Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Bucureşti
User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Post by cata_ceed »

cmg_george wrote:Nu ati incercat sa cereti masina pana va vin masinutele vostre?(Asta daca a trecut termenul din contract cred ca se poate cere fara probleme)

Nu iti da nimeni masina la schimb pana iti aduce masina .... decat poate la o masina dintr-o alta clasa poate dar nici asa .... ca doar suntem in Romania
Posesor de Kia Ceed

andreii2000
Posts: 50
Joined: 12 Jan 2009, 15:29
Auto:

Re: Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Post by andreii2000 »

IMG-ul mi-a propus sa-mi dea o masina in folosinta pana vine masina mea, deci iata ca se poate.

In legatura cu achitatul integral al masinilor, sunteti copii daca va imaginati ca se misca vreo masina din Slovacia pana nu e achitat integral.
Daca nu ai banii, iei in leasing sau cu credit, dar fabrica isi primeste banii integral, ori de la tine, ori de la banca.

Asa ca, toate masinile sunt achitate integral la fabrica.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Post by Ogy »

stefan K wrote: Interesant sfat!!! Daca de exemplu cineva are echivalentul in lei achitarii unui Ceed , trebuie sa schimbe leii in euro (pierzand o gramada de bani datorita diferentei de vanzare-cumparare a valutei oricarei banci) ,atunci cand iti soseste masina trebuie sa o achiti integral tot in lei.Sau poate recomanzi ca persoana respectiva sa tina banii in lei si dupa 3 luni pana ii vine masina ,va constata ca nu-i mai ajung banii decat pentru jumatate de masina (datorita deprecierii galopante a leului fata de euro).Nu ar fi mai corect ca dealerul sa acorde intaietate tocmai celor care achita integral masina? E usor de dat sfaturi pe spinarea (banii) altora.
Eu tocmai din aceste considerente am achitat-o integral in februarie (18-20) anul trecut tot la MIT...masina a venit frumos in mai pe 29....nu am nechezat deloc ...am avut fibrilatii, i-am disperat pe oameni pe aici ....dar cand a sosit... A SOSIT! Era asa cum mi-o doream...asa este si acum! -am uitat de tot si de toate...
PS:socoteala la cat am asteptat nu o mai fac....
PS la ps: pe 29 mai am mers sa duc contractul semnat ....nici nu stiam ca a sosit...

cmg_george

Re: Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Post by cmg_george »

Este drept ca la kia se cam misca greu lucrurile, dar dupa cum am spus daca vrei Best sau City ai sanse sa iti ridici masina in 2 saptamani.
Eu cand am dat comanda, atat la Ford, Skoda, Opel daca doream optionale pe masina termenul de livrare era de peste 2 luni... daca doreai o configuratie standard cam 2 saptamani (Opel daca aveau si culoare 2-3 zile).
andreii2000 wrote:IMG-ul mi-a propus sa-mi dea o masina in folosinta pana vine masina mea, deci iata ca se poate.
PS. V-am spus eu ca si la Kia se poate.

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Timp de aducere a masinii incredibil de mare

Post by cata_ceed »

andreii2000 wrote:IMG-ul mi-a propus sa-mi dea o masina in folosinta pana vine masina mea, deci iata ca se poate.

In legatura cu achitatul integral al masinilor, sunteti copii daca va imaginati ca se misca vreo masina din Slovacia pana nu e achitat integral.
Daca nu ai banii, iei in leasing sau cu credit, dar fabrica isi primeste banii integral, ori de la tine, ori de la banca.

Asa ca, toate masinile sunt achitate integral la fabrica.

tu ai fost mai norocos ... la mine nici vorba de masina la schimb ( probabil la mine era maiincurcata treaba ca e pe leasing) ... am sunat si eu de curiozitate la IMG ... mi-a spus ca au pe stoc City de 1.6 si la motoarele de 1.4 ar dura 3 saptamanni de la data achitarii integrale a masini
Posesor de Kia Ceed

Post Reply

Return to “International Motors Group”