KIA Suceava

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
Post Reply
Autobitti
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2011, 11:46
Auto:

KIA Suceava

Post by Autobitti »

AutoBitti - dealer & service autorizat KIA in judetul Suceava.
Sos Suceava - Falticeni, km 3, 0230 550 106
http://www.kia-suceava.ro, kia@autobitti.ro

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Hm, astazi ora 13, merg sa fac revizia 3 la ei... sper sa-mi faca o impresie buna, pana acum am incercat: RODAV - VASLUI, super servicii, profesionisti de la portar la mecanic, Klado Iasi - prefer sa-i uit, am facut o revizie la ei doar pentru ca eram in criza de timp... initial mi-au infundat tabla in 3 locuri pentru montarea unei alarme :(

SA SPERAM CA EXISTA PROFESIONALIM SI IN SUCEAVA! TINETI-MI PUMNII STRANSI!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: KIA Suceava

Post by danycxxx »

Cum a fost? La cati km ai fost? Cat a costat si ce au schimbat?

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Scuze ca nu am raspuns, am fost extrem de ocupat zilele aceste!

Am fost la revizia 3 la ei, au schimbat:
FILTRU AER
FILTRU POLEN
BUJII
POMPA BENZINA

Au strans frana de mana (fara sa le zic nimic), oricum o stransesem eu in prealabil, acum parca e prea stransa (dare e super OK)...

Mi-au inspectat masina pe toate partile de zgarieturi inainte de a o preda, insa am ramas in afara service-ului, nu aveam chef sa platesc taxi, si au tratat-o bine :)
Mi-au testat bateria: Rezultat inclocuire imediata....
S-au uitat si la casetofon (cateodata nu mergea butonul volum si mi-au dat un alt nr de tel sa fac programare), insa l-am hatanit dreapta stanga si si-a revenit :)

Mi-au incasat 2 ore de manopera cu toate ca munca era doar de o ora, insa nu am comentat, nu aveam chef de discutii...

Per total multumit, insa sala de asteptare e MICA si inconfortabila fata de RODAV si KLADO... parea un service de cartier... insa au scos puncte la personal, cum au vorbit, stiau sa te prinda sau sa te pacaleasca ca sunt profi!!!

In Service, se pare ca un singur baiat (i-am uitat numele insa e inalt, desirat si cret) se pricepe la CEED-uri, cel care l-a inlocuit la un moment dat si-a scarpinat capul vreo 10 minute pan aa gasit pompa de benzina...
Total 740 RON parca, nota 8 per total...

P.S.: Nu mai mai duc la Vaslui, nu mai vad sensul, pana la anul se mai prind si baietii de una alta... :)
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by alex79 »

POMPA benzina sau filtru combustibil? Daca pompa, de ce a trebuit inlocuita? Si contra cost....
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by mihaiolimpiu »

ceva.. ce era in spate la roata stanga spate.. probabil o fi filtru..... am scris repoed postul ca si cel de acum...
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by alex79 »

Era filtrul.
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Sincer inainte ma bagam la masina, cunosteam piesele, inlocuiam, acum dupa ce am luat CEE'D ul toate zilele acele sunt apuse, schimb doar lichidul de stergatoare si cam asta este... nici macar uleiul nu l-am verificat (da stiu ca trebuie periodic), dar la cati KM fac nu cred ca voi avea vreodata probleme in cei 7 ani de garantie (24K in 3 ani, ce-i drept toti in oras).

Saracuta Kiutza nu sta pe dreapta dar la drumuri de 0.5-3 Km cu pauza de 10 minute nu prea cred ca-i convine regimul... (masina pe firma).
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: KIA Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Am revenit, am facut si o geometrie a directiei la baieti, acelasi CEZAR lung si desirat mi-a facut operatiunea, parca 90 RON a costat... Multumit de rezultat...
Am ceva probleme cu scartaitul ambreiajului, dar e acoperit de casetofon si s-a remediat (oarecum) prin ungerea cu vaseslina si un spray degresant, undeva la o garnitura in partea dreapta (privit din fata) a motorului (este o mica articulatie).
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”