizat dovezi la momentul respectiv...
SAAB 9-5

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Service-uri de evitat

Post by Ogy »

Tu ai 2500+ postari... el are doar 1.

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”