Impecabil !

Bucureşti
Post Reply
c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Impecabil !

Post by c.ciprian »

Dupa cum spuneam pe aici am ajuns la IMG pentru ceva tinichigerie.

Am ramas f placut impresionat de urmatoarele aspecte
  • masina a fost demontata pt constatare, remontata pana vin piesele ca sa ma pot bucura de ea
  • am fost anuntat cand au venit piesele si programat imediat
  • masina a fost reparata in 2 zile impecabil
  • cand am ridicat-o era spalata si pregatita ca la livrare (mi-e si rusine cat de prafuita era cand am dus-o la ei)
  • dl Ninel Goanta (cel care a preluat masina) m-a tinut tot timpul la curent cu starea masinii si discutiile avute cu Omniasig
Problemele intampinate au fost la asigurare
  • dupa reconstatarea facuta de IMG la demontarea masinii, au fost necesare 5 zile pentru un raspuns din partea Omniasig, desi dl Goanta a trimis toate pozele necesare prin mail catre inspectorul care se ocupa de dosar
  • am fost nevoit sa platesc din buzunar reparatia pentru a avea masina vineri, avand in vedere ca Omniasig nu reuseste sa dea un accept de plata in cele 3 zile de la terminarea reparatiei. Mai mult decat atat, si astazi am fost dus cu vorba de o duduie care se vrea a fi asistenta inspectorului, ca nu poti vorbi cu el decat dc te duci acolo. Solutia sper sa vina din discutia cu OTP Leasing carora le-am cerut sa faca presiuni asupra asiguratorului...

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

Sper sa-i recuperezi (banii) de la 'pretiosii aia'!

Recomandare personala: NU mai lucrati cu Omniasig fratilor. Multumesc!

PS: cand mi-am ridicat masina de la Mit Motors, erau toti un zambet in showroom sa ne facem asigurari la Omniasig. Explicatia lor:"cu ei avem decontare directa si e mai bine asa!" AM REFUZAT CATEGORIC

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Decontare directa au si cu IMG, dar dureaza muuuult :(
La IMG mi s-a spus ca nu au avut niciodata probleme cu Generali, drept care am solicitat firmei de leasing sa analizeze posibilitatea de a rezilia contractul cu Omniasig si sa recuperez banii.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Bine gindit cu trecerea la Generali si ma bucur ca esti multumit de cum au reparat masina cei de la IMG pt ca dupa cum sti sa recomanzi cuiva un service e o sabie cu doua taisuri daca reparatia e proasta nu te mai spala toata Dimbovita iar daca e buna nu primesti nici macar un multumesc pt recomandare :P
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “International Motors Group”