Celor care au cumparat de la MIT Motors Baneasa

Bucureşti
Post Reply
nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Celor care au cumparat de la MIT Motors Baneasa

Post by nicul »

Ii rog pe cei care au luat de la MIT Motors Baneasa modelul Cee'd sa dea cateva detalii despre alarma care si-au montat-o. Am vorbit la IMG si ma bate gandul sa montez un Maat 7500. Dar am mici dubii deoarece...(multi au trecut prin incertitudinile, lipsa lor de interes, organizarea slaba etc...). Asa ca rog dati detalii, nu de alta dar sa nu ma trezesc la prima revizie ca mi-am pierdut garantia pe partea electrica.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Nu ai cum sa pierzi garantia daca montezi alarma la IMG. Am fost in aceeasi dilema si am rezolvat la IMG tot cu Maat 7500 cu pager in 14 luni nu am avut nici o problema cu alarma sau masina si sint super multumit si de montaj si de alarma. Alarma nu a urlat ca timpita fara motiv in 14 luni cum fac marea majoritate prin parcare.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sunt deja topicuri despre alarma. Si de asemenea, exista subforum special ptr MIT. Pune intrebarea unde trebuie ... acest topic va fi mutat oricum
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Post by nicul »

Am vazut ca mai sunt si altele legate de alarma, dar vroiam daca se putea sa posteze aici cei care se afla in aceeasi situatie, banuiesc ca suntem cativa...Pt Arnold : "in 14 luni nu am avut nici o problema cu alarma sau masina si sint super multumit si de montaj si de alarma. Alarma nu a urlat ca timpita fara motiv in 14 luni cum fac marea majoritate prin parcare" adica cum in 14 luni? Mie dealer-ul mi-a zis ca pot monta in alta parte dar cei care monteaza sa dea in scris ca isi asuma orice responsabilitate in caz de ceva. Daca montez la IMG este suficienta o factura pt ca cei de la MIT sa nu zica nimic?

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Este IMG un service autorizat KIA? Daca DA atunci nu ai dece sa iti faci probleme. Cind au zis in alta parte inseamna la un service care nu e autorizat KIA.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

topic...

Post by tcapote »

interesant si incitant titlul topic-ului... ambele subiecte insa, isi regasesc continutul aici:
viewforum.php?f=40
sau aici:
viewtopic.php?t=103
propunem sa fie mutat!

Post Reply

Return to “Mit Motors International”