Service Planet Motors

Bujoreni, Vîlcea
Post Reply
D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Service Planet Motors

Post by D4OTzu »

Asteptam impresiile celor care au facut reviziile la Planet Motors si cat mai multe detalii.
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Re: Service Planet Motors

Post by D4OTzu »

Salut.
Am facut revizia de un an la Planet Motors Rm. Valcea in urma cu 4 zile ( distanta parcursa la bord doar 5.250 km)
Conform facturii am platit:
-Scut motor(de plastic) = 271,53 lei(fara TVA)
-Filtru ulei = 32,78 lei (fara TVA)
-Ulei Havoline Texaco Energy 5W30 full sintetic(3 litri) = 87,48 lei(fara TVA). Nu este necesar sa puneti mai mult. Dupa ce am facut 320 km, nivelul de ulei era cu 5 mm sub maxim, iar cand am cumparat masina era mai jos cu 10 mm de semnul maxim !!.
Total = 527,16 lei cu TVA (am lasat 550 lei)
Datorita km parcursi, nu a fost necesar sa schimb filtrul aer motor pt. ca era curat, iar filtrul de polen l-au curatat la presiune.
Responsabilul de service un tip foarte dragut si cumsecade. Sunt multumit. =D>
*** Pt. cei care intreaba daca pot aduce consumabilele cumparate de ei, va citesc ce scrie la punctul b) din conditiile de garantie:
* Pt. piesele aduse de client nu se acorda garantie.(conform HG394/95 si 786/96) ... mai bine cautati un service serios cu adaosuri mici si costuri reduse.
Bafta !
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Service Planet Motors

Post by Teddy »

Imi pare bine ca esti multumit :smt023 ,si ca informatiile mele ti-au fost de ajutor :smt023 ...din pacate pe prietenul meu l-au cam taxat...si nici nu l-au lasat langa masina :( ...dar a fost la alt service(stii tu unde)
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Service Planet Motors

Post by Teddy »

Multi se vor intreba de ce "Service Planet Motors" ...pe o raza de 170 km de unde locuiesc sunt 3 service-uri Kia ...cei de la Valcea au fost singurii care mi-au dat toate detaliile cerute,amabili si respectosi fata de posibili clienti :smt023
Desi este un service de provincie este foarte bine dotat,curat si luminat.Personalul lucreaza cu manusi si sunt foarte atenti atat cu masina(o trateaza ca si cum ar fi a lor :smt023)cat si cu clientii.
Preturile estimate telefonic au fost si cele de pe deviz...nota 10+ si respect :smt023

P.S. ...puteam sa fac revizia si in alta parte dar...sa astepti 4...5 min la telef. si sa incerce iar "telefonista" sa faca legatura...si primesti raspuns"...lasa d-le veniti si facem si vedeti..." ...daca asa se procedeaza la telefon nu am vrut sa aflu live ce urmeaza...
Recomand service-ul de la Valcea :smt023 daca sunt doritori va pot ajuta :smt023
Prima revizie 405,59 ron =D>
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

ales_en_cevennes
Posts: 34
Joined: 01 Mar 2009, 20:45
Auto:
Location: HD, Lupeni/Hateg
Contact:

Re: Service Planet Motors

Post by ales_en_cevennes »

Buna,

Tocmai am facut acum o saptamana revizia de 15.000 km (calatoresc cam mult cu Cee'd-ul din dotare :D).
Revizia am facut-o la Planet Motors Rm. Valcea.
Am fost multumita de serviciile realizate de baietii de acolo, mai ales ca nu am stat mult pana si-au facut treaba (schimbat ulei, filtre si alte cele, plus dat jos roata dreapta spate datorita unei pietricele prinse
in nushce pe acolo, multumim celor de la Drumuri Judetene ca isi fac treaba cand ninge si se face polei :o ).
Domnii de acolo au fost foarte dragutzi si operativi.
Recomand si altora din zona Hateg-Petrosani pe cei de la Rm Valcea.... (cam rau drumul de la Livezeni pana la Tg. Jiu, dar de la Tg. Jiu la Rm Valcea e bun drumul si cam plin de radare :mrgreen: )!!!

danutz722
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2009, 23:15
Auto:

Re: Service Planet Motors

Post by danutz722 »

ales_en_cevennes spune-mi si mie cat te-a costat prima revizie pt. ca si eu peste o luna as vrea sa ma duc la ei :D

ales_en_cevennes
Posts: 34
Joined: 01 Mar 2009, 20:45
Auto:
Location: HD, Lupeni/Hateg
Contact:

Re: Service Planet Motors

Post by ales_en_cevennes »

Buna,
Pai prima revizie m-a costat 405 lei RON.
Si am fost intr-o sambata, la ora 9 dimineata am fost la ei si la 9:45 sau mai repede a fost terminata toata revizia.
Cu tot ce cuprinde aceasta.
In schimb, a trebuit sa ii sun cu o zi sau doua inainte sa le spun ca am nevoie sa fie facuta revizia la masina.
Multa bafta!

Post Reply

Return to “Planet Motors”