MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Bucureşti
Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jonatan »

5 SAPTAMANI PENTRU SCHIMBARE UNEI BARE
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by mdr_mirel »

Ai schimbat-o pe casco?
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jonatan »

mdr_mirel wrote:Ai schimbat-o pe casco?
Da am schimbat pe casco!!!
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by mdr_mirel »

Am schimbat si eu capota pe casco dar nu in service Kia,am schimbat-o la Renault Serus.totul a durat in jur de o saptamana.Nu e obligatoriu sa faci orice reparatie in service Kia mai ales daca nu afecteza garantia masinii.
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jonatan »

mdr_mirel wrote:Am schimbat si eu capota pe casco dar nu in service Kia,am schimbat-o la Renault Serus.totul a durat in jur de o saptamana.Nu e obligatoriu sa faci orice reparatie in service Kia mai ales daca nu afecteza garantia masinii.
De...Eu m-am gandit sa ma duc la reprezentanta....la cel mai mare service Kia din Bucuresti....doar trebuie sa aiba o bara pe stoc (logic gandind)....e bine nu avea nici o bara pe stoc si nici un urmatoarele 4 saptamani (ca atat a durat sa imi vina bara) nu au avut...iar acum stau de fix o saptamana sa o vopseasca si sa o monteze!!!!!!
Last edited by Jonatan on 10 Oct 2012, 19:48, edited 1 time in total.
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by mdr_mirel »

Cred ca a adus bara din Korea cu vaporu de a durat 4 saptamani :lol:
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jonatan »

mdr_mirel wrote:Cred ca a adus bara din Korea cu vaporu de a durat 4 saptamani :lol:
meseriasii tot din Korea i-a adus.....sau acum face facultatea de pus bare:)
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jonatan »

Eu doar imi vreau masina inapoi!!!!!!!!!!!!!!!
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

User avatar
house-max
Posts: 342
Joined: 27 Jan 2014, 10:00
Auto: kia ceed 1.4
Location: ilfov, popesti leordeni
Contact:

Post by house-max »

Nu ma mira, mie la un mail au uitat sa raspunda vreo 4 luni, pana am facut scandal, iar dupa asta mi-au facut niste oferte de pretz de mi-a stat mintea in loc :))) aproximativ 1200E plus 10 ore de manopera sa imi puna centralizata pe telecomanda!!

Sent from my HTC One using Tapatalk
I love my IF 23 HaPpY old PYG :D

Jack1
Posts: 20
Joined: 10 Feb 2017, 18:55
Auto: KIA Sportage 2017

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jack1 »

Si eu le "multumesc", atit celor de la MIT Baneasa cit si celor de la KIA.

Mi s-a promis "marea cu sarea" pina mi-au virit pe git un Sportage, 1,6 , benzina 2016. Foarte incintat, pe cale sa devin fan KIA. O singur problema suparatoare, cind pleci de pe loc, masina da sa "moara" dupa care isi urmeaza cursul firesc al demarajului. Bineinteles, daca nu pleci in mod sportiv, adica cu vreo 4000Rpm. Eh, zic eu, nu-i ceva grav, precis ma duc cu ea la garantie ( doar am 7 ani, "bara-bara" ), un regalaj, ceva si problema se va rezolva.... Inca cochetam cu achizitia a inca 2, un Sportage si un Sorento...
Din lipsa de timp am aminat, pina la momentul primei revizii ( 1an, 9700km ). Foarte bine si frumos, ma programez.

Acum incep surprizele:
1. Trec peste schimbatul uleiului din butoi samd, noi sa fim sanatosi.....
2. Sesizez si problema de plecare de pe loc. Raspunsul e ca....e normal sa se intimple asa. Ca ar putea fi o problema de ambreaj, dar costa ( uitam de 7 ani garantie, bla-bla) . Deci, ce sa zic, se pare ca la KIA anormalitatea e normalitate iar garantia bara-bara e ....pe bani. Probabil ca in 9700km am reusit sa uzez la maxim ambreajul (deh, nu prea am experienta , am "doar" 26 de ani de cind am permis si "doar" peste 1 milion km si am condus "doar" citeva zeci de masini )

Asa ca, si eu VA MULTUMESC din adincul inimii, MIT motors, ca mi-ati deschis la timp ochii si nu m-ati lasat sa mai iau alte KIA, am luat "doar" o teapa.

