Centre Dezmembrari KIA

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
Post Reply
nbck
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2009, 20:13
Auto:

Centre Dezmembrari KIA

Post by nbck »

Salutare,

Sunt posesor de KIA CEED SW 1.4 an fabricatie 2008 si de curand am gasit stopul dreapta spate crapat si ciobit 1cm in partea de jos. Intrcat la reprezentanta stopul costa destul de mult (peste 500 lei), iar aftermarket in jur de 300-350 lei. Pe langa pretul destul de mare se mai pune problema diferentei de aspect dintre un stop cumparat si cel vechi.

Am incercat sa contactez centre de dezmembrari, dar din pacate mi-au comunicat ca nu prea au dezmembrat KIA Ceed. Intr-un fel acesta este un lucru bun, pentru ca demonstreaza ca masinile KIA sunt solide si ca posesorii sunt responsabili si nu prea fac accidente.

Rog toti colegii de pe forum sa dezvolte acest topic si sa ne imartaseasca urmatoarele aspecte:
- Ce centre de dezmembrari KIA cunosc? Unde se gasesc online oferte reale si serioase de piese sh?
- Cum ar trebui sa procedezi cand vrei sa cumperi ceva de la dezmembrari si cum iti alegi furnizorul?
- La ce trebuie sa fii atent cand apelezi la un magazin de dezmembrari?
- Este ok sa iti monteze piesa cei de la dezmembrari?
- Cat ar trebui sa coste o piesa ca procent din una noua avand in vedere ca sunt SH
- Ce piese recomandati sa se cumpere de la dezmembrari si ce nu?
- Ce site-uri de dezmembrari din strainatate stiti si recomandati?

Va multumesc.

User avatar
MihaiKia
Posts: 70
Joined: 19 Jun 2012, 20:37
Auto: Kia Cee`d
Location: Bucuresti

Re: Centre Dezmembrari KIA

Post by MihaiKia »

Kia ceed 1,4 best + tuning :D

User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Centre Dezmembrari KIA

Post by Caralumba »

nbck wrote:Salutare,
Va multumesc.
Vezi ca pe topicul "BURSA" tocmai ce a spus <<flaviu>> ca si-a cumparat stop stanga SH. Intreaba-l si pe el. :wink:
Fair day, be well !
Image

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”