Bacaul a luat teapa!

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
User avatar
alimos
Posts: 1383
Joined: 19 Apr 2008, 22:15
Auto: cee'd 1.4 SW;sportage 1.6 GDI
Location: Bacau
Contact:

Bacaul a luat teapa!

Post by alimos »

Trist,dar adevarat!
Nu credeam ca am sa ajung sa fiu dezamagit de faptul ca am optat pentru firma KIA atunci cand mi-am luat masina.Atentie,am spus firma si nu masina.Masina are multe avantaje,insa are si unele mici probleme rezolvabile pe garantie,si nu numai.(se poate si cu bani).
Cand am luat masina asta,unul dinre motivele pentru care am ales asa a fost faptul ca ESTE SERVICE IN ORAS.
Politica de marketing a KIA ROMAUTO s-a bazat si pe un grad mare de expansiune a retelei de service,pentru asigurarea unei mentenante adecvate a acestei masini.
Nimeni nu-i nebun sa acuze KIAROMAUTO gratuit.In mod cert nu au nici un amestec in faptul ca nebunul ala de la Alti a plecat cu banii in cosmos.Ii acuz insa de cea mai crasa indiferenta.Am facut cel putin trei solicitari scrise pe siteul kia.ro si am primit raspuns doar la una din ele,la prima.Mi se spunea ca sunt in tratative cu cateva firme,si se va rezolva.De atunci insa,nici macar un raspuns de complezenta.
Stimati manageri de la kia rom auto,nu stiu daca din puful de unde va aflati ,de pe perna de bani facuti prin vanzarea miilor de masini catre prostii de noi,repet,nu stiu daca stiti ca mentenanta unei masini nu inseamna numai revizia aia din care se ingrasa ca porcii dealerii din tara (acolo unde sunt).Mentenanta mai inseamna si un bec schimba intre revizii,si o siguranta,si o problema care se rezolva pe garantie,etc.Vanturati pe situl dvs garantia de pana la 7 ani. Unde sa ma duc sa beneficiez de aceasta garantie?La Vaslui pentru o directie?La Vaslui pentru un bec?La VAslui pentru o sarma din blocul de sigurante?M-am saturat sa fiu victima indiferentei voastre,domnilor de la KIAROMAUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!M-am saturat sa ma uit in oglinda si sa vad un fraier care plateste 10 ani la masina si care merge de cate ori are nevoie la 160 de km dus/intors prin niste hartoape de neimaginat pana la Vaslui ca sa mai fac ceva la masina asta.
Oameni buni,am fost momit sa iau masina asta si prin prezenta in oras a unui nenorocit de service,care numai probleme mi-a facut,dar macar aveam unde ma duce pentru chesii simple.

Rog administratorii acestui site sa inteleaga veninul si naduful acestor randuri,sa directioneze unde vor,sau unde trebuie acest topic,si daca ceva le sta in putere,sa faca mai mult decat am facut eu pentru impulsionarea celor de la KIAROMAUTO sa aleaga deceniul acesta un amarat de service si pentru cele trei judete care se "bucurau"de service-ul din Bacau (bacau,vrancea,neamt).

De asemenea,acei dintre colegii mei de forum care gandesc ca mine(si stiu ca sunt,pentru ca numai eu cunosc trei),si care se pricep la o modalitate concertata de protest (ceva gen petitie electronica) ,sa nu stea indiferenti.Cei din judete cu service,si mai ales cu service bun,ganditi-va ca maine dispare,si sunteti nevoiti sa faceti turism de nevoie prin "land of choise"pentru treburi banale...Credeti-ma ca ati gandi ca mine!!!
Cele (mai)bune!
alex
Ceed 1.4 109 hp SW BEST,2008,Pewter Beige,ODO 190000
SportageIII 1.6GDI 135 hp ,2014,Space Blue,ODO 105500
Ceed 1.6 crdi 115hp ,2009, Piston Grey,odo 250000

User avatar
Dainezi
"drive to survive"
Posts: 68
Joined: 07 Mar 2009, 12:37
Auto:
Location: Bacau
Contact:

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Dainezi »

suntem prea mici ca sa fim bagati in seama...te sustin 100%
Image

kia pro cee'd 1,6 dsl 115 Dakar yellow BC-86-SRN

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by sender78 »

Nu suntem prea mici, suntem prea indiferenti.

As vrea sa vad fata celor de la Kia daca aceasta comunitate ar face o coloana frumoasa de masini in fata sediului spunandu-si doleantele.

