Aspiratoare.....de care si de unde?

Spălare, ceruire, polish...
catalin1984

Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by catalin1984 »

Se pare ca am reusit sa fac o adevarata cocina de porci in ceedul meu. Am fost la curatat, dar deh....santiere santiere....si uite asa fac maldaru de pietris.

Imi recomanda si mie cineva un aspirator mai calumea de masina?

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

La spalatoriile care au si spalare /curatare interioara. Fac aia curat de nu ai probleme. Cam 10 lei curatatul in interior -aspirat, stes bordul, pragurile, geamurile etc etc
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Poate omu nu vrea sa dea 10 ron de fiecare data cand trebe sa faca un pic de curatenie in interior. Sau nici nu are timp de fiecare data sa mearga la spalatorie si sa astepte cine stie cat.

Din ce'am vazut pe alte forumuri ... astea ieftine nu au putere suficienta sa traga mizeria ... mai ales daca e vb de pietricele si aslte d'astea. Singurele care le'am vazut laudate aveau preturi de ~100 ron. In special Black & Decker. Insa sunt si care au cumparat de prin Carrefour, de ex, ceva la 30 ron si sunt multumiti. Cel mai bine ... ia niste pietricele ca mostre si mergi si fa proba in magazin :D De preferat in supermarket'uri ...

Eu, ptr cand e nevoie de aspirat in masina, folosesc solutia cu cablu tras din casa (am unul lung de 25m parca) si cobor aspiratorul in casa, acre are destula putere sa aspire tot ce'i apare'n cale
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

catalin1984

Post by catalin1984 »

Eu unul deja sunt setat pe solutia asta. Voi cauta cablu lung si asta e.

Fac bec cu panasonicu meu de 2100w

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by marius_gl »

Mai e o mica problema cu astea mici...unele trag chiar bine de tot chestiile mai mari (inclusiv pietricele si alte alea), insa baga jumatate din praful tras inapoi in habitaclu...Si tot la un aspirator mare ajungi ca sa-l extragi din banchete...

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Eu mi-am cumparat Black & Decker din Selgros cu 70 ron. Am vazut si in Metro dar costa aproape 100 ron. Sunt multumit de el, isi face treaba.

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

tot un micut aspirator de masina am si eu...isi face treaba dar trebuie sa insisti un pic :wink: , daca e ceva grav si nu am timp ma duc la Mol iau o fisa(2.5ron) pt aspirator si in 5 minute am terminat.
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

alcatraz

aspiratoare auto

Post by alcatraz »

ieri am vazut in praktiker (accesorii auto) in craiova, aspiratoare cu acumulator 55ron, 2 ani garantie. nu retin marca.

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Ori te duci la spalatorie ori iti iei unul puternic de casa.

Astea mici nu fac nimic indiferent ca sunt black and decker, bosch,etc
Sunt bune doar de firimituri, chestii din astea de suprafata.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

..aspiratoatoare auto...vax! am incercat vrreo 4 tipuri ...nimic eficient! nu pot sa recomand chestia asta...e un VAX ! :P
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

alcatraz

Post by alcatraz »

nu contest calitatile unui aspirator mare (de casa cau de spalatorie auto), dar pentru mici ...mizerii ca de exemplu citeva firimituri sau scrum de tzigara, cred ca e bun si unul mic fie alimentat de la bricheta, fie cu acumulator. oricum scrum se face zilnic prin masina. ce-ar fi ca de fiecare data sa mergem cu ea la aspirat??? sapa de lemn ne asteapta.

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Post by PYFMAN »

marius_gl wrote:Mai e o mica problema cu astea mici...unele trag chiar bine de tot chestiile mai mari (inclusiv pietricele si alte alea), insa baga jumatate din praful tras inapoi in habitaclu...Si tot la un aspirator mare ajungi ca sa-l extragi din banchete...
de acord cu tine, am patit-o si eu ......muti praful de colo colo in masina
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

Am vazut in carrefour doua aspiratoare de masina philips unul la 100ron si altul la 200 ron ...daca nici astea nu fac treaba atunci nu stiu ce sa mai zic. Ala la 100ron cred ca era singurul (si era cam crapat capacul din fata).
Eu am facut pana acum de 3 ori curatenie in ea cu aspiratoare diferite.
Prima data cu un aspirator cred ca de 20ron cumparat de un vecin din piata ...o tragea si pe mama cred....dezavantaj trebuia ca dupa curatarea unei portiuni sa arunci ce a adunat ca sa aiba iarasi putere.
A II a oara la o benzinarie. Si a III a oara cu aspirator de casa ...ultimele doua au facut o treaba chiar buna.
Un prieten si-a cumparat un aparat de curand (nu retin numele) si este pentru tapiterii ...curatare cu lichid si aspirare parca la 700ron....pe ala as da banii ....

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by smotocel »

catalin1984 wrote:Se pare ca am reusit sa fac o adevarata cocina de porci in ceedul meu. Am fost la curatat, dar deh....santiere santiere....si uite asa fac maldaru de pietris.

Imi recomanda si mie cineva un aspirator mai calumea de masina?
vezi ca Teddy si-a luat ceva, http://picasaweb.google.com/TeddyKyty/T ... iratorAuto
uita-te si in jurnalul de bord ca a scris pe acolo.....

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by florin-adrian »

Recomand aspiratoarele de la benzinarii. Fac luna in masina, trag tot ce prind..5 minute - 5 lei la Petrom V . Daca gasiti mai ieftin va rog sa postati.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Post Reply

Return to “Întreţinere”