In concluzie:

1.KIA ( cel putin SPortage) functioneaza normal daca iti moare mototrul la 5 plecari din 10 si la clelelte 5 stringi din buci daca te incadrezi la timp in trafic sau nu .... acest lucru este certificat de catre lucratorii de acolo, cum ca e normal ( voi atasa o copie, mi s-a dat in scris....)
2. Garantia de 7 ani bara-bara se aplica doar inainte de cumpararea autovehicului si expira in momentul achizitionarii acestuia
3. KIA si reprezentantii se absolva de orice fel de responsabilitate asupra produselor comercializate dupa vinzarea acestora. Termeni de "call back", "feedback", "client multumit" , "onestitate la vinzare" ( atita dai, jumatate face si de-un sfert merge) nu fac parte din repertoriul acestui grup.
4. Multumirile de onoare direct vinzatorului ( Felicitari, bun vinzator!) Narcis Stanciu, care a reusit sa ma convinga sa fac o mare gresala
5. Daca vrea cineva KIA Sportage , ultima versiune, 1 an vechime, stare estetica f. buna, "functioneaza corespunzator" ( conform certificarii scrise de catre cei de la MIT Baneasa ) , am o oferta la in conditii extrem de avantajoase! Eu unul nu mai am ce sa caut in KIA, nu sunt de nasul meu.... Bonus, cauciucuri de iarna, nou noute montate pe jenti separate de tabla, echilibrate si cu capace!

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by andrei1271984 »

daca o lasi in 10000 maine o iau [-o< :lol: :lol: :lol:
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Jack1
Posts: 20
Joined: 10 Feb 2017, 18:55
Auto: KIA Sportage 2017

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jack1 »

andrei1271984 wrote:daca o lasi in 10000 maine o iau
Daca n-ar fi in leasing, cred ca ti-as da-o. Dar, poate te tenteaza o preluare de leasing ? :roll:

Sincer, mi-e si scirba sa ma mai urc in ea si sunt dispus sa-mi asum o pierdere. Asta e, domnia si prostia se plateste :x

Jack1
Posts: 20
Joined: 10 Feb 2017, 18:55
Auto: KIA Sportage 2017

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by Jack1 »

Cinstit vorbind, situatia e foarte ingrata si frustranta.....

Astia oficiali nu vor s-o remedieze, s-o faci pe spezele tale inseamna sa pierzi garantia, lucru pentru care de fapt am luat-o . Pe de alta parte, nu-i mare brinza ca pierzi garantia, oricum serviciul e de toata jena.....

Vreo sugestie, cineva, ce poti sa-i faci sa nu te puna-n bot la fiecare plecare de pe loc?! Alta solutie decit sa pleci de fiecare data cu fluieraturi de roti, nici macar nu mai am 18-19 ani sa ma mai incinte chestiile astea.....Nu sunt nici pensionar, dar conduc ca unul....

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by andrei1271984 »

nasol , nu stiu ce sa zic, eu n-am avut nici o problema pana acum ,sunt extrem de multumit de masina #-o
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: MULTUMESC MIT MOTORS BANEASA!!!!!!!!!!!!

Post by andrei1271984 »

Jack1 wrote:
andrei1271984 wrote:daca o lasi in 10000 maine o iau
Daca n-ar fi in leasing, cred ca ti-as da-o. Dar, poate te tenteaza o preluare de leasing ? :roll:

Sincer, mi-e si scirba sa ma mai urc in ea si sunt dispus sa-mi asum o pierdere. Asta e, domnia si prostia se plateste :x

n-am facut niciodata leasing si sper sa nici nu fac :) nu vreau sa am de-a face cu vagabonzi :lol:
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Post Reply

Return to “Mit Motors International”