Am mai fi tot atat de mici?
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by xp »

Si eu sunt de acord cu cele spuse de voi .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by iulian2007 »

din cunostintele pe care le detin, MIT Motors este a KIA Romauto, nu?

de ce intreb? pt ca MitMotors a fost primul reprezentant KIA in Braila, si atata timp cat a reprezentat KIA la Braila, numai reclamatii au fost la adresa lor......

chiar eu am adresat cateva intrebarai d-lui Pasa, pe site-ul acela interactiv (KIA Buzz sau cum i-o mai fi zis), intrebari la care nu am primit absolut nici un fel de raspuns (se refereau la modul in care selecteaza service-urile sa ii reprezinte)

insa dupa ce Mit-ul si-a luat bocceluta in spinare si a plecat de la Braila, treaba a fost preluata de SAB (Service Automobile Braila, dealer si service) si la adresa lor, eu personal, nu am decat cuvinte de lauda

asa ca nu va doresc (voua bacauanulor, si aici ma gandesc si la @ida01, adica Adi) sa se uite si la voi KIA Romania, adica sa incheie un parteneriat cu un service cumsecade din Bacau
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by patton »

pe mine ce ma mira este faptul ca nu misca nimic desi bacaul e un oras in care s-au vandut multe ceed-uri. cred ca ar fi pe podium intr-un top al nr de ceed-uri vandute / nr locuitori sau nr total de masini vandute. in plus veneau si din neamt, poate si vrancea. concluzia mea e: amatorism si durere in cot fata de cei carora le-au vandut niste masini.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

Boby

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Boby »

Poate ca odata cu mult-asteptata deschidere a MIT Motors la Iasi se vor schimba cumva lucrurile in bine si e posibil ca odata cu aparitia concurentei sa se trezeasca la realitate si Klado. Sper ca pana in vara sa se deschida si service-ul MIT din Bucium. Daca se vor dovedi meseriasi atunci cei din Bacau ar putea veni la Iasi in loc de Vaslui.

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by xp »

Si cu toate astea vor fi nevoiti sa bata o gramada de drum , ca sa poata rezolva uneori o problema minora .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

Boby

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Boby »

Asa e din pacate. Am impresia ca nici in Suceava nu mai exista service agreat Kia.

User avatar
Dainezi
"drive to survive"
Posts: 68
Joined: 07 Mar 2009, 12:37
Auto:
Location: Bacau
Contact:

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Dainezi »

si daca vor deschide si vor avea aceeasi indiferenta, nepasare si hotie? cu ce ne incanta ca e aproape? .... Ma refer in Bacau.... Atunci prefer sa bat gropile pana la Vaslui
Image

kia pro cee'd 1,6 dsl 115 Dakar yellow BC-86-SRN

Boby

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Boby »

@xp si la voi la Braila vin cei nemultumiti de ENA Galati dar au doar 20 km. Eu din Iasi ma duc la Vaslui fac 70 km pentru revizie si asa mai departe, cheltuieli inutile de timp si bani datorita dezorganizarii ce persista in retea si a modului diferit de tratare a clientului de la un service la altul. Daca as fi in locul coreeanului as impune standarde de calitate si proceduri standard pentru fiecare interventie (care exista dar nu se aplica),a caror respectare le-as verifica extrem de riguros in toata reteaua. Si as impune sanctiuni pentru acele service-uri care nu-si respecta datoria si clientii culminand cu retragerea autorizatiei de dealer. Si probabil primele eliminate ar fi Klado, ENA, Erste, Willy Cluj, si dealerul de la Timisoara.

lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by lus »

din pacate pentru noi, nimic mai adevarat!

dangre
Posts: 68
Joined: 02 Jan 2009, 13:27
Auto:
Location: Macin, Tulcea

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by dangre »

Cred ca cei de la Mit motors sunt sigurii dealeri care nu au o retea de reprezentante din tara.
Ma refer la faptul ca celelate marci de masini au un anumit tip(model) de showroom + service in toata tara, numai pt KIA nu este, cu toate ca au vandut o gramada de masini in Romania.
Ex Cee'd 1.4 Best Machine silver

Boby

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by Boby »

Pe mine ma intereseaza sa deschida odata MIT service-ul la Iasi ca sa nu mai stau sa ma milogesc la Klado sau Rodav sa ma duc cu consumabilele procurate de mine la revizie. Sau sa ma primesca intr-un tarziu cu expresia pe fata ca-mi fac o mare favoare.
La Bucuresti la IMG sau Mit nici nu exista restrictia de a veni cu propriile consumabile.
Dar nici asta nu e o solutie. Importatorul sau coreanul ar trebui sa faca ordine si in aceasta privinta, adica sa impuna acelasi pret la consumabile pentru toata reteaua nationala iar preturile sa fie cele ale pietei, rezonabile si atunci nu ne-am mai chinui sa cautam filtre pe la AlPadrino sau placute pe la autokarma.

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Bacaul a luat teapa!

Post by iulian2007 »

bine punctat..........

insa in ceea ce priveste deschiderea MIT-ului de la voi, sper sa nu aiba aceeasi atitudine cu a fostului MIT de la Braila, ca o sa fugiti de o sa mancati pamantul.......

si ca o curiozitate: desi lucratorii au ramas cam aceeasi ca pe vreamea MIT, de cand a deschis SAB-ul optica s-a schimbat cu 180 de grade.......care e cauza nu as putea spune.....insa cu certitudine avantajul este al nostru, al consumatorilor de servicii
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”