Huse pentru scaune KIA cee'd

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
traiangm
Cee'd rider
Posts: 108
Joined: 28 May 2007, 22:57
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Huse pentru scaune KIA cee'd

Post by traiangm »

Pentru cei care vor sa isi protejeze scaunele, nu prea exista sau nu gasesc eu huse decente pentru scaune. Decent = culoare/culori in ton cu interiorul masinii, un pic mai sobru design-ul (nu foarte multe cerculete, patratele etc.), material rezistent si usor de curatat.

Am gasit unele pe un site al unei firme portugheze BCCorona, dar nu stiu daca le aduce cineva si in Romania.
Image
KIA cee'd 1.4 LX BEST piston grey
KIA Sportage 1.6 T-GDI MHEV Style Deluxe White

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Post by cmihai »

primul model l-am luat eu din selgros si vin foarte bine la masina dar vezi ca nu au gaura pt airbag lateral m-au costat 75 de lei
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

traiangm
Cee'd rider
Posts: 108
Joined: 28 May 2007, 22:57
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Post by traiangm »

Nicio problema, se rezolva cu gaura pt. airbag. Nu mai stii ce marca erau?
KIA cee'd 1.4 LX BEST piston grey
KIA Sportage 1.6 T-GDI MHEV Style Deluxe White

catalin1984

Post by catalin1984 »

Nu prea inteleg de ce va cumparati huse la masina noua. Ideea e sa te bucuri tu de tapiteria masinii nu viitorul proprietar.

Fara vreo intentie rautacioasa dar la mine singurii vecini cu masina noua(logan by the way) care si-au pus huse sunt 2 tigani manelisti cu stickere cat cuprinde.....

:)

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Manelisti=loganisti :) :P
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

@catalin1984 ... de ce anume ar trebui sa intelegi?
Eu am, in afara de Cee'd, huse pe toate celelalte masini si chiar au protejat tapiseria de cateva ori pana acum. Si de tapiseria originala nu o sa ma buruc decat tot eu, insa si peste ceva vreme ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

sa iti povestesc de fetita mea care isi pune picioarele peste tot, iar mancarea nu e o noutate pentru huse?

raduvasil
Posts: 130
Joined: 06 Aug 2007, 23:54
Auto:
Location: galati

Post by raduvasil »

iar baiatul meu a vomat acum cateva zile pe bancheta din spate. "noroc"
ca nu am primit masina si eram inca cu dacia...
GL 07 DJK

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

A stiut dealerud e ce nu tzi-a livrat-o inca

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Iata numai cateva din motivele pro'huse. La Solenza, de ex, am niste huse care par a fi semi'impermeabile ... am avut suc varsat pe ele si abia tarziu mi'am dat seama ... dar, desi era balta de suc pe ele, prin huse nu a trecut decat ff putin
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

mai baieti, mai usor cu loganisti-manelisti:
cand conduc eu loganus din ea zburda sublimele acorduri ale veselei trupe rammstein, cand conduce cumnata-miu, se aude ganguritul celor de la linkin park, iar nevasta-mea cere bisuri la "symphony and metal". mai dihai, sora-sa ne streseaza cu romania cultural (stiti voi muzica din decedati.... bach, mozart, chopin...)
acuma gata cu off-topicu
vedeti ca s-a mai discutat despre huise si era o firma din otopeni care face huse personalizate cu masurile luate direct de pe masina. http://www.autotex.metsoft.ro/produse.htm
io ma gandesc sa ma bag la huse mai sobre, asa... potocalii, in ton cu luminile de bord... si pentru ca-i plac nevesti-mii :lol:
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Sunt de acord ca sunt utile husele, protejand tapiteria. Dar de ce trebuie sa punem huse pe tapiterie cand ea este noua, impecabila?
Da...ca sa nu se pateze...dar cred ca poate fi curatata ulterior, eventual luat si niste huse dupa curatare...
De ce sa nu bucuram de minunata noastra tapiterie ? Doar d'asta am luat masina noua. Si toate husele care le'am vazut nu ofera acelasi confort pe care il da tapiteria.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

si io-s de aceeasi parere. am dat bani pe tapiteria asta apai s-o si folosesc. am pus presuril de cauciuc ca pe alea le joc in picioare si mai calc si eu in namol, rahatzi, etc. in plus mi-e si lene sa fac curat in ea. in ceea ce priveste scaunele: hainele le am curate, nu lucrez intr-un atelier de pictura, copii n-am, animale nici, masina nu e nici bucatarie si nici bar sa se manance si sa se bea in ea... asa ca huse nu-i pun.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

q.e.d. :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

catalin1984 wrote:Nu prea inteleg de ce va cumparati huse la masina noua. Ideea e sa te bucuri tu de tapiteria masinii nu viitorul proprietar.

Fara vreo intentie rautacioasa dar la mine singurii vecini cu masina noua(logan by the way) care si-au pus huse sunt 2 tigani manelisti cu stickere cat cuprinde.....

:)
eu unul mi-ar cumpara huse pt scaune la masina deoarece am purtat niste pantaloni cu arici la buzunarul de la spate si mi-a ciufulit materialul de pe scaunul meu. arata destul de nasol...fiecare cu motivul lui...nici eu nu cred ca ajungeam la solutia asta daca nu pateam acest lucru.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”