Probleme comenzi sportage 2011

Bucureşti
Post Reply
User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Probleme comenzi sportage 2011

Post by Puffy »

am deschis acest topic sa vad si eu cine se mai afla in aceiasi situatie ca mne si poate nujt sa facem ceva.
am dat comanda pe la sf lui mai de un sportage 2l diesel 4x4 cu optionale la MIT Motors Baneasa ca de, ei sunt importatori in Romania, imi spun ei ca dureaza ceva comanda undeva la 4-5 luni ca sa decalat comenzile pt ca nujt ce probleme, in fine, l-am achitat integral +3 vouchere. i-am sunat in tot timpul asta sa vad ce se mai aude cu comanda, nimik...habar nu aveau...ok...ii sun acum la sf lunii sept sa vad ce se aude si imi zice ca crede el ca intr-o luna juma apare seria sasiu dar nu crede ca mai merg voucherele ca se term proiectul rabla 2011...cand am auzit am luat-o razna...pt ca voucherele mi le-am luat eu pe rand cate unu si in plus mai ieftine ca la ei... per total oamenii astia sunt paraleli, nu stiu nimic de comenzi, in ce stadiu se afla, cam cat mai dureaza.... sa-i vezi si tu ca se zbat sa te ajute, ca pana la uma am dat o caciula de bani...daca stiam de la inceput ca sunt asa neseriosi nu mai imi luam nimik de la ei....luam alta marca...acum vom vedea cum vor decurge lucrurile
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Mihai-Alexandru »

Salut, Puffy .

Daca ai dat comanda in luna MAI 2011 ai sanse foarte mari sa primesti masina in luna NOV. 2011 si sa poti beneficia de tichetele Remat pe care deja le-ai cumparat .
De-altfel tu ti-ai facut treaba, te-ai achitat de sarcini, ramane doar sa astepti un telefon care sa-ti confirme seria de sasiu a masinii .
Sub aspectul acestei informatii daca ea apare pana prin 15.11.2011 da, beneficiezi de Programul Remat 2011 chiar daca e posibil sa o primesti propriu-zis dupa mijlocul lunii NOV.
Iti sugerez sa astepti pana in 1-a saptamana a lunii Nov. iar daca nu se confirma cele spuse de mine atunci intr-adevar exista o situatie nasoala dar care oricum se va rezolva si va fi bine in cele din urma .
Sper insa sa se indeplineasca prima conditie.......esti undeva la limita dar cu sanse mai mari sa reusesti incadrarea pe Remat ' 11 decat nu....
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Puffy »

Salut,
Ms de incurajare....sper sa fie asa cum zici si u... dar totusi macar ca in octombrie sa apara seria masinii sa pot valida voucherele.
Pana atunci asteptam... :roll:
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Puffy »

Mihai-Alexandru wrote:Salut, Puffy .

Daca ai dat comanda in luna MAI 2011 ai sanse foarte mari sa primesti masina in luna NOV. 2011 si sa poti beneficia de tichetele Remat pe care deja le-ai cumparat .
De-altfel tu ti-ai facut treaba, te-ai achitat de sarcini, ramane doar sa astepti un telefon care sa-ti confirme seria de sasiu a masinii .
Sub aspectul acestei informatii daca ea apare pana prin 15.11.2011 da, beneficiezi de Programul Remat 2011 chiar daca e posibil sa o primesti propriu-zis dupa mijlocul lunii NOV.
Iti sugerez sa astepti pana in 1-a saptamana a lunii Nov. iar daca nu se confirma cele spuse de mine atunci intr-adevar exista o situatie nasoala dar care oricum se va rezolva si va fi bine in cele din urma .
Sper insa sa se indeplineasca prima conditie.......esti undeva la limita dar cu sanse mai mari sa reusesti incadrarea pe Remat ' 11 decat nu....

ai avut dreptate...azi m-au sunat sa-mi zica ca a aparut seria masinii...deci in 2 sapt o sa o am :)
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Mihai-Alexandru »

Ma bucur ca ti-a iesit seria si in curand ne vei scrie in Jurnalul de bord......

=D>
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Puffy »

am avut astazi drum pana la snagov-ciolpani si am zis ca daca e sa trec si pe la kia baneasa sa vad daca mi-a venit masina :) ...pe la baneasa pustiu...era un sg baiat p acolo ca restu' erau la nujt ce salon auto....in parcare la ei vad una exact ca a mea...ma uit mai bn, parea ca e a mea dupa dotari si restu...apoi dau un tel acasa sa-mi spuna seria de sasiu...si surpriza...se potrivea...nu mi-a venit sa cred....in sf am masina...adik luni o iau... =D>
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Probleme comenzi sportage 2011

Post by Mihai-Alexandru »

Asigurare Rca si poate Casco si o poti ridica . Vei simti o senzatie unica cand vei intra in masina mult asteptata ...
Henry Ford a fost intrebat in ultimele clipe ale vietii " Care este cea mai buna masina din Lume ? " iar raspunsul sau :
" Cea mai buna masina din Lume e masina noua " :D

Sa ne auzim cu informatii noi .
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

Post Reply

Return to “Mit Motors International”