Paravant pentru c'eed

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
Dony
Posts: 39
Joined: 03 Sep 2008, 09:44
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Paravant pentru c'eed

Post by Dony »

Salutare!..as dori sa intreb posesorii de c'eed care si-au cumparat si montat asa ceva, daca aceste plastice au vreo eficacitate?!!.....daca la viteze mai mari de 60 km/h iti intra aer in masina (cand ai geamul deschis putin desigur) fara sa-i afecteze aerodinamicitatea.M-ar interesa asa ceva pt ca aerul conditionat nu-mi face tocmai bine si ma gandeam ca aceste paravanturi ar inlocui cat de cat aerul conditionat in unele situatii.Si merita 150 lei pe o pereche?...mie mi se pare cam mult pentru 2 bucati de plastic!!!
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
kia Cee'd 1.4 GSL MT Best , Kompass Blue , 109 caluti, ODO=19000 km, folie geamuri pe spate

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by scubli »

@Dony: Depinde pt. ce le vrei. De inlocuit aerul conditionat nu au cum, au un rol mai mult practic din alte puncte de vedere. Unul din ele este ca dispare acel sunet produs de geamul deschis, deschis cam 2 degete, nefiind asa de daranjant la ureche. Un altul este ca poti sa stai linistit cu geamul deschis cand ploua. Eu fiind fumator gasesc paravanturile foarte practice din acest punct de vedere.

Cat tine de aerodinamica, nu te incurca cu nimic. Daca ai fi la curse si ai vrea sa castigi acele 2 milisecunde te-ar ajuta lipsa paravanturilor. Dar in conditii normale de mers nu incurca cu absolut nimic aerodinamicitatea masinii.

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by aeon »

si-a cumparat careva paravant din comert si nu de la reprezentanta kia?daca da...de unde...de la ce model de masina se potriveste si cat a costat?
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by costelo »

Prin targ la Vitan a gasit - sa interesat cineva ??
Si pe mine ma intereseaza . Sper ma mai estompeze sunetul produs de geamurile deschise la viteza
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by scubli »

@aeon; Eu mi-am luat din comert, mai exact de pe http://www.auto-accesorii.ro/ si sunt foarte multumit de ele. Nu stiu la ce te referi cu "de la ce model de masina se potriveste ?" :?: :?: Nu se potriveste de la niciun model, mi-am luat paravanturi pt. KIA cee'd, nu paravanturi de la un alt model care portivesc la cee'd. Pretul a fost undeva la 130lei cu tot cu transport.

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by aeon »

scubli wrote:@aeon; Eu mi-am luat din comert, mai exact de pe http://www.auto-accesorii.ro/ si sunt foarte multumit de ele. Nu stiu la ce te referi cu "de la ce model de masina se potriveste ?" :?: :?: Nu se potriveste de la niciun model, mi-am luat paravanturi pt. KIA cee'd, nu paravanturi de la un alt model care portivesc la cee'd. Pretul a fost undeva la 130lei cu tot cu transport.
"de la ce model de masina se potriveste ?" : intrebam daca a luat careva paravant neoriginal....adika sa nu fie pt ceed dar sa se potriveasca la ceed
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

User avatar
ruse_lau24
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2008, 21:20
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Paravant pentru c'eed

Post by ruse_lau24 »

Si eu vreau paravanturi ,buna intrebarea ta "de la ce masina se potrivesc ?..." eu cred ca se potrivesc de la hyundai i30 , nu bag mana-n foc dar asta cred eu ....
Daca a pus cineva de la i30 il rog sa posteze ..
KIA CEE' D SW BEST 1.4 109 CP Pewter beige
ODO: 76000 km

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by cmihai »

zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by Dannyboy »

Am pus pe i30 anul trecut, le-am luat de la King Auto, fata-spate 140 lei. Montarea se face prin lipire, nu pe sub cheder. Sunt fumator, asa ca trebuie sa las geamul deschis ca sa iasa fumul, sa mai vad pe unde merg. Nu se face curent, as ca eu zic ca merita.

Image Image
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

User avatar
ruse_lau24
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2008, 21:20
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Paravant pentru c'eed

Post by ruse_lau24 »

Frumoase paravanturi( masina este cea din imagine?) vad ca are si la usile din spate super tare alea de pe spate cat au fost?
KIA CEE' D SW BEST 1.4 109 CP Pewter beige
ODO: 76000 km

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Paravant pentru c'eed

Post by Dannyboy »

Da, masina e cea din imagine (Hyundai i30). Pretul il gasesti in postare. Pana acum nu s-au dezlipit si isi fac treaba foarte bine. Presupun ca se potrivesc la Ceed.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”