Atentie la reparatiile de tinichigerie la Mit Motors!!

Bucureşti
Post Reply
Lol Lolovici
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 12:48
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Lol Lolovici »

Suzzy wrote:m-au programat joi, pe 29.05.
Interesant. Eu am fost sa ma programez pentru aripa indoita acum 3-4 zile si au zis ca sunt ocupati pana pe 1 iulie cand m-au si programat. Care e smecheria? Trebuie convinsi cu o atentie ceva? Sau daca ai ceva banal de reparat nu te baga repede?
Pro_cee'd 1.6 DSL HP TX, Pewter Beige

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Nu le-am dat absolut nimic. Probabil ca pentru a repara greseala pe care au facut-o, m-au programat asa de repede. Nici eu nu am ceva grav de reparat, insa deja cred ca sunt 2 luni de atunci...
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

@dre_andrei Da, speranta moara ultima, asa ca inca sper :)
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Lol Lolovici
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 12:48
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Lol Lolovici »

Am auzit ca cei de la International Motors se descurca bine la service. Mi-a recomandat un prieten sa vorbesc cu dl Tandarica de acolo. Am citit si undeva aici pe forum parca despre ei ca sunt buni. Acum nu stiu ce sa fac, sa il sun pe domnul de la IMG sa vad daca imi face programare mai repede decat MIT baneasa?
Pro_cee'd 1.6 DSL HP TX, Pewter Beige

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Citeste aici informatia este proaspata
http://cspajura.idle.ro/viewtopic.php?t=2202
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Lol Lolovici
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 12:48
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Lol Lolovici »

Cool, voi contacta domn IMG atunci. Si-asa trebuia sa fac o baie masinii :).
Pro_cee'd 1.6 DSL HP TX, Pewter Beige

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by costelo »

Suzzy wrote:Haideti sa va povestesc ceva care pe mine m-a lasat cu gura cascata:

.... astazi la ora 09:00 CL 06 PNA era programata in service. Am ramas masca, eu nestiind nici macar daca a venit bara sau nu. Le-am spus ca nu le las masina in service si sa o programam in alta zi: m-au programat joi, pe 29.05. Mi se pare incredibil ca ei nici macar nu m-au anuntat ca a venit bara si ca masina a fost programata in service. Oamenii astia sunt total pe dinafara, o lipsa de profesionalism cum rar intalnim.

Bafta si sa speram ca vor face treaba buna!
Au comandat bara de 2 ori pentru ca nu ai mai tracut ,sa le dai un semn de vita . Intre timp au facut retur in Slovacia
Cred totusi sa inte timp ai mai dat in telefon ....ceva, si au refacut din nou comanda pentru bara..... :D

Acum precis daca NU treceai pe la ei in mod sigur figurai pe caietul baiatului cu programarile cu reparatia facuta si bineinteles clientul era multumit :P
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Din momentul in care am facut comanda, nu am mai dat niciun telefon, niciun semn de viata, etc, deoarece domnisoara mi-a spus ca ma va anunta telefonic cand soseste bara. Am avut rugamintea sa o vopseasca inainte ca sa dureze cat mai putin operatiunea.

Asta e, mergem maine in service si vedem ce o fi!

Bafta.
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Astazi, 29.05. am lasat masina in service la MIT Baneasa. Pana acum, totul ok, gagiul ala de acolo a parut chiar de treaba. Ramane de vazut pe viitor. Va tin la curent cu desfasurarea ostilitatilor.

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

sik81
sleepy beast
Posts: 190
Joined: 21 Feb 2008, 12:16
Auto:

Post by sik81 »

mare prostie ai facut; nu va mai reparati masinile cel putin la tinichigerie sunt varza; maine o sa mai deschid un topic si va spun ce am patit acolo. sfat: sper ca ti-ai facut inventarul masinii verifica in primul rand nuanta, verifica daca mai ai aceleasi stergatoare, scaune, filtre.etc
vopsitorul lor e un dn numit stafie si sincer nu le are, masina mea a vopsit-o de 2 ori si tot nu i-a iesit, eram acolo cand a venit un nene sasi ia cadillacul alb perlat care inrte timp devenise crem
daca ai probleme acolo vorbeste cu dl alen ion-sef de service

iar cu bara ai vorbit cu o domnisoara corina? vezi sa nu o vopseasca inainte ca asa le-am zis si eu si cand m-am dus la ei sa intreb in ce stadiu e masina mea raspuns : "este la vopsit" :roll:

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

@suzzy, cat timp ti-au zis ca iti vor tine masina in service?
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Cand am lasat masina, mi-au zis ca miercuri sa-i sun sa-mi spuna in ce stadiu se afla masina. Fiind plecat in deplasare, nu i-am sunat, insa m-au sunat ei sa-mi spuna ca masina intra la vopsit si pana la sf zilei este gata. Acum astept acceptul de plata de la asigurari si ma voi duce sa iau masina. Sper sa nu am surprize neplacute...

@sik81 da, cu o domnisoara am vb, insa nu stiu cum o cheama. Bineinteles ca nu au vopsit bara inainte, insa tinand cont ca intre timp a mai aparut si aripa, nu a fost o problema...
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Astazi, 06.06.2008 am ridicat masina din service. Am cautat o jumatate de ora diferente de culoare, insa din fericire nimic. Poate cand o voi spala sa se vada ceva (masina e spalata insa are o pojghita de praf ca asta e Bucurestiul).

Oricum, pana acum ma declar super multumit. Mi-a promis ca miercuri e gata masina, a fost gata joi insa m-a sunat sa-mi spuna de delay.

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

sik81
sleepy beast
Posts: 190
Joined: 21 Feb 2008, 12:16
Auto:

Post by sik81 »

singura chestie buna este ca dl timotei a fost dat afara in perioada cand aveam masina la ei, in aceas perioada s-a ocupar o domnisoara corina sava, cel ce a venit in locul lui timotei nu stiu cum il cheama

a se vedea aici timpeniile lor: http://picasaweb.google.com/mariusyk9

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Naspa si nu ai facut un pic de scandal?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “Mit Motors International”