Consola bord

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Re: Consola bord

Post by bosch »

Oare se potrivesc fetele de portiera de la Pro Cee`d pe Cee`d ?
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Consola bord

Post by catalin4u24 »

Usile de proceed sunt mai mari ca cele de ceed, deci implicit si fetele de usi :P
'22 Xceed 1.5T City

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Consola bord

Post by catalin4u24 »

bubu wrote:trebuie sa dai fata de usa jos,si sunt prinse intr-un fel de nituri de plastic prinse la cald.ca sa o dai jos poti sa folosesti un letcon si un cutter,iar ca sa le pui la loc,dupa ce le pui pe pozitie topesti plastic peste fostele nituri si ii dai forma la plasticu topit cu un maner de surubenlita,mai exact cu capatu acestuia,partea aia mai rotunjita
Pfaaa.... #-o
Explica mi si mie te rog pasii care trebuie sa-i urmez sa dau nenorocita aia de fata de usa jos [-o<
'22 Xceed 1.5T City

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: Consola bord

Post by bubu »

mai intai desfaci suruburile care ti le-am incercuit in poza,apoi scoti capacu ala de sus unde este si tweeterul,tragi de partea unde ti-am mazgalit,cu tupeu,ca iese mai greu,iar restul fetei de usa este prinsa in cleme.incepi sa tragi de jos de fata de usa,pana scoti toate clemele.treaba asta ar trebuii sa o faci cu geamul deschis la maxim ca sa iti fie mai usor sa scoti la final fata de usa.dupa ce ai scos fata din toate clemele,ridici de ea pana iese si partea de sus,din dreptu la geam.dupa ce ai scos fata de usa o sa trebuiasca sa scoti mufele de la butoanele de pe usa,si sarma de la maneru de deschizi usa din interior.cat atat
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Consola bord

Post by catalin4u24 »

Saru' mana :D/

P.s. Mi-am facut negru lucios consola centrala si rama schimbator. O sa pun poze la jurnal :)
'22 Xceed 1.5T City

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”