Noul service IMG

Bucureşti
Pasareyo
Custom Made
Posts: 219
Joined: 10 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by Pasareyo »

serviceul este de nota 20 si ca imagine si ca persoane care sunt angajate aici...denota multa seriozitate prin serviciile pe care le-au prestat in rezolvarea problemelor mele.

masina lovita bagata in service joi dimineata si ridicata impecabila luni dimineata. am avut de schimbat o bara lovita si un far zgariat.
o alta problema a fost un greieras in portiera dreapta...prins si omorat.

am Full casco la Banca Transilvania cu decontare directa la IMG.
masina in valoare de 15000E polita 2400 lei.

decontarea de la BT asigurari a durat fix 5 minute dupa care m-am intors si am luat mashinutza. :)

bafta tuturor.
15% reducere la http://www.wartuning.ro pentru orice produs doar pentru membrii clubkia.ro
Pentru comenzi ma puteti contacta pe YM: pasareyo sau 0727040877


Kia pro_ceed City 1.6 DSL 115HP - Black pearl
B 95 SXO
http://picasaweb.google.com/pasareyo

ODO: 10000

Image

MosNicolae
Posts: 238
Joined: 24 Jun 2008, 10:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by MosNicolae »

Misu wrote:eu am sunat la 0720220415.mi se pare foarte ciudat ca ambele posturi in care dadeam coordonatele de setat pe gps(44.353897,26.08445) si o descriere a traseului au fost sterse.adminii imi pot explica de ce?
MULTUMIM PENTRU COORDONATELE GPS !!! [-o< [-o< [-o<
Nu am gasit adresa in gps, dar avand coordonatele, am ajuns ! Noroc ca le printasem !

Astazi am facut prima revizie (1.4 Best SW). Am fost multumit de pret, conditii. Pret 542 lei. Mit imi "dadusera" un pret de 700 lei. Am avut o problema cu claxonul (care imi joaca feste). Cand am ajuns, functiona. Cand am plecat, nu. M-am intors... functiona. Au vrut sa ma programeze peste o ora, dar deja stabilisem niste intalniri. Asa ca voi reveni. Sper sa fie la fel de seriosi.
membru al clubului SpiteColorate.ro

holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by holden »

Mai bine aminam si eu accidentul citeva luni, ca sa o repar aici. :lol:
Acum serios, cind si daca mi-oi mai lua vreodata masina din service-ul MIT, nu mai calc pe acolo vreodata.
Kia Cee'd 1.4 black

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by andreea »

Vreau si eu sa ma programez pentru revizia de un an, am sunat la toate cele 3 numere postate de @Ogy si nu-mi raspunde nimeni :(....
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by andreea »

Am reusit sa ma programez pt miercuri, foarte dragut cel cu care am vorbit, mi-a explicat cum sa ajung la ei si mi-a spus esitmativ, ca ma costa in jur de 600 ron... s-au schimbat preturile, ca eu citisem pe aici ca ar fi 450-500 ron :? ?
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by shpid3r »

cred ca 550 era estimativul pe care l-ai vazut pe forum, dar el sare de multe ori (560 - 570 mai de graba). Probabil ca este acoperitor (si sa nu fii pusa in situatia in care nu ai bani suficienti :) )
Sa ne spui cum stau scorurile si in cazul tau, sa luam pulsul si in luna asta :P
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

nr1_gogon_1979
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2009, 14:47
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by nr1_gogon_1979 »

am bagat si eu masina luni la reparat,revin cu impresii,sper sa fie bune...

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by andreea »

Am fost, mi s-a parut chiar fain (mai putin distanta si traficul pana acolo). Pretul 570 RON si mi-am pus si scut care a fost 360 RON. Serviciile mi s-au parut ireprosabile, numai cuvinte de lauda am pentru sediu si oamenii de acolo.
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by shustrik »

Acum vin de la ei. Facut a 2-a revizie.
In comparatie cu cei de la mit, diferenta enorma...de la intrare si pana pleci de la ei.
Bravi, tineti-o tot asa!
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by shpid3r »

Si eu vin acum de la ei.
Am reclamat bataie fata (foarte evidenta, parca aveam bucsele praf) si dreapta-spate (pe care am auzit-o pana sa intre in prim-plan cea din stanga fata).
Intr-o ora am iesit pe usa lor ranjind ca un copil in fata unui castron de dulciuri: masina suna ca in prima zi! (suruburi stranse, banda dublu adeziva, reglaj bancheta spate si singurul sunet din masina e dat de sistemul audio).

IMG are (si) votul meu
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

nr1_gogon_1979
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2009, 14:47
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by nr1_gogon_1979 »

am ridicat masina azi...un pic cam nemultumit deoarece m-am uitat mai atent acasa la ea si este zgariata...trebuia sa ma uit acolo dar nu sunt genul sa stau 5 ore langa masina cu lupa.asta e.teapa mea.per ansamblu:cam prea multe laude la adresa lor strica,lucrarea a iesit bine,masina livrata spalata,un service ok.

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by Bonzai2 »

Zi mersi ca ai luat-o azi,ca unii le au de 3 luni la MIT.
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

nr1_gogon_1979
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2009, 14:47
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by nr1_gogon_1979 »

acum depinde de dauna...totusi 3 luni e cam mult...la mine a fost o bara spate de revopsit si de inlocuit lampa spate si de reparat si revopsit aripa spate,deci mai mult de 3 zile nu avea de ce sa stea,cu tot cu accept de plata pe care l-am obtinut in aceeasi zi.

valentinv
Posts: 53
Joined: 15 Dec 2007, 20:45
Auto:
Location: Bucuresti - Campulung

Re: Noul service IMG

Post by valentinv »

Nu stiu unde era mai bine sa postez aici sau la "revizii" dar pentru ca e legat de IMG scriu aici.
Am fost si eu la ei pentru revizia de 1 an .Sunt mai mult decat multumit ,am avut programarea pe 09 februarie la ora 8.00 .Nu am asteptat deloc si s-au miscat foarte repede.Am plecat in mai putin de o ora.
Mi-au spus ca masina nu are nimic,nici nu am reclamat ceva,am doar un greier rebel undeva prin dreapta pe linga oglinda dar m-am obisnuit cu el , ne mai bombanim din cand in cand unul pe altul :D
Costul total a fost de 457 lei.Manopera a fost gratis :P .Am castigat-o la concursul din decembrie.Chiar eram curios daca ramane valabila acea oferta.Inca o dovada de profesionalism si seriozitate =D> =D> .Bravo lor !!!
IMG rulez !!!!!!!!
CEE'D 1.4 LX BEST pewter beige

nr1_gogon_1979
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2009, 14:47
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by nr1_gogon_1979 »

uitandu-ma astazi la lucrare am realizat ca la vopsitorie sunt slabi rau de tot...se vede si se simte trecerea sus pe cadrul usii...luni sunt la prima ora la ei,nu mi se pare normal sa-si bata joc de masina,ce prostie am facut ca am lasat sa se duca sa ridice masina o fata...si mi s-a parut cam ciudat ca in ziua livrarii masina nu era spalata...ei ce or fi zis,daca a venit o fata lasa ca o bagam repede la spalat si o livram asa...de toata jena...am crezut ca sunt mai profesionisti dar se pare ca m-am inselat amarnic.revin luni cu impresii noi.oricum prima impresie a fost de dezamagire totala!

Post Reply

Return to “International Motors Group”