Intretinere interior Cee'd

Spălare, ceruire, polish...
stef2008
Posts: 113
Joined: 05 Feb 2008, 14:46
Auto:

Re: Intretinere interior Cee'd

Post by stef2008 »

Akbhar wrote:Nu cumva e smoala de la drumuri?

Incearca cu o solutie de indepartat smoala sau insectele. Le gasesti in benzinarii.
Sigur nu este smoala ... oricum azi masina este in service pt schimbarea unui amortizor, am sa-i intreb pe cei de acolo
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Intretinere interior Cee'd

Post by ciprianeagu »

Mie mi-a placut cum a iesit dupa ce am dat cu solutie de geamuri, stil pistol, pe bord si am sters imediat cu laveta d-aia galbena cu perforatii (nu e piele). Nu a facut nici spuma cum fac servetelele umede, si nici nu a lasat scame la striatii :)
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

zoneprotect
Posts: 48
Joined: 24 Nov 2008, 04:44
Auto:
Contact:

Re: Intretinere interior Cee'd

Post by zoneprotect »

Spalati voi geamurile si bordul dar pentru tapiserie de pe scaune, plafon si mocheta ce solutii aveti? :)

Noi le avem pe toate, aruncati un ochi

viewtopic.php?f=38&t=750

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Intretinere interior Cee'd

Post by mortymer »

scubli wrote:Intrebare pt. cei cu volan in piele:

Cu ce solutie tratati volanul si maneta de la frana de mana ?
io la matiz, aveam piele pusa de nenea de la craiova, dadeam pe volan si pe schimbator, la recomandarea lui, cu kiwi(parca) crema cu ceara incolora... lu' sica inca nu i-am dat cu nimic... cred ca merge si cu silicon simplu dupa ce-l stergi cu o carpa umeda...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

Aimar
Posts: 341
Joined: 22 Feb 2008, 23:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intretinere interior Cee'd

Post by Aimar »

Eu folosesc pentru curatarea interiorului un aspirator de masina Black & Decker foarte bun ! trage mamamama de nu pot sa-l controlez :D , bordul trebuie sters cu o carpa moale ( umezita cu putina apa) si totul iese stralucitor :mrgreen: . Aveti grija la spalatori sa nu-i lasati sa va dea cu silicon pe bord in timp o sa crape...de aceea nu folosesc mai nici un fel de solutie pentru interior .

Post Reply

Return to “Întreţinere”