Nemultumit ... impecabil e cam ..fortat

Bucureşti
noir
31337
Posts: 229
Joined: 29 Feb 2008, 10:24
Auto:
Location: Bucuresti

Post by noir »

Mai nene, aici este clubkia, nu clubnemultumiti. Mie mi se pare a fi un atac asupra IMG Motors si DOAR ATAT.
pro_cee'd 1.4 best/so red/B-82-SNH/50000km/no problems

am adaugat: alarma maat 679 extreme 2; filtru conic k&n; subwoofer Focal SB 30 SPL; amplificator Focal Solid 2; condensator Juice JW1D;

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

in principiu ar trebui dovezi daca vrei sa fi luat in considerare. atlfel nu.
oricum bine zis noir :)
las pe altii sa se streseze cu topicul, eu nu ma mai implic.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

noir wrote:Mai nene, aici este clubkia, nu clubnemultumiti. Mie mi se pare a fi un atac asupra IMG Motors si DOAR ATAT.
In Romania unii cred ca trebuie sa fi multumit de ceea ce ti se da ...
Let's broad our mind.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

eu cred ca Dealerii si Service-urile isi pot imbunatatii serviciile oferite daca noi privim si critic ceea ce ne ofera ...
Let's broad our mind.

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Nu e vorba ca nu trebuie sa ne aratam nemultumiti de serviciile care ne sunt oferite, dar trebuie sa venim cu argumente si cu date concrete.

Nu cum ai facut tu.
leomi wrote:In Romania unii cred ca trebuie sa fi multumit de ceea ce ti se da ...
Eu cred ca atata vreme cit eu dau banu ar trebui sa fiu si multumit...
Am avut trei experiente cu IMG ...NU-i recomand
Noi ce sa intelegem din asta? Daca tot ai avut timp sa deschizi un thread, puteai sa-i mai acorzi inca 3 min ca sa detaliezi putin ce ti s-a intamplat. In 5 randuri economiseai 11 postari pe forum si nu se isca o discutie sterila.

Majoritatea nu ne cunoastem decat prin intermediul posturilor de pe forum si deci nu putem sti care iti sunt intentiile/interesele. Si de oameni cu prea mult timp liber/imaginatie nu ducem lipsa. Daca vrei sa spui ceva care sa fie luat in considerare de ceilalti membri, trebuie sa argumentezi.

Ce marca era masina cu probleme? Care a fost a 3-a problema?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

:lol:
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

leomi wrote:
Arnold12 wrote:Trece si seria de la motor sa putem verifica la IMG.
este vorba de alt tip de masina nu de o kia.
si masina aia am vindut-o...

de curiozitate ...cum poti verifica la IMG ?
Daca nu ai fost cu o kia la IMG sincer nu dau doi bani pe ce spui, cred ca ai gresit forumul.
Cu grija si indeminare :twisted:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

MrDjBthu wrote: mai ales ca acest forum este pt posesorii de kia.
nu ii dau dreptate omului, dar aici ai comis-o domnule admin ...

cum sa fie forumul pt posesorii de kia ?! ... ce, eu daca am dacie, nu pot intra ?

bine ... ramane loc de interpretat ca nu ai zis "exclusiv" dar din exprimare, cam asta reiese.

bafta in continuare

iar pt initiator: pune dragule niste dovezi ... ce te-ai aprins asa ... tre sa fie un motiv. sa fie ultima interventie in service care a pus capac ?!

pune o poza / scanare dupa actele de service. atunci nu o sa mai comenteze NIMENI nimic.
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

a 3 a problema a avut-o cu cei de la IMG atunci cand a postat aici ...desigur era o gluma :)
-ne pare rau ca ai trecut prin ce ai trecut si speram sa nu trecem si noi prin acelasi tratament.
Intradevar aici este clubkia ...un forum destinat posesorilor de masini KIA....nu am nimic impotriva daca intra si unu care e posesor de alta marca ...dar nu ma intereseaza alta marca sa o regasesc aici ...pentru ca eu intru sa verific problemele si nelamuririle in legatura cu marca si modelul pe care il posed ...ma duc pe clubmercedes sa vad ce face tata motors? ...hai ca o dam in diverse...
-leomi deci ai fost de 2-3 ori si ai constatat probleme in solutionarea reparati ei/ilor atunci cauta si tu alt service si gata ...chiar nu te inteleg....vrei sa ne arati cat de mare este gradina ....?

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

ce am inteles eu din 3 pagini:

1. @leomi si-a facut cont si a postat 12 mesaje intr-un topic nou in care a zis ca IMG-ul nu e bun, pentru "ceva" ce i s-a intamplat lui.
poate omul are dreptate si masina cu care s-a dus nu a fost reparata bine. cine sunt eu sa-l contrazic?! a gasit omul pe cineva de luat la tinta ca prea il lauda tot forumul pe IMG :-({|= . poate leomi tine cu cei "oropsiti". poate este chiar unul din aceia Cap_PDT_01_05 :^o ....
revenind: a dat doua exemple cu ce nu a fost bine la IMG. nu le-a dat din prima si le-a dat neverificabile, ba le-a dat dupa un timp relativ mare de gandire, si dupa multe insistente. (fishy huh? :smt078 )
deci noul nostru coleg de forum a aruncat o piatra in lac
2. o gramada mare au sarit sa scoata piatra din lac. intelepti, dar....mai fratilor, chiar trebuie sa punem botul la toate provocarile?! :smt064
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

kia

Post by BAU »

Total OFF TOPIC:

Uite ca mai posteaza si Sorin dupa o mai lunga absenta se pare .
Ai fost in concediu ?
Se pare ca este un obicei ,dupa ce-ti vine masina cam uiti de forum .
Nu se refera la Sorin ,ptr el ,toata stima (LP)

cash
Posts: 137
Joined: 01 May 2008, 19:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by cash »

...deja devine hilar ca se posteaza atat de frecvent in acest topic jenant....haha

...o concluzie mai "derivata" asha...

...de-aia se vinde Libertatea domne'....:))))))
CEE'D 1,6 GSL BASE Piston Grey + 2-3 optionale;
poze: http://picasaweb.google.com/adrianstefa ... bilicaCeeD
jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=2692
ODO 18000km

valipopescu2000

Post by valipopescu2000 »

Cam nervosi oamenii pe forumul asta

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

Ha ha ha!
3 pagini shi tot nu s-a aflat care a fost a treia problema...
Hai ca te mai lasam sa te gandesti un pic, poate gasesti tu ceva.
Eu nici nu stiu unde se afla IMG si sunt sigur ca puteau sa nu-si faca lucru cum trebuie, cum fac mai toti, importatori/dealeri/service'uri. Si nu zic aici numai de Kia, eu de exemplu stiu de anumite probleme si la reprezentanta BMW, de VW, Ford si altele nici nu mai zic.
Faptul ca ai semnalat tu ca nu ti-au facut masina k lumea, nu-i o mare descoperire, se intampla in RO chestii de astea cu miile, insa imbecilitatea ta a constat in aceea ca, ai postat aici, nu ai adus argumente de nicio culoare decat dupa muuuulte insistente ale colegilor de forum, iar dupa ce ai inceput sa dai detalii, au fost seci, lipsite de detalii concrete si...de dovezi nici nu mai zic, ca s'a tot vb de ele.
In concluzie, ca sa intelegi de ce sunt asa de iritat de isrprava ta...forumul asta este pentru posesorii de KIA, nimeni nu interzice sa-l acceseze si altii, care au alte marci de masini sau poate chiar nu au deloc. Eu insa, atunci cand intru pe forum vreau sa vad detalii/probleme despre marca KIA si in speta despre Cee'd, iar postul asta al tau, m-a facut sa citesc 3 pagini, fara a afla nimic despre ce am crezut eu ca o sa aflu, si anume niste probleme concrete semnalate de cineva care chiar a fost acolo si chiar a avut probleme. Tu poate le-ai avut, dar la cum le-ai expus esti sub orice critica.
Deci, AFARA!
Last edited by shustrik on 13 Jun 2008, 10:05, edited 1 time in total.
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

valipopescu2000

Post by valipopescu2000 »

shustrik, esti violent rau ...
cool down...

Post Reply

Return to “International Motors Group”