Mulţumit :)

Bucureşti
Post Reply
ThaKid
Posts: 7
Joined: 30 Jul 2008, 11:59
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Cu parere de rau,nu mai recomand nimanui IMG!!!

Post by ThaKid »

Contrar unor pareri pe acest forum,trebuie sa spun ca sunt unul dintre cei care au avut experienta neplacuta de a comanda de la IMG.Problema a fost,bineinteles,termenul de livrare...Dupa ce am fost dus cu vorba si dupa ce a trebuit sa ii vizitez personal,am aflat ca de fapt masina e far away,nu in tara,cum ziceau ei...si bineinteles,habar nu au cand vine...Promisiuni desarte,multe amagiri si multi nervi.Stau si ma intreb,pana unde merge minciuna la romani?Pana la urma,platim destul de multi bani sa avem ceea ce ne dorim(aici se include si o informare corecta).Cu mult regret,repet:NU MAI RECOMAND NIMANUI IMG. :x :evil: :(
Cum ar fi daca n-ar fi cum e??? Cee'd SW 1.4 Oil Blue 4400 Km in doua luni... B 90 WLN

ThaKid
Posts: 7
Joined: 30 Jul 2008, 11:59
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ThaKid »

Cei de la IMG sunt doar cu "vorba mai dulce"....in rest aceeasi atitudine....aceleasi asteptari care se prelungesc la nesfarsit si eternul "trebuie sa soseasca in orice clipa"..."azi sau maine".... Pacat,erau ultimii care inca se mai tineau bine,comparativ cu ceilalti dealeri.
Cum ar fi daca n-ar fi cum e??? Cee'd SW 1.4 Oil Blue 4400 Km in doua luni... B 90 WLN

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Asta cu intarzierile poate aparea la orice dealer, ca doar nu el o aduce in tara. Tot ce ar putea ei sa faca in privinta asta ar fi sa'ti zica de la inceput care e situatia si eventual sa ofere masina spre folosire pana soseste cea comandata ... sau diverse compensatii ... altceva nu au ce ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

Daca a expirat termenul de livrare poti cere banii inapoi. Sau nu sti ce ai semnat?
Credeam ca e legat ceva de service ...ma speriasem.
Oricum succes in solutionarea problemei.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Detaliezi ?i tu? Nu de alta, dar numai vr?jitori nu mi s-au p?rut, adic? fa?? de mine au fost paroli?ti...
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Era imposibil sa nu apara un destept care sa posteze aiurea si sa strice si topicul asta.

P.S. - @ThaKid ai fi putut sa deschizi un topic nou pt ca in topicul asta se vb de service IMG
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

Arnold12 wrote:Era imposibil sa nu apara un destept care sa posteze aiurea si sa strice si topicul asta.

P.S. - @ThaKid ai fi putut sa deschizi un topic nou pt ca in topicul asta se vb de service IMG
nu te mai da tu asa destept, oboseste-te si citeste topicul, nu este vorba in el numai despre service...citeste macar primul post, cel care a deschis topicul...dar ca de obicei, trebuie sa jignesti tu pe cineva, si vezi doamne, a atacat IMG, greseala vietii lui...inteleg ca esti multumit de serviciile IMG, dar lasa-i si pe altii sa isi spuna o parere, eu cred ca au dreptul sa "strice" topicul asta...

si ca idee, avand in vedere ce s-a scris pe forum despre IMG, se pare ca sunt cei mai seriosi privind service-ul, deci si eu intentionez sa merg la revizii si alte alea la IMG, nu la Mit Motors, dealerul de la care am luat eu masina. legat de dealer, va spun doar atat: la IMG, delerul Alex, cel mult laudat de toata lumea, mi-a cerut avans 10% din valoarea masinii pe care vroiam sa o comand, deci 1700 Euro. la mit mi-au cerut taxa de rezervare 500 Euro. pobabil s-a uitat la mine si a zis ca transpir bani, asa ca mi-a cerut 10%. i-am zis ca in alte parti e mai mica taxa de rezervare, eu chiar vroiam sa iau de la ei, ii laudase atata lume. el nu si nu, ca politica firmei e 10%. asa ca m-am dus in militari si am comandat acolo...mie numai seriosi nu mi s-au parut dealerii IMG...dar poate e un caz singular, oricum majoritatea au fost multumiti...
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

rexpopuli wrote:nu te mai da tu asa destept, oboseste-te si citeste topicul, nu este vorba in el numai despre service...citeste macar primul post, cel care a deschis topicul...dar ca de obicei, trebuie sa jignesti tu pe cineva, si vezi doamne, a atacat IMG, greseala vietii lui...inteleg ca esti multumit de serviciile IMG, dar lasa-i si pe altii sa isi spuna o parere, eu cred ca au dreptul sa "strice" topicul asta...
Ca ma dau destept e problema mea si iti multumesc pt ajutorul de a reveni cu picioarele pe pamint.
Ca esti tu credul e problema ta dar au mai fost pe aici citiva care dupa 2 posturi ne povesteau cum la masina noua au ramas fara "oale" la amortizoare si isi adunau motorul de pe strada.
Daca am jignit pe cineva imi cer scuze.
Daca citeai si tu tot topicul ai fi vazut ca la inceput nu am fost foarte multumit de IMG dar au reusit sa imi dovedeasca ca se pot schimba in bine.

P.S. - Iti doresc sa urmezi indemnul lui @ ThaKid "Cu mult regret,repet:NU MAI RECOMAND NIMANUI IMG".
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

Arnold12 wrote:
rexpopuli wrote:nu te mai da tu asa destept, oboseste-te si citeste topicul, nu este vorba in el numai despre service...citeste macar primul post, cel care a deschis topicul...dar ca de obicei, trebuie sa jignesti tu pe cineva, si vezi doamne, a atacat IMG, greseala vietii lui...inteleg ca esti multumit de serviciile IMG, dar lasa-i si pe altii sa isi spuna o parere, eu cred ca au dreptul sa "strice" topicul asta...
Ca ma dau destept e problema mea si iti multumesc pt ajutorul de a reveni cu picioarele pe pamint.
Ca esti tu credul e problema ta dar au mai fost pe aici citiva care dupa 2 posturi ne povesteau cum la masina noua au ramas fara "oale" la amortizoare si isi adunau motorul de pe strada.
Daca am jignit pe cineva imi cer scuze.
Daca citeai si tu tot topicul ai fi vazut ca la inceput nu am fost foarte multumit de IMG dar au reusit sa imi dovedeasca ca se pot schimba in bine.

P.S. - Iti doresc sa urmezi indemnul lui @ ThaKid "Cu mult regret,repet:NU MAI RECOMAND NIMANUI IMG".
my dear friend, daca citeai ce am scris, intelegeai ca o sa aleg service-ul IMG tocmai pentru ca multa lume e multumita de ei, dar mai ales pe partea de service... ThaKid cred ca nu ne recomanda sa mergem sa achizitionam masina de la ei,despre service nu prea cred ca are ce sa ne zica...si asta crede-ma ca nu o sa fac, in cazul in care voi mai lua o Kia,nu mai calc pe la IMG, si nu datorita celor spuse de ThaKid, ci datorita experientei mele cu ei... ca dealeri au fost varza, nu se ridica nici pe departe la nivelul la care ar trebui, am fost de trei ori in showroom-ul lor si am fost de fiecare data dezamagit...

am observat ca iti place sa mai arunci cu cate o piatra in ceilalti, de exemplu in postul anterior m-ai facut credul, desi nu prea vad de unde ai avut motive sa ma numesti asa... atentie mare la cuvintele pe care le folosesti...una e sa te dai destept (ca rotund esti), si alta e sa ii jignesti pe ceilalti...
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Cine va citi topicul nu va face diferenta intre IMG dealer si IMG service.

Din nefericire pt IMG dealer ei primesc toate informatiile de la Mit(importator) si le transmit mai departe.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Johnny27

Post by Johnny27 »

Efectuat ieri revizia la Service IMG. Ca de fiecare data, ma declar multumit de serviciile oferite si de atitudinea angajatilor de acolo. Operatiunea a durat aproximativ 50 minute si a costat 461 RON. In acesti bani, au fost schimbate toate filtrele si uleiul.

Bosley
Posts: 144
Joined: 29 Feb 2008, 16:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Bosley »

Am cumparat masina de la Mit Motors si mi s-a parut ok, dar pe partea de service au fost mult mai ok cei de la IMG.

Ieri am pierdut aproape 1 ora in Baneasa ca sa aflu ca pot sa ma programeze spre sfarsitul lui septembrie-octombrie.
Azi dimineata am trecut pe la IMG si in 30 de minute aveam rezolvate urmatoarele :
- constatarea facuta de dl Ninel Goanta
- schimbat suport numar
- indreptat numarul
- indreptat putin capota
- programare pentru 3 septembrie pentru indreptat total capota, revopsit si restu treburilor.

Deci pot sa zic ca sunt multumit de service-ul IMG si il recomand mai departe.
Kia C'eed BEST Kompass Blue B-56-CDM
Iunie 2008

logan2005
Posts: 7
Joined: 18 Mar 2008, 14:03
Auto:

NU VA MAI CERTATI

Post by logan2005 »

VEDETI CA AVETI TOPIC SEPARAT(de azi 08.08.2008), PENTRU DEPARTAMENTUL DE VANZARI (SHOWROOM), .

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

bogdan241 wrote:S-a montat si xenonul! Plus pozitii albe (d'alea cu 4 ledulete :idea: ).

Recomand IMG pentru montarea xenoanelor....am vazut cativa clienti care au plecat multumiti de acolo...(plus eu :D )

Ii multumesc lui Arnold inca o data pentru ajutor! :partyman:

Pentru cei care vor filtru sport Cap_PDT_01_02 sa dea un ochi pe la coastadeest.ro... Eu cred ca de acolo mi-l voi comanda.
viewtopic.php?f=5&t=1018&st=0&sk=t&sd=a&start=45
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

icex
Posts: 35
Joined: 22 Jul 2008, 18:09
Auto:
Location: Calarasi,Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by icex »

Oameni buni va rog sa ziceti o adresa de la service IMG...nu gasesc nicaieri.
Kia Cee'D Best 1.4 GSL B-89-LAE Piston Gray

Post Reply

Return to “International Motors Group”