Se mai intampla si minuni

Bucureşti
Post Reply
User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Se mai intampla si minuni

Post by Gerula »

Stiu de la inceput ca o sa-mi iau ceva capace de la multi membri ai forumului dar pt. ca sunt un tip obiectiv si-mi place sa fiu corect simt nevoia sa deschid acest subiect in speranta ca lucrurile vor intra in cele din urma in normalitatea pe care o dorim cu totii.
Cum am mai discutat si la topicul dedicat montarii alarmei, am fost nedumerit de ce MIT Baneasa nu mi-a dat nici o alta alternativa vestitei Piranha, obligatoriu de a fi montata la ei in caz contrar riscand sa pierd garantia cel putin pe partea electrica.
Pentru o mai buna informare am sunat si la IMG unde stiam tot de la membrii forumului ca de fapt este agreat un alt furnizor de asemenea echipamente numai ca montajul ar fi o broblema din cauza faptului ca electricianul are mult de lucru si mai pleaca si-n concediu o saptamana.
Cum sambata nu se lucreaza si, ca mai toata lumea, dispun si eu tocmai sambata de ceva timp liber am sunat la furnizorul de alarme MAAT, UNGO, VIPER respectiv firma Seleniu, unde un domn foarte amabil mi-a explicat cum ca echipele lor de montaj sunt solicitate deseori la IMG pentru a suplini cererea mare si ca de fapt ei (Seleniu n.b.) sunt autorizati RAR pt. asa ceva si produsele lor au omologare RAR. Bineinteles lucreaza si sambata.
Drept urmare am solicitat in scris printr-un mail Dlui. Damian , director vanzari MIT o notificare prin care sa mi se confirme ca Piranha este singurul produs agreat de producator, ca are omologare RAR si de ce risc pierderea garantiei.
In urmatoarele cinci minute am fost sunat de Dl. Damian care, foarte amabil, ,mi-a explicat ca nu este obligatorie montarea respectivei alarme, ca nu risc pierderea garantiei atata timp cat apelez la un atelier specializat, atestat, care foloseste produse omologate si garantate nu orice echipament chinezesc care ar putea chiar produce arderea instalatiei electrice.
Mesajul a fost exact acela pe care il asteptam si a fost livrat cu promptitudine.
Spre deosebire de alti doritori de Cee'd am avut noroc. Masina a venit chiar mai devreme decat o asteptam in configuratia dorita, nu am platit in avans decat cei 10% conveniti prin Precomanda-Contract restul dupa ce masina era deja in curtea dealerului.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Eu ce-ti spuneam acum cateva zile. Te-ai convins si tu acum :)
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Si eu am avut azi o surpriza placuta din partea Mit chiar de ziua mea. Am luat masina, mia-u pus alarma rapid si chiar Maat 679. Chiar au inceput sa se intample minuni pe la Mit.
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

adianghel
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2007, 16:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by adianghel »

Intr-adevar vineri am aflat si eu surpriza. MIT monteaza si MAAT 679. Deci, se poate...;)
Kia Cee'd B-01-PWS, Abyss Blue 1.4 Base+ceva dotari[/b][/color]

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Imi place sa cred ca schimbarea de atitudine a celor de la MIT se datoreaza acestui ClubuluiKIA. :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

andreialm
Just Me
Posts: 107
Joined: 15 Jun 2007, 14:34
Auto:
Location: Bucuresti - Brasoveni
Contact:

Post by andreialm »

Stiti cumva un pret pt alarma MAAT, alarma se cumpara de la ei sau o cumpar eu si ei o monteaza? Si cam la cat see ridica montajul la ei?
Cee'd 1,4 GSL LX MT Best, culoare Mars Red - B 06 AAN

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Alarma cu tot cu montaj si TVA costa 500 RON. Este Maat 679
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Am gasit pe net alarma la ~ 190 RON. Sa inteleg ca montajul consta 300 ? :shock:
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

ce alarma la 190ron?
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu e montajul 300 ron ... cel mai probabil ei vand alarma cu ~300 si montajul este 200.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ASCENT
Posts: 29
Joined: 04 Nov 2008, 23:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Se mai intampla si minuni

Post by ASCENT »

subscriu. Am fost si eu la Mit Baneasa si am montat una bucata alarrma http://www.auto100.ro/products.php?id=33 , eu parca asta tin minte ca e pt ca recunosc telecomanda. 500 sau 550RON m-a costat alarma + montarea. Un domn Dan s-a ocupat de toata operatiunea. I-am predat masina, am luat un loc in sala de asteptare, am savurat o cafea , iar intr-o ora am primit masina gata aranjata. Am fost multumit de servicii. Acum sa vad cum o fi cand ma duc cu aripa infundata si zgariata si bara putin zgariata (vopseaua sarita). Sunt foaarte curios cat o dura. Predarea masinii o fac pe 8 ianuarie..sper sa fie mai liber.
KIA Cee'd 1.4 GSL Best Cassa White
----------------------------------------
B 95 GKA
-----------

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Se mai intampla si minuni

Post by Ogy »

La partea legata de tinichigerie iti urez un sincer NOROC :) la MIT sigur se fac "minuni" pe aceasta tema......
PS: vezi rubrica dedicata service-ului MIT ...ma mir ca nu te-ai "obosit" pana acum sa te uiti in el

Post Reply

Return to “Mit Motors International”