Stergatoarele au intrat in greva...

Bucureşti
Post Reply
nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Stergatoarele au intrat in greva...

Post by nicul »

Lasand la o parte gluma...nu mai merg stergatoarele. Masina nu mai raspunde la nicio comanda in ceea ce le priveste (deci nu stropit cu lichid de parbriz, nu intermitent. nu stergatoare fata si nici cel de pe spate). Am verificat sigurantele nu erau arse. Am vazut in panoul mare de la motor o siguranta mare albastra parca sub care scrie whiper(s), dar e mare si nu prea iesea (am zis sa nu fortez). Ati intampinat careva asa ceva? Kia KAR acopera asemenea situatii (e neplacut pt ca incepe sezonul ploios...)?

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Stergatoarele au intrat in greva...

Post by crispisu »

Kia KAR nu cred ca ar avea legatura cu asa ceva. In schimb, garantia cu siguranta DA. Ar trebui sa fugi repede-repede in service sa vezi ce si cum...poate e ceva ce se rezolva repede. Succes!

nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Re: Stergatoarele au intrat in greva...

Post by nicul »

Am fugit "repede-repede", am facut programare de dimineata la pranz era problema rezolvata. (service-ul se stie). Problema era generata de o mufa care s-a desprins... de curiozitate am sunat si la KAR, au zis ca se ocupa doar de accidente sau cand ramane masina in pana totala.

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Stergatoarele au intrat in greva...

Post by crispisu »

=D> bine ca ai rezolvat
Felicitari din nou IMG (banuiesc ca ei sunt "inculpatii") pt promptitudine.

catalinb
Posts: 61
Joined: 07 Jun 2010, 13:57
Auto:

Re: Stergatoarele au intrat in greva...

Post by catalinb »

@nicul
Am patit si eu la fel, insa doar pentru stergatorul din spate. S-a intepenit pe luneta si nici nu se mai invarte, nici nu mai stropeste lichid de parbriz.
Am fost la MIT in Baneasa si mi-au zis ca e arsa o siguranta. Au schimbat-o si peste o ora s-a intepenit iar :(.
Acuma masina e iar in service.

Despre ce mufa era vorba la tine?
Kia Cee'd FL 1.6 GSL, Piston Gray, Style
Kia Sportage 2015 CRDI 2.0 6AT 184CP
Kia Sportage 2021 T-GDI 1.6 7DCT 177CP GTLine

Post Reply

Return to “International Motors Group”