accident - usa si prag infundate

Bucureşti
Post Reply
bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

accident - usa si prag infundate

Post by bloggerX »

Am lovit masina intrun parapet cand incercam sa fac dreapta. ca atare usa dreapta fata si pragul dreapta fata sunt infundate 2cm pe distanta de 15cm. Am luat dovada de la politie si urmeaza sa ma duc la CASCO Omniasig. usa se inchide bine(este f putin sarita). Geamul se deschide.
In cat timp se rezolva problema in service? Se rezolva cu ciocanul sau se schimba usa si pragul cu totul? Cat timp pot sa merg cu ea asa(Doamne fereste sa mai apara altceva)?
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

imi pare rau pentru tine. daca ai facut la politie constatare, atunci e valabila 30 zile.
de fapt TU sa ne spui ce ai facut si cum s-a rezolvat...
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Daca ai dovada de la Politie si nu e vorba decat de infundat usa si prag, poti merge cu ea bine'mersi ... nu cred sa ai probleme (evident, sa tii macar o copie dupa acea dovada la tine, in caz ca te opreste careva)
Ca timp ... depinde in primul rand cat de repede ajung piesele. In mod normal, nu se vor indrepta, ci vor fi inlocuite cu unele noi, iar lucrarea propriu'zis ar trebui sa dureze o zi - maxim doua montajul si inca o zi vopsitul. Dar cum de obicei nu se lucreaza la o sg masina odata ... timpul de asteptate poate creste. Insa asta cel mai bine intrebi direct la service
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Am facut constatarea casco:
Se inlocuieste usa si se repara pragul.(desi pragul arata mult mai rau ca usa)
Acum sa ma duc in service sa intreb cum o sa decurga lucrarea.
Va tin la curent! :(
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

Eu unul, ti as recomanda service ul IMG, iar vis a vis de dovada cu ea poti merge cat vrei sau pana iti repari masina
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Reparatie IMG !
Atat pragul cat si usa au necesitat inlocuire.
Usa a existat pe stoc in Romania. Pragul a fost comandat la fabrica si a ajuns intr-o saptamana in Romania.
Am fost programata peste inca o saptamana. Iar inlocuirea si vopsirea reperelor a durat o saptamana(adica cat am lasat masina in service). Casco Omniasig a dat devisul de plata a doua zi dupa ce sa terminat reparatia si eu am ridicat masina a treia zi. In total 3 saptamani. Valoarea reparatiei 4100 lei. :x Inteleg ca acesta este costul mediu pentru toate masinile. Lucrarea a iesit bine(vopsea, inchidere usa). Masina a fost spalata pe exterior si am putine urme "aditionale" in interior.
Acum am 1300+ Km
Consumul mediu cand am lasato in service cu 1275km era de 7.6l si am facut vreo 20% in Bucuresti in trafic destul de aglomerat. :D
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

Post Reply

Return to “Mit Motors International”