Intrebari pentru Andrei Burcea :)

Bucureşti
igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Re: gata

Post by igor_tsr »

Andrei Burcea wrote:m-am intors si eu din concediu intradevar de pe data de 7 august, insa pana acuma am cam avut un pic de tras si tocmai de aceea nu am mai intrat din lipsa timpului am sa incerc sa revin iarasi ... mai sunt cateva lucruri de rezolvat dupa care o sa am sper mai mult timp liber.
Bine ati revenit!!! Sper ca raspunsurile/interventiile Dvstra vor mai linisti spiritele incinse de pe acest forum. Ca tare multe nelamuriri mai exista legat de termenul d livrare si in general algoritmul care incepe de la comanda si se termina cu livrarea.
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

In afara de raspunsul standard: nu avem logistica necesara pentru cate comenzi s-au dat, nu cred ca ne poate ajuta cu ceva. Iar despre algoritmul de livrare ....acelasi lucru nu sunt oameni suficienti care sa proceseze seriile si actele care vin de la fabrica si in plus oameni suficienti sa verifice masinile venite. (De exemplu la mine : vineri-luni: -confirmare ferma venit masina la Pitesti, marti: leasingul achita masina:miercuri: intra banii, se trimit actele ptr verificarea masinii: joi,vineri, sambata: verificarea masinii. Vanzatorul mi-a spus ca nu crede ca voi primii masina saptamina asta dar face tot posibilul.Oare dureaza 3 zile verificarea sau nu cumva nu au transport pentru Bucuresti? In sfarsit eu am observat pe propria piele ca daca suni la reprezentanta ai surpriza sa ti se spuna ca seria este venita sau masina este venita si asteapta la Pitesti. Daca nu suni tu din timp, o sa fi sunat cand ajung baietii la comanda ta. De aceea unii care au comandat mai tarziu au primit masina mai repede iar altii cu comanda data la inceputul lui mai inca asteapta. Sunt si cazurile in care degeaba suni pentru ca interlocutorul nu prea stie nimic din cauza agitatiei si a haosului din teritoriu. Una este sa suni la dealer si alta la importator. Mai sunt si anumite cazuri( exceptiile de la regula) in care s-au facut incurcaturi din diverse cauze ( eroare umana neintentionata, insistente din partea unor firme care comanda mai multe masini si le vor repede, smecheri care se baga in fata si primesc masina in citeva zile - oare pe cine au lasat ei fara masina? s.a.m.d).
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

mgb
Posts: 9
Joined: 18 Aug 2007, 14:44
Auto:
Location: bucuresti

Post by mgb »

domnule burcea, sunt un client nou al dvs. si as dori sa stiiu de ce ne obligati sa achizitionam un singur tip de alarma? Pentru ca reclama cu 7 ani garantie este o simpla chestie publicitara (asta am putut sa o intelegem mai de mult).
Kia cee'd, 1,4, piston gray, fara optionale

calin sb
Posts: 55
Joined: 18 Aug 2007, 17:41
Auto:
Location: sibiu

Post by calin sb »

Domnule burcea, daca va scriu seria ce mi-a fost comunicata de dealer, ma puteti ajuta sa aflu unde se afla exact masina mea? Nu de alta dar la dealer sunt zapaciti rau. In 01 august m-au sunat si mi-au spus ca masina s-a incarcat din Slovacia, iar in 15 au spus ca inca se asteapta "confirmarea pentru incarcare din fabrica"
In jur de 23-25 iulie mi s-a comunicat seria de sasiu:
U5YFF24128L070670 si mi s-a spus ca in maxim doua
saptamini masina va fi la Sibiu.
Va multumesc anticipat pentru amabilitate.
Calin Stef

ovidor
Posts: 11
Joined: 29 Sep 2007, 12:08
Auto:
Location: Oradea
Contact:

Post by ovidor »

Am si eu o intrebare.De ce a trebuit sa astept 4 saptamani pentru a primi din Bucuresti piesele necesare pentru reparitile care sau efectuat la masina mea(Sportage).Masina a necesitat o schimbare de telescop si bara stabilizatoare.Pentru aceasta luna in care nu am folosit masina si nici nu mi sa dat alta la schimb cine imi plateste leasingul?
Mare si Tare

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Pai tu il platesti. Si ce-ai facut de te-ai ales cu piesele in 4 saptamani? Ai dat spaga? :lol:

ovidor
Posts: 11
Joined: 29 Sep 2007, 12:08
Auto:
Location: Oradea
Contact:

Post by ovidor »

Sa inteleg ca dureaza de obicei si mai mult?
Pai sa ma ierte Dumnezeu dar astai bataie de joc fratilor.In Germenia am avut o problema cu el si am sunat la un dealer de acolo.Baietii in 40 min au fost la mine pe autostrada si au remediat situatia imediat.In Romania cand se va intampla acest lucru?Sau cerem mult?
Mare si Tare

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Stau cam prost cu stocul de piese cei de la Kia. Tot ce putem spera e ca aceasta marca sa aiba succes si sa apara si magazine particulare cu piese de origine (pentru dupa ce masinile vor iesi din garantie ... sau pentru piese ce nu sunt acoperite de aceasta)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

nic
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2007, 16:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by nic »

Lamuriti-ma si pe mine, va rog. Din momentul sosirii masinii esti nevoit sa mai astepti cateva zile(saptamani) pana sa o ridici? asta daca ai si platit-o?....
Kia ceed 1.4 LX Best Piston Grey

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

nic, citeste topicurile cu comenzi August, Septembrie, Octombrie si te lamuresti. De regula termenul de livrare este de aproximativ 90 de zile de la data comenzii. Mai sunt insa si exceptii.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

Post Reply

Return to “Mit Motors